• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    HELIOS3123
    HELIOS3123 --- ---
    Tak já třeba chodím v outdoor oblečení kalhoty pinguin nebo helikon a k tomu bunda pentagon, helikon nebo tilak i ve městě, protože do práce jezdím vlakem. Ráno chodím 2km odpoledne 3km a když venku chčije tak jsem za to oblečení vděčný. Když jsem jezdil autem tak to byla klasika jeany, mikina.
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    ja ho nechapu ani v outdooru.. jako cerveno-oranzovou bundu nekam na ledovec nebo do lavinoveho pasma, proc ne, ale do Brd si normalni clovek snad vezme neco, v cem nevypada jak popelar.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CROSS: heh, ja teda nejak tancuju z rady, jako obvykle. Budto jsem casual, v kozeny bunde, triku, jeans, hoodie, nebo naopak v saku, kosili nebo rolaku a chinos. Ten outdoor style mimo outdoor moc nechapu.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    CROSS: jj jakmile vidis za hranicema rejoice gang, mas okamzite jasno :)
    CROSS
    CROSS --- ---
    NAGASAWA: nedávno jdu takhle sámoškou tady u nás (cca 15 km od Lausanne) a vidim rodinku celou oháknutou jak do lesa. Kostkovaný kalhoty se čtvercema na kolenou a tak, jednodenní Deuter batůžky, chyběly jim jen trekový hole. Senioři kolem padesátky, mladej tak 15. S úšklebkem povídám ženě, to budou asi Češi. Jdu si do regálu pro jogurt a nemůžu neslyšet "ještě vezmi mlíko". Pak nemaj o nás panovat stereotypy.

    (Já teda ve volným čase chodim oblečenej taky jak socka [M65 kalhoty a hoodie] a kdoví jaký stereotypy tim sám přiživuju.)
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    cheche

    Czechs love their outdoor equipment and keep it in perfect efficiency. It’s a second skin for them, and in fact they consider it normal to walk in the city streets dressed as they would be in a forest: boots, backpack, packed lunch, 2 different sport bottles, and all the rest. Which for me is, like, the opposite of “sexy”, but certainly must have some advantages too.

    Really, if a zombie apocalypse or if nuclear war breaks out, I would feel really relieved to be surrounded by Czechs. These people are natural survivors. And they can always spare a sandwich.

    10 things I wish someone told me before I moved to Prague | To say nothing of the cat
    https://carminerodi.wordpress.com/...1/18/10-things-i-wish-someone-told-me-before-i-moved-to-prague/
    STENNY
    STENNY --- ---
    VOJTAM: Většina mých batohů má zevnitř zátěr a promoknutí jim v nornálních podmínkách města nehrozí, ale každý Hudysport a podobně má sprejové impregnace na umělé tkaniny, které podle mé zkušenosti na tohle přebíhání od-do celkem fungují.
    381007
    381007 --- ---
    STEPNI_VLK: a vyrábí se i na zakázku... :D
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Na to je u mé Tatonky dobrá integrovaná pláštěnka. A jestli se nepletu, tak pláštěnky na batohy se dají koupit i samostatně...
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Ahoj, nedávno jsem si koupil batoh, který mi byl zde doporučen : https://www.thenorthface.cz/borealis--CHK4.html#jk3 , a děkuji za doporučení MAARISTAANovi.
    Nicméně k otázce, impregnujete batoh ? a když ano tak čím? nedělám si marnou představu o tom, že vydrží liják, spíš mi jde o to aby mi za případné krátké přeběhnutí z tramvaje do práce a zpátky v lijáku nepromokl vnitřek.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Je skvely byt virtualne u toho, kdyz se rozjizdi dalsi skvela ceska a originalni znacka a tak nejak drzet palce pane Pavek. Good luck.
    NELLI
    NELLI --- ---
    381007: no je to tak, mno. Bohužel, bohudík (jak pro koho). Doba je rychlá, milý Kamile, a lidi jsou čím dál tim víc línější. Z vlastní zkušenosti, pokud bych měl "pracně" psát email a doufat, že se mi protistrana třeba možná někdy ozve, tak raději půjdu tam, kde si zboží prostě jednoduše naklikám a zaplatím.

    Každopádně mám z tebe radost. Když si vzpomenu na ty situace před cca 2 rokama, kdys nestíhal, žils v chaosu a lidi byli nasraný, že 3/4 roku nemaj objednávky a všude ticho po pěšině, tak musím konstatovat, že jsi urazil dlouhou cestu hodnou mistra Sifu! ;)
    Uděluji ti Řád zlatého šicího stroje a držim palce, ať se investice vrátí!
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    381007: až budete potřebovat vrátnýho, nak napiš. Když mě, ženu a děti komplet oblečeš, tak ti bude celá naše rodina i se psem hlídat budoucí fabriku :)
    381007
    381007 --- ---
    BRUKEV: Ano, teď jsme například sehnali slečnu, která ním chodí na poštu s balíkama, koupili jsme za 100k automat na porcování popruhů (naměří sám délku a horkým nožem uřízne), eshop a možnost kalsické objednávky, která přijde s kompletními údaji pro doručení (aniž bych je musel ze zákazníka tahat mailem), automatické maily zákazníkům při změně stavu objednávky, konec osobního vyřizování objednávek i read-made výrobků, kde není potřeba nic custom ladit, to vše nám ušetří moře času, které budeme moct dát do výroby...

    Navíc jsme sehnali do party dalšího šikovného člověka, je to paní, která je dámská krejčová a ing. oděvního designu. Nesmírně šikovná osoba, která má chuť pracovat a je precizní. Teď jsme jí dovybavili dílnu, koupili jsme jí úplně nový průmyslový stroj a paní pro nás bude 1) dělat oděvní vývoj, 2) šít oděvní řady (protože na naší dílně jsou všechny stroje jen na těžké materiály, tak bychom látky na oblečení rozbili), a bude nám pomáhat se šitím nějakých podsestav a jednodušších přípravných prací ve špičce, když nebudeme stíhat. Samozřejmě, že finální kompletace, pevnostní šití, šití důležitých částí apod. to nikomu nesvěřím... :) - takže budeme rozšiřovat portfolio o nějaké hadry, a zároveň nám paní pomůže obstarat více zakázek :)
    KURE
    KURE --- ---
    381007: drzim palce at se ta investice rychle vrati.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    381007: hele, já bych to přirovnal k jednomu šikovnému truhlářovi, kterého znám. Dlouho se zdráhal vzít si dva brigoše, kteří by mu třeba jen hoblovali fošny, dělali špinavou práci s broušením, lakováním. Přece jim nebude platit, to zvládně sám, je to jednoduchá práce.
    Pak najednou zjistil, že kvůli této práci, která mu žere čas musí odmítat zakázky, bo je nestíhá dělat v termínu. A v důsledku tedy přichází o spoustu peněz, zákazníku, pozitivní reklamy.

    381007
    381007 --- ---
    NELLI: Je blbé, že mi to takhle trvalo, ale od dětství jsem nebyl tlačenej k moderním technologiím, protože otec i matka jsou techničtí dinosauři... Já (kdyby to doba dovolovala, jakože nedovoluje) bych nejradši podnikal s pevnou linkou, faxem a psacím strojem... Ale muselo to přijít, pokud se chceme posunout dál.

    Co mohu otevřeně říct: byl pro mě fakt morální problém přijmout to, že ten web s eshopem není za hubičku, a stejně jako většina řemeslníků jsem tu cenu přepočítával na množství materiálu, nebo několik strojů... Ale pán z té firmy na weby mi polopaticky vysvětlil, že to je dost peněz, ale je u nich velký předpoklad, že se v objednávkách rychle vrátí a navíc, že můžu mít dílnu vybavenou jak chci, ale pokud se o ní neví, je to k hovnu :) a tak jsme se prostě plácli přes kapsu... :)
    NELLI
    NELLI --- ---
    381007: hurá, herr Pávek vstoupil do 21. století! :D
    381007
    381007 --- ---
    PRAASHEK: nebudu tu dlouhosáhle obhajovat Sushi :) to už na NYXu několikrát proběhlo :). Ale ano, znamená to, že si budeš moci úplně bělošsky naklikat nášivky do košíku, a nebudeš je muset složitě objednávat přes e-mail :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    381007: pro sprosťáka jako já to znamená, že si konečně něco objednám. minimálně pár těch patch-suchejzip :) i když ta sushi mi přijde hrozně nevkusná (a to jsem nosil před dvaceti lety i horší vlastnoruční výmysly ;) ale mohl bych ji koupit svojí ženské a tajně ji nalepit na záda od bundy. třeba by pak došlo k nenadálé trojce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam