• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky





    Diskuze o této sportovní kameře, určené především k nátáčení extrémních sportů. Všeobecná diskuze, ukázkové videa, fotky, (nyx gopro users videa a fotky).

    rozbalit záhlaví
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    NYX: plus minus 10m v poho
    NYX
    NYX --- ---
    MOTASH: Jak moc dulezita je tam presna poloha?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a neslo by nahravat time lapse pictures? tzn nastavit si interval a tipat obrazky, z cehoz pujde v pohode, pokud by byla potreba, udelat video, ale zaroven mas moznost ukladat si gps v jpeg exifu.
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    MOTASH: Tohle bude chtít nějaký řešení na míru. Podle mě neni kam do videa zapisovat souřadnice, leda je vypalovat do obrazu, což ti bude k ničemu. Nejsnadnější by bylo logovat souřadnice např. po vteřinách do texťáku (např. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mendhak.gpslogger&hl=cs) a pak si to v nějakým softwaru spojit s tou a tou vteřinou z videa. Mrkni na tohle:
    RC Logger Viewer 1.5 Introduction.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ge9uSN1nfsU
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    a dá se ovládat dálkově? poskytuje kontinuální gps lokaci?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MOTASH: asi ideální bude od garminu virb. Ten má gps v sobě
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    poraďte prosím s výběrem:
    1)potřebuji kameru, která snímá GPS souřadnice. pojedu autem a budu snímat cestu před sebou, následně potřebuji přiřadit souřadnice k určitým momentům (posun mezi umístěním kamery a snímaným terénem zanedbávám) dělaj to kamery se snímačem normálně, nebo třeba jen u fotek, případně začátek a konec záběru?
    potřebuji to kontinuálně.
    2) potřeboval bych jí ovládat z kabiny, ne jí zapnout, spustit snímání a potom nasednout. ideálně i s kontrolou toho, co snímá. možná nějak propojit realtime s kompem v autě.

    vzhledem k umístění venku na autě se nabízí outdoor řešní, ale není podmínkou.

    máte někdo zkušenosti? uvítám i nasměrování, dík

    rozpočet je otevřenej, nejdřív potřebuji najít spolehlivý řešení - ale počítám, že to bude v desítkách tisíc max.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tak kdyby nekdo shanel podobnou vec, uz sem mi ji podarilo sehnat.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    vlastne mi jde o tuhle spojku, ale aby to byla na obou koncich samicka

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    netusite nekdo, jestli existuje nejaka spojka, kterou bych tyhle dve veci spojil? klidne na aliexpres nebo original, je mi to jedno. Nejak nemuzu dohledat. Dik

    EFESH
    EFESH --- ---
    ok, dik
    googlil sem neco malo sam, doufal sem ze tu nekdo bude mit osobni reference...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EFESH: ja ted nejsem u pocitace, ale dohledal sem ho pres "waterproof gimbals", vyhodilo mi to nejaky srovnavacky a vodeodolej byl jenom jeden + karma grip
    EFESH
    EFESH --- ---
    DRAGON: a kterej konkretne mas na mysli?
    nekdo tady s osobni zkusenosti?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EFESH: tak to se obavam ze ti zbejvaj jenom dve, jedna asijska verze a Karma
    EFESH
    EFESH --- ---
    DRAGON: tak tak, neco co by sis vzal na snowboard
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EFESH: jestli ma zvladat hory, tak predpokladam ze ma bejt vodotesnej? (snih? vlhkost?) to do toho vyberu zapocitej
    EFESH
    EFESH --- ---
    koukam do historie a nevidim nic v 2017 ("gimbal")

    co je ted moje nejlepsi varianta na hand held (tycka) gimball pro GP4, idealne aby zvladl hory?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a ja si pokazdy rikam, jaktoze ty videa maj tak pekny a ono je ti cely gradientni podvod :))
    MINER
    MINER --- ---
    OT_: Ten gradient je skvělý tip! Gradientníma filtrama se ve fotce dá zachránit hodně. Bude challenging sesynchronizovat pohyb gradientu s měnící se scénou, ale myslím, že to pomůže. Dík za tip!
    OT_
    OT_ --- ---
    MINER: můžeš zkusit overlay blend mode, buď s nějakými gradienty, které si vyrobíš nebo místo gradientů můžeš zkusit použít třeba nějaké video mraků. Tutorial zde: https://youtu.be/NlGsGwcMjX8
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    MINER: taky delam podobny kejkle. nastavuju jas a kontrast a k tomu aplikuju tribodovou korekci barev aby mi to nekurvilo barvy. na konci po strihu prejdu k uprave obrazu a v nahledovym okne si pres polovinu pastnu vzorovej klip podle kteryho pak nastavuju ostatni klipy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam