• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky
    PEKK
    PEKK --- ---
    MLICKO: výborná hudba...taková uklidňující...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    bylo by to 100x lepsi, kdyby ses na to HDR rovnou vysral. Teda samozrejme pokud lidem nevadi, ze maj vsechny predmety na obrazovce bilou auru, pusobi to jak na papiru a ma to naprosto nerealny expozici, tak pak ok.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PEETIK: podivej se treba sem, je to vazne jednoduche
    Jak na časosběr digitální zrcadlovkou | Video Zrcadlovkou
    http://zrcadlovkou.cz/jak-na-casosber-digitalni-zrcadlovkou


    MLICKO: za ten postprocesing by ti nekdo mel vypichnout oci, protoze je stejne evidentne k nicemu nepouzivas aneb modni HDR vladne svetu. bleju :)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    MLICKO: vypadá to hodně profi imho, dobrá práce! a to HDR vypadá taky luxusně:)
    MLICKO
    MLICKO --- ---
    PEETIK: Hele neni to zadna veda. Osobne pro TURBA ja vnimam rozdil mezi timelapse a hyperlapse videem to ze timelapse je statickej casosber kdezto hyperlapse jsou ty samy snimky porizeny v pohybu zpravidla okolo nejakyho objektu. Dale pro petika.. na youtube je spousta tutorialu. Idealne si zkus najit objekt kterej chces fotit. Najdi si na nem nejakej vyznacnej bod ktereho se budes drzet. Idealne se stativem.. ale me osobne tu 8 mi kilovou kravu uz nebavilo sebou vlacet takze jsem to pak fotil z ruky. (hodne prace ulehci monopod) Ve finale budes mit vsechny fotky ve videosekvenci "roztreseny" takze je potreba to stabilizovat v odpovidajicim softwaru (finalcut, after effects.. sony vegas moc stabilizaci nedava). Po stabilizaci vyrenderujes urcity video (zaber) kterej uz muzes dal editovat napr v sony vegas. Jde o to ze podobny videa jsou casove narocny na realizaci.. osobne kdyz to chces mit vymazleny tak by si jeden 5ti vterinovej zaber mel fotit cca hodinu nebo klidne i mene (jde o prostredi a s jakou rychlosti se promenuje).... na 5ti vterinovej zaber ti vesmes staci 125 fotek pri 25 fps. Ale jak rikam zkus nejaky tutorialy na youtube.. jsou tam toho mraky :-)
    TURBO
    TURBO --- ---
    PEETIK: na tom neni moc co řešit, prostě vemeš foťák/kameru a jde se na to :)

    Timelapse nebo-li časosběr, obvykle focení sekvence fotek v určitym intervalu (např. 1000 fotek třeba po 5ti vteřinách), pak to spojíš v nějakym editačním programu do videa.

    Hyperlapse je vlastně jen normálně natočený video a zrychlený.

    Ono vlastně ale obojí je česky časosběr. Navíc existuje třeba odvětví v dokumentaristice - časosběr - kdy se s různejma časovejma rozestupama točí nějakej dokument. Např. časosběrnej dokument o nějaký konkrétní osobě - natočí se něco materiálu při narození dítěte, pak třeba jeho nástup do školy, narozeniny, klíčový momenty v životě, školy, tituly, práce, svatba atd. atd. no a když se to pak sestříhá do jednoho dokumentu tak je to právě časosběrnej dokument :) (např. celkem známá "Katka" je pěknej příklad takovýho dokumentu - sledování holky závislý na drogách a její cesta životem během myslim 14ti let).
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    MLICKO: Můžu poprosit o vysvětlení jakým způsobem se toto natáčí(fotí), nějakej postup? Abych někde luštil anglickej tutoral, tak na to moje angličtina moc nestačí. Takže budu rád za popis v češtině :)
    MLICKO
    MLICKO --- ---
    SÁZAVA - HYPERLAPSE VIDEO
    http://www.youtube.com/watch?v=lifnNE0xpwI

    Tak tady muj prvni pokus o hyperlapse video. Vetsina statickejch zaberu z gopro jinak zbytek focenej lowend zrcadlovkou. Ve finale prohnany v after effectes v podstate jen warp stabilizatorem (vetsina zaberu 2x)... nemel jsem nervy na to vsechno stabilizovat pomoci track motionu.. jinak jsem jeste vsechny fotky prohnal Photomatixem abych dosahl pseudo HDR efektu ale taky zadna slava. No nic kouknete na to :-)
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Ptaakovy havárie a velmi podivná přistání...
    Trochu pro odlehčení, a než se pustím do dalšího leteckého Phantom videa z jižní Afriky jsem sestřihnul své "nejbravurnější" letecké výkony s mým Ptaakem (upravený Phantom 1 s GoPro B.E.) za loňský rok. Neberte to moc vážně :-)
    DJI Phantom - Crashes and strange landings (Havárie a podivná přistání) 2013
    http://www.youtube.com/watch?v=zHEDtJ_EyrM
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    The Pocket Drone - Your personal flying robot by AirDroids — Kickstarter
    http://www.kickstarter.com/...cts/airdroids/the-pocket-drone-your-personal-flying-robot?ref=category
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    WERT: Na to taky. Spešl for jů my friend:
    Close encounters I.
    http://www.youtube.com/watch?v=TbeT50McLn8
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    WERT: Jak jsem psal, nakup na http://www.kameryprosport.cz uplne bez problemu, dokonce mi jejich CEO sam zavolal, kdyz jsem jim rikal, ze s tim nejsem uplne spokojen a poslal mi GP pro srovnani zdarma a pak si vzal zpatky Ghosta (samo jsem se k tomu choval slusne a poslal jim zpatky "like new"). Takze nestalo me to nic, Kameryprosport.cz to stalo postovne. Cas u svych hobby aktivit nemerim, ale kdybych ho meril tak urcite je vyhodnejsi vyzkouset si vsechno real life nez procitat diskuze. Ikdyz musim rict, ze kdybych se ridil nazorem SYPFX tak bych ten cas urcite usetril.
    WERT
    WERT --- ---
    ARMADILLO: Lol a kolik te tohle zjisteni stalo casu a penez???
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Jinak jeste doplnim srovnani Driftu a GP.. vcera nataceni z auta, klasicky ve dne a pak v noci, kvalita je nesrovnatelna (stejne rozliseni i fps), GP je O DOST lepsi. Vydrz baterky + o neco slozitejsi uchyceni se vyplati obetovat.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Mam dotaz k nabijeni GoPro s druhou baterkou, v noci jsem kabel zapojil do ni, svitily obe diody (jak na GP tak na baterce). Az se nabilo GP tak ta na nem zhasla, na baterce svitila takze jsem myslel, ze se nabiji. Rano jsem prisel a GP je nabite, baterka je vybita, evidentne se nenabijela coz nechapu.
    Takze jsem odpojil, GP zapnul, vypnul a ted zacal nabijet znovu, indikace na 2. baterce ted funguje, dioda zase sviti a nabiji se. Nekdo s timhle ma zkusenost a poradi mi jak se vyhnout tomu, abych rano prisel ke GP, ktere melo byt nabite a neni?
    TURBO
    TURBO --- ---
    Info, který se třeba může někomu hodit - pokud byste jako já měli problém s tim, že vaše Hero2 nahrává pouze mono zvuk i při použití externího stereo zdroje- upgradujte si na aktuální firmware a bude to ok.

    Chvilku jsem nadával na GoPro jako takový, ale pak mě napadlo, jestli třeba neni novější fw, co by tohle řešil ... a je :)
    KORDA
    KORDA --- ---
    Nemáte někdo náhodou navíc ten černej klip, kterej zavírá GoPro 3 do obalu? Podařilo se nám ho zlomit, nenašel jsem ho nikde jako náhradní díl a přijde mi blbost kupovat celej case.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    NAILER: Puvodne jsme litali s quadem s GoPro :) Pak jsme tocili litani s heli a 3.baterku jsem ji ztratil nad stromy v lese odkud jsou ty zabery takze jsme ji asi pul hodiny hledali po mocalu pod Hvezdou a cele to tocili :) no ale hodinova footage celkem byla dost nudna.. bylo potreba ji sestrihat na 3 minuty :)
    nano CP X ma 29g, jestli sis s nim nekdy zkousel litat tak je fakt spis do uplneho bezvetri nebo do telocvicny
    Nano CP X RTF & BNF by Blade
    http://www.youtube.com/watch?v=dJD_QpQwZng



    on ti staci mensi poryv vetru a pri primem letu se ti propadne o 2-5m coz neni nic prijemneho.. fakt nic moc heli pro zacatecniky jak se o ni rika, ale zase ustoji pad ze 100 metru jako nic :)

    Misto GoPro bych na modylky obecne pouzival spis neco lehciho s pripojenim na FPV, treba jako je tohle, nehlede na to, ze stoji 1/5 GP :)
    Mobius HD video camera for RC planes and multirotors
    https://www.youtube.com/watch?v=uooaSBe7sxc
    NAILER
    NAILER --- ---
    ARMADILLO: zajímaj mě veškerý detaily!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam