• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    SWIST
    SWIST --- ---
    Mohlo by někoho zajímat.. Šafařík je v USA a nabízí možnost si objednat některé věci na něj a pak to pošle do ČR.. https://www.youtube.com/watch?v=A0HQKzQa6pU
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    VLADDRACUL: zdar, jeste neobjednal, protoze resim, jak na ebayi realizovat platbu v jine vysi, nez kolik je uvedeno v systemu, ale jinak ma prodejce 4 ks a zajemcu je v tuto chvili asi 8. resime v [ Advanced lifesaving ]

    takze v tuhle chvili uz asi nemuzu slouzit. ale klidne az se objevi dalsi vezmu jeste jednu.
    EDAK
    EDAK --- ---
    Nekolikrat se tu resila edc taska pres rameno s civilnim vzhledem. Zrovna jsem si na poste vyzvedl http://www.hudy.cz/batohy_mestske_skolni/deuter-operate-i,28514-dresscode-turquoise.html A na testovani jsem mel 300 metru z posty do kanclu. ale musim rict ze pro me to byla trefa do cernyho. sikovnej bederak co neprekazi pohodlnej popruh, dost ruznejch prihradek a tak. zkusim dat pozdeji nejakou dukladnejsi recenzi.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    LORD_WANG: Jdu do ni, poked jsi jeste neobjednal
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    REDSNAKE: aha mno tak to to vo něco málo zjednodušuje... dámsi to do auta a BAAL: mi vole zavolej - číslo máš v počtě a nekde si to předáme...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    WOJTYLA:
    BAAL: Uvědomujete si, že jste oba dva pražáci, žejo..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BAAL: kámo já sem s chozením na poštu strašlivě marnej... já ti to nechci slíbit páč prostě vim že tam nedojdu... jedině to mužu hodit do koše s poštou až pujde nekdo z fiormy na poštu, ale i tak to neni jistý... je mi to fakt líto, neni to poza, ale bolestivý zjištění za leta pozorování...
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    381007: Koukám, že na ty 38mičky tu kromě mě čeká docela slušná fronta lidí. Dej vědět až budou. Já osobně čekám na černou ;-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: jo
    381007
    381007 --- ---
    BAAL: popruh v šířce 40mm (tresp. 38mm) máme na cestě ze států, ale nevíme kdy dorazí. Jsme schopni ušít opasek z dvou cordur, mezi kterýma je všitá plastová vložka (vzorky sendvičů se třemi sílami plastových vložek jsem posílal Wojtylovi na okouknutí, protože řeší to samé, co Ty ;)

    WOJTYLA: takže těch 38mm?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: jo vole taky... došly mi ty vzroky... myslim že ten prostřední bude uplně ok... a taky bych prosil nákou běžnou šíři...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Pobavilo. ;)

    Na apokalypsu buď připraven! | Kácíme modly | 2016 | 10 | Instantní strach | Čilichili
    http://cilichili.cz/2016/10-instantni-strach/kacime-modly/na-apokalypsu-bud-pripraven/

    Jak by to dopadlo, můžete vidět v hezkém kanadském dokumentu Aftermath (Dohra), který mapuje, co by se stalo, kdybychom nechali veškerou technologii bez dozoru. Dozvíte se v něm například, že by během deseti minut vypadla elektřina, za dva dny by vybouchly rafinerie a za dalších pět až deset dnů by se přidaly jaderné elektrárny. Bez údržby a s nefunkčními řídicími systémy by se z reaktorů vypařila chladicí kapalina, nahromaděné teplo by způsobilo explozi a vychrlilo do vzduchu oblaka radioaktivního materiálu.
    ...
    Hezký příklad přinesl loni v létě televizní kanál History, který v rámci pořadu Alone (Sám) vyslal deset lidí do divočiny. Každého zvlášť, pouze s batohem na zádech a ruční kamerou. Jedinou podmínkou bylo vydržet v přírodě co nejdéle, přičemž výhrou pro vítěze bylo půl milionu dolarů. Přestože byl každý z deseti soutěžících zkušený zálesák a chlupy obrostlý mačo, odpadat začali už po dvou dnech. Důvody byly různé – někdo dostal strach z divokých zvířat, další ztratil při brodění nářadí, zbytek drsných mužů udolala zima, hlad a deprese ze samoty. Nejdéle vydržel čtyřicetiletý Alan Kay. Domů se vrátil o třicet kilo lehčí a značně sešlý, protože přes veškerou zkušenost a loveckou zručnost se jeho dieta skládala především z mořských řas, mušlí a slimáků. Vydržel 56 dní.
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    LORD_WANG: hrmpf, dopravne se pocita za kus. jdu to s nim ukecat
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    GONDAR: strejda WOJTYLA se prihlasil vedle ([ Advanced lifesaving ] ), dalsi tri vahajici, tak ja jdy rovnou objednat vsechny 4 kusy ;)
    AZIM
    AZIM --- ---
    super web, je to teda outdoor a ne military ale myslim, ze spouste lidi se bude libit ... review, srovnavaci zebricky atd. prokliknete si to

    http://www.outdoorgearlab.com
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    GONDAR: ok super!
    ve vedlejsim klubu pise ANARCHY:
    Potvrzuju, tuhle karimatku mam, a az na to, ze je o neco malicko vetsi nez bezne karimatky (ale fakt jen o trosicku) je vynikajici - jednak to pouziti jako nositka je naprosto luxusni (lepsi jsou asi jen nositka s pevnym ramem/konstrukci - ktera se ovsem do batohu prece jen skladaji dost spatne ;-) ), druhak diky tomu, ze ma jednu stranu tvrdou, tak si ji clovek muze dat treba i na beton pokryty malymi kaminky a presto je prakticky neciti - kdo nekdy vyzkousel vi asi presne o cem mluvim ;-)
    A teda jinak jak koukam na ten obrazek, tak se da skladat tak jak je to vyfocene =- ale ja ji normalne roluju jako bezne karimatky, a jde to bez vetsich potizi
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    LORD_WANG: jdu do toho;] jeste si nechme treba vikend, zjistim, jestli se vyskytne jeste nekdo.
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    AUDIAC: kouknu se
    STEVE
    STEVE --- ---
    Další zajímavý kousek na trhu, i když by mi jako EDC spíš vyhovoval ten half-day :)

    Recenze: Batoh First Tactical TACTIX 1-DAY PLUS – představení urban bestie | Vybaven.cz
    http://vybaven.cz/...batohy/recenze-batoh-first-tactical-tactix-1-day-plus-predstaveni-urban-bestie/
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    DOTAZ (sorry za spam - je to spis Every Day Drive):
    Nechcete někdo švédskou armádní karimatku, která současně slouží jako nosítka?
    Výhody:
    - je podlepená opravdu pevným plastem - neroztrhne se, unese člověka s jistotou, částečně otupí ostré výstupky podloží při spaní
    - má madla příhodně rozmístěná po obvodu, díky pěně karimatky jsou opravdu pohodlná a neřežou do ruky
    - má popruhy pro fixaci raněného
    - původně je myšlená jako skládací, ale dá se i stočit jako normální, pokud to něčím stáhnete nebo dáte do obalu
    Nevýhody:
    - díky plastu je tužší a hůř se skládá/stáčí
    - je samozřejmě těžší, než normální (našel jsem někde 1,1kg)

    Zamýšlím si ji koupit nastálo do auta coby normální karimatku / nosítka se můžou hodit.

    ID ANARCHY ji vlastní, já tehdy prohloupil a nekoupil a v čechách ji už nikde nevidím.

    Tak bych ji koupi přes ebay z británie a tak mě napadlo, jestli se někdo nechce šábnout o poštovné. Jsem z Prahy.

    Swedish Army Sleep Mat | eBay
    http://www.ebay.com/...sh-Army-Sleep-Mat-/272411730668?hash=item3f6d0122ec:m:m5e1iw68bWNEfeJNny-VZCg

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam