• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky
    EGGH
    EGGH --- ---
    VENIKA: A určitě i náhradní baterky, protože maj krátkou výdrž.
    DXTR
    DXTR --- ---
    VENIKA: Na koncerty bude vhodny asi tripod mount, at to muze primontovat na stativ/drzak. Na bezny zivot jsou sikovny treba wrist housing nebo drzaky typu gopole grenade grip, reach. Na horskou drahu bude podle me nejsikovnejsi chest mount nebo head strap. Pametova karta imho cim vetsi tim lepsi ;)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    ahoj, prosim o radu. Kupuju priteli black, primarne aby si mohl natacet svoji kapelu pri koncertech a pak si to strihat, zbytkove pak na beznej zivot. Zadny moc extremni sporty, vim, ze k tomu neni moc idealni, ale on ji chce, a tak mu chci udelat radost. Zaroven jedeme tenhle na vikend ven, mimojine do zabavniho parku, kde urcite bude chtit natacet horsky drahy.

    Poradite pls, co koupit za prislusenstvi? a jak velkou kartu?
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    JOPS: jo je to mozny, jak rikam, videl jsem to jen pres rameno a je to uz pomalu deset let nazpet :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    THRAWN: ono to zas tak lame neni, ja bych rekl, ze to je uplne na stejne urovni, jako premiera
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    JOPS: jo Vegas je ten program co sem si nemoh vzpomenout! ten mozna zkusim nejdriv, diky! sice sem v nem nikdy nedelal, ale pamatuju si ze na skole s tim nekdo strihal a rikal, ze je to nejvic easy, no ale v ty dobe sem delal s premierou a rikal si jak sem nejvic profi a ze na naky lame programy nesaham :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    THRAWN: pokud jsi linej si oprasovat znalosti v Premiere, tak si Adobe After Effect ani neinstaluj :)

    Jinak jeste jedno doporuceni. Super program na strih videa je jeste Sony Vegas. Ten mi prijde o hodne jednodussi co se tyce ovladani, ale hlavne mi prijde, ze tech funkci ma vice nez Premiera :)

    THRAWN
    THRAWN --- ---
    TURBO: jasny chapu, no snad to pujde :)
    TURBO
    TURBO --- ---
    THRAWN: taky po mnoha letech oprašuju znalosti, ale ono to tam pořád naštěstí někde je, neboj se ničeho :) Jen si k tomu prostě zase sednout a začít klikat.

    Aftry jsou řekněme Photoshop, ale pro "hejbací obrázky". Vrstvy, masky, efekty, klíčování, stabilizace atd. atd., Premiere je určená čistě na střih videa.
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    TURBO: aha, no ja prave v Aftrech nikdy nedelal, jen ze tu o nich padla zminka, tak sem si rikal, ze by to mozna stalo za to se to naucit, pac co si pamatuju, tak to zpomalovani v Premiere je takovy neohrabany, nebo aspon bejvavalo :)

    no tak ja teda az budu mit funkcni muj komp, tak naisntaluju teda tu Premieru a oprasim svoje stary znalosti, idkyz se mi do toho moc nechce abych pravdu rek, uz za mlada, kdy me to bavilo, to byl dycky hroznej voser vsechno to nastavovani, exportovani a pod :)
    TURBO
    TURBO --- ---
    THRAWN: "estli naisntalovat premieru, nebo aftry" - obojí je program na něco úplně jinýho, trochu mícháš jablka s hruškama ;). Pravda, obojí je sice na práci s videem, ale věř tomu, že stříhat v AfterEffects bys nechtěl, stejně tak jako bys nechtěl dělat nějakou kompozici, triky atd. v Premiéře :)

    Co se zpomalování týče - budťo při střihu jen změnou fps na zdrojovym videu (to se tu probíralo nedávno) nebo pak třeba právě v AfterEffects (buďto jenom hrubým dopočítáním interpolací frame/pixel nebo pak pomocí třeba pluginu Twixtor, který je na zpomalování určený).
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    hmm tak sem tam ted nastavoval ten vyssi frame rate a vyskocilo tam na me i moznost wide screenu, ale na tom surfu je to naprd, to urizne pulku obrazu, takze odted budu natacet jen 4:3, pekne po staru :)

    ukazka

    pravackadlouha
    https://vimeo.com/69410326


    jinak ke zpomalovani jsme se jeste nedostal, pac na to porad nemam zadnej soft, porad s enak nemuzu rozhodnout, estli naisntalovat premieru, nebo aftry, nebo kdyby poradil neco vic userfriendly jako je ten jejich soft akorat ze by tam slo sazet klipy pekne za sebou a naka jendoducha formulka na zpomaleni :)
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    P0L0US: Porto a okoli
    P0L0US
    P0L0US --- ---
    THRAWN: kde se poflakues na vlnach ?
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    RESCAPE: budu muset pockat do pondeli na naky vlny :) a mam to pak teda asi natacet na tech 60 fps co ?

    a s tim pomerem stran ja nevim, 16:9 toho dosahne jen tim, ze se to orzine ze zhoara za zezodla, takze mi to urizne hlavu :) a to se mi moc nechce, asi to necham takhle retro :) i ten filtr co sem tam v tom cineformu na to hodil se jmenoval 1970, pak jeste hodit do pozadi naky Beegees a je to :)))
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    THRAWN: udelej lepší video a jak řiká radak otestuj slowmotion rad na to mrknu. 4:3 mi v dnesni dobe moc nevoni :)
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    DRAGON: na tuhle mrchu sem taky pri nakupu koukal, ale prislo mi to moc velky :) a taky bych si casem chtel prave pohravat s tim zpomalovanim, no ale cena o stopade ecek min me docela premlouvala :)
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    jo hele a jde v tom jejich ciinegopro studio nejak udelat nejakou montaz, nebo je to jen na export jendotlivejch klipu? me tam proste zaboha nic jinyho nejde udelat
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tady kdybyste nekdo shanel nejakou levnejsi variantu GoPro, nema to takovy slomo, ale jinak pohoda

    SONY HDR-AS15/B | Alza.cz
    http://www.alza.cz/sony-hdr-as15-b-d442805.htm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam