• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky





    Diskuze o této sportovní kameře, určené především k nátáčení extrémních sportů. Všeobecná diskuze, ukázkové videa, fotky, (nyx gopro users videa a fotky).

    rozbalit záhlaví
    ISCH
    ISCH --- ---
    MASTA: Mam moderni telefon.
    Vodu nema rad.
    Mam pristup k modernimu odolnemu telefonu. Ma fotak na pikacu, oproti memu.

    Kdo dal? Pristroj se bude valet na zemi, budu s nim porizovat zaznam, nebudu na nem prehravat (na to ma vsechno malej displej, chce to monitor).
    MASTA
    MASTA --- ---
    MASTA: Edit: jakykoliv moderni telefon
    MASTA
    MASTA --- ---
    ISCH: Iphone
    ISCH
    ISCH --- ---
    Jsem lama, takže můj dotaz tu možná zazněl několikrát.
    Ale: potřebuju něco, co bude natáčet vysokorychlostní videa (abych si ho mohla zpomalit), kvůli záznamu při výcviku psa (odhalit, kde dělá chybu). Může to teda samozřejmě umět i normální :D
    Ideálně k tomu následující požadavky:
    - ovládání pro blbečka (zapnu a natáčí, nic nenastavuju, všechno si to udělá samo)
    - vodotěsný (abych to nezabila při prvním pádu do kaluže)

    Co chcI? GoPro? Jaký?
    EDMAN_DORT
    EDMAN_DORT --- ---
    Ahoj, stal se mi takovej ulet... v praci jsem si rozebral SJCAM SJ5000X. Sroubky mi ze sklenicky vyhodila uklizecka :). Nevite, kde nakoupim tyhle sroubky? Diky za radu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: koukni na yt, par recenzi tam je. ono to asi nebude nic zazracnyho, u kamery za par litru, ale rizhodne to odstrani slabsi tres ruky napriklad.
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: Představuji si, jak to do toho dostali a co tam vlastně je; jak je to účinné. Účinnost gyra závisí na hmotnosti a otáčkách. Asi to musí být malé a lehké, tak se to musí točit kurva rychle. Energii na ustabilizování to potřebuje předpokládám stejnou, ať už je to těžké nebo se to točí rychle, a čekal bych, že ta energie bude násobně větší než u elektronické stabilizace.
    Zajímalo by mě ale porovnání kvality stabilizace, nejlépe srovnávací video s elektronickou stabilizací.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: a jak si jako predstavujes ze to funguje? je to gyroskop, kterej vyrovnava, co jinyho tam muze byt? Mista nepotrebuje tolik, v dobe kdy mas vsechno miniaturizovany, tak se tam ten gyroskop vejde uplne v pohode. hardwarovy stabilizatory mas uz i v mobilech.
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: Mně zajímá, jak to funguje v té kameře, ne v lodích. Na webu to nemaj.
    Jsem k tomu skeptický, protože: ve vyšší verzi kamery maj i oni sami elektronickou stabilizaci; a gyro potřebuje určitý stupeň volnosti, například, když to držíš v ruce. Jakmile je to přimountované, pokud není dostatečně pružný mount a očekávám. Kolik to žere baterky?
    Ale také by mě zajímaly něčí zkušenosti.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jestli to je pravda nebo lzou zakaznikum, nevim. Proto se ptam, jestli to nekdo nezna..
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: Gyro: jakože se v tom točí nějaký setrvačník, který to stabilizuje, nebo jak to funguje?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    nekdo zna? libi se mi zpomaleny videa bez postprodukce a hw gyroskopicka stabilizace.


    X8.1 Sirius | LAMAX Electronics
    http://lamax-electronics.com/...m=cpc&utm_campaign=CB_long_1710-x7-x8_lam_cz_mobil&utm_content=X8_02
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    INSOMNIA: v jeskyni to chapu. Ja tolik svetla nepotrebuju, nemam rad presvetleny a moc detailni fotky, rad tomu oceanu nechavam trochu i toho tajemna :) plus fotim treba i prave ty detaily a tipuju ze Ovecka to bude mit podobny, bude chtit proste vyfotit toho clown fishe, co bude plavat nad sasankou :)
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    DRAGON: pro me jsou ty Meikon strasne slaby ... to je tak na toceni detailu nebo maleho zaberu v mori. Ja potrebuju neco, co poradne prosviti celou jeskyni prede mnou, takze resim na skutr 3 varianty.

    1/ po stranach 2x 5000 lumenu http://www.podvodnipouzdra.cz/svetla/video-svetlo-camerafish-5000uvr.html
    2/ pod skutr 1x 8300 lumenu http://www.podvodnipouzdra.cz/svetla/bigblue-vl8300p.html
    3/ pod skutr 1x 15000 lumenu http://www.podvodnipouzdra.cz/svetla/bigblue-vl15000p-pro-mini.html

    neco jake je tady
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    INSOMNIA: dobrej web. Na ty svetla Meikon sem koukal na Ali, docela levny (asi 30 dolaru) a svitej hodne, jen pred ne budes potrebovat difuser, mam na gopro koupeny ramena (levy a pravy, kamera uprostred), tak asi dve koupim a na pristi potapecsky expedici otestuju a muzu kdyztak napsat nejaky dojmy, kdyby byl zajem
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    OVECKA_MJ: Dragon ma pravdu. Na nataceni pod vodou potrebujes svetlo idealne s uhlem 120°. Zrovna resim svetlo ke GoPro na potapecskej skutr a znamej mi dal tip na tenhle web http://www.podvodnipouzdra.cz/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OVECKA_MJ: na ramena, puso :) pogoogli si to, je toho plnej web a levny a supr veci maj na Ali
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    DRAGON: a světlo se přidělává na tyčku nebooo ho držim v puse střídavě se šnorclhem? :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam