• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HC_Šijeme dětem
    Ráda bych,aby tento klub byl především o sdílení našich výtvorů, střihů a nápadů. A vůbec nevadí, že budou třeba jednoduché, hokus pokus - každý nějak začíná:) Také je zde prostor na různé dotazy ohledně šití, od začátečníků po pokročilé.

    NAKUPUJTE U NAŠICH TVOŘILEK!
    Plenky, svrchňáky, rychloprdky, vkládačky apod. http://www.petitlulu.cz Kontakt id Hc_
    Originální pohodlná móda pro děti, rodiče i nerodiče. Šijeme i na zakázku! http://www.facebook.com/pages/Alter-Native-Shop/217701884985387 Kontakt ID Tuleni
    rozbalit záhlaví
    HC_
    HC_ --- ---
    TULENI: parádní věci, klidně fotky výrobků naházej sem, sou boží (klidne i s cenama), mně to nevadí... kde bereš ty pěkný látky? střihy si asi vyrábíš sama viď

    já začínám šít plenkový kalhotky a svrchňáky na zakázku, mám teď objednaný ňáký pěkný pul látky z USA, tak sem zvědavá
    TULENI
    TULENI --- ---
    HC_: katatka kolem 250...:) a dekuju, vice kdyztak tu, ale hodne z toho uz je pryc tak nejradsi siju na miru na objednavku.. :)
    http://www.facebook.com/pages/Alter-Native-Shop/217701884985387
    HC_
    HC_ --- ---
    TULENI: super a jake mas ceny
    TULENI
    TULENI --- ---
    tady stejna velikost na pulrocnakovi :)
    TULENI
    TULENI --- ---
    taky sijeme detem, predevsim nasim a taky na prodej :)
    Katatka pro teple (nejen) brisko
    Na prodej - 6m - 2 roky (věkové rozpětí několikrát ozkoušeno :) specielne tyhle mozna vydrzi i dyl..
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    CHANA: Já taky ne...ale myslím, že někdo takový bude exitovat, protože vím, že se u nás (tj. v ČR) prodávali - prodávají... Narazila jsem na ně náhodou, když jsem hledala plenky pro mimčo...
    Tady: http://www.tutina.cz/portal/catalog/2598/ltkovinkontinennpleny
    Inkontinenční pratelná plena ( plenkové kalhotky ) Bambinex
    http://www.biomamma.cz/cz-detail-108505-inkontinencni-pratelna-plena-plenkove-kalhotky.html
    CHANA
    CHANA --- ---
    Až do důchodu:) Tak mě napadlo, neznáte někoho, kdo se stará o seniory a dává jim místo papírových látkové pleny? Já žel ne.
    HC_
    HC_ --- ---
    další elka




    HC_
    HC_ --- ---
    tady uz mu ten modeling vylozene vadil - svrchnaky - vel. L (az do duchodu)
    HC_
    HC_ --- ---
    tak tady nejake fotky, i s modelem!
    plenkové kalhotky (bavlna, bamb.froté, aksamit)

    je to foceno hodne narychlo, protoze se nerad prevleka!
    HANUMA
    HANUMA --- ---
    HC_: ja bych si jedny az dvoje klido za 250-300 koupila:)
    ALDETRUDA
    ALDETRUDA --- ---
    LANTHAL: Já mám zrovna teď objednané jedny za 335Kč (Haipa daipa) a jedny za 230Kč (Imse vimse).
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    HC_: to já nevim, už jsem tak dva roky žádný pulky nekoupila, nemám aktuální přehled :) zkus si říct, za kolik bys je byla ochotna šít a prodat
    HC_
    HC_ --- ---
    LANTHAL: co je bezkonkurencni cena?.)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    HC_: spíš možná, kdybys je zvládla šít za nějakou bezkonkurenční cenu, tak já bych možná nějaký svrchňáky u tebe pořídila, mám sice výbavičku po starším dítku, ale moc se mi líbí ty PUL látky ... nicméně na šití jsem teď moc líná a unavená
    HC_
    HC_ --- ---
    ALDETRUDA: u nas v harrachove je krasne:),mozno zajistit i ubytovani u nas v penzionu
    gumicky, to chce praxi a cvik, ze zacatku je to trosku o nervy, ale da se, viz http://ekozahrada.blog.cz/1101/tipy-a-triky-nasivani-lastinu
    ALDETRUDA
    ALDETRUDA --- ---
    HC_: Díky, tak vyčerpávající odpověď jsem ani nečekala:). Vypadá to poměrně reálně (jakože i mě by se to možná mohlo podařit), jedinou zradu vidím v tom šití gumiček-máš na to nějaký trik? Asi to někdy zkusím, možná ale spíš než klasické kalhotkové pleny se pokusím vytvořit něco jako jsou Pastelky Haipa Daipa-dost jsem si je oblíbila a taky by to mohlo být ještě o něco jednodušší.
    HC_: Kdybys do toho šla, tak já bych se rozhodně ráda něco přiučila:) Ale pokud vím, ty nejsi z Prahy a přiznám se, že jezdit někam daleko by se mi asi nechtělo. Jedině že bych to pojala jako rodinný výlet-manžel by si s Bertíkem užíval čerstvého vzduchu a já šila:)
    HC_
    HC_ --- ---
    jen tak premyslim, ze bych udelala kurz siti latkovych plen a svrchnaku, mel by o to nekdo zajem?, prip. kolik byste za to byly ochotne dat (jen sonduju), precijen na materske by se mi privydelek hodil, material bych dodala
    HC_
    HC_ --- ---
    IJACZEK: klidne se v prubehu ptej..
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    HC_ & HC_: Tyjo, asi do toho půjdu, podle tohodle dokonalého popisu se mi to snad povede .)
    HC_
    HC_ --- ---
    NIENNA: nevidim duvod, proc nepostupovat k plenkam, neni to uz pak nic tezsiho nez ty svrchnaky, ja jich mam kolem dvaceti a sem na ne pysna, kdyz je vesim na snuru, zatim se ani nehly:)

    plenky - odpoved i pro
    ALDETRUDA:
    siji ze tri ruznych materialu, navrch (co je videt), nejaka prijemna bavlna, co mam doma zbyle latky, pod to cesky bambusovy flis, a treti vrstva, bambusovy aksamit
    nastrihnu tri stejne kusy dle sablony, s tim je treba si opet pohrat, lepsi malinko vetsi, pak se daj dat patentky na zmenseni, a plenka vydrzi delsi obdobi...doporucuju aksamitovou cast v miste nozicek zuzit, aksamit kolem nozicek pak nebude vylejzat ven jako treba zde
    (tohle je spatne)
    spravne je to zde - tim ze je vnitrni cast uzsi, tak to tahne dovnitr

    pak sesiju k sobe (rubama k sobe) bavln kus a bamb. flisovej kus, asi cm od okraje nozice prisiju lastin (tak 10cm kus) a to same na zadicka. pak dam licama k sobe bavln cast a aksamit, sesiju, necham diru na otoceni (nebo overlockem rubama k sobe bez diry)...po otoceni je treba si pohrat s dirou, sestehovat v ruce a pak celou plenku z bavlnene strany obsit dokola, a pozor kolem gumicek - vytvori se tunylek, pak uz jen prisit suchace
    urcite na strankach caramilly je plno navodu i s fotkama.

    ad 2) jeste se mi nestalo, aby mi to proteklo na obleceni, na svrchnaky obcas ano kolem nozicek, ale od toho tam ty svrchnaky sou...takze myslim zadnej problem

    ad 3) tyjo, tak to ted asi neodhadnu presne, uz si moc nepamatuju, za kolik sem kupovala latky, urcite s patentkama to vyjde draz, ale suchace sou ale o dost prakticnejsi na plenku - pekne se to s nima stahne a je to rychlovka...jak u jednorazovek
    svrchnaky mi vysly tak na 80kč., plenkovy kalhotky na vic... rozhodne se to vyplati
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam