• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXKompostovani
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: co jsem cetl, tak na zimu se doporucuje zateplit ten plastovy otocny, tak jsem si rikal, ze to zkusim i tady s timhle.. nicmene i pokud by to nebylo zateplene, tak bych to tam stejne daval.. ono to sice zmrzne a nepracuje, ale na jare mas hned dost materialu :)
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: aha, ty tečky jsem chvíli zkoumala, jestli jsou to dírky, ale vyhodnotila jsem je jako zaprasený monitor/objektiv :-)

    izolace je třeba?
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: jj, budu informovat, taky jsem zvedavy
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    plus to nazimu jeste obalim tim zateplovacim polystyrenem (ruzovy dole) abych mohl fungovat i pres zimu
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: puvodne jsem chtel jenom nejaky ze dreva, ale co nejvic low cost.. mel jsme moznost ze stavby tuhletu lepenou desku, ale tim ze je lepena, jsem nechtel aby se toho ten kompost dotykal.. takze prisla varinata dame zevnitr plech :) celkove naklady 150 za ty spojovaci elka a sroubky :)

    jinak dycha to vrchem, tema netesnostma z boku, zespodu a kdyz se podivas bliz na nekterou z tech fotek, tak uvidis jeste takovy tecky v tom plechu - to jsem jeste takhle poruznu provrtal
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: poreferuj časem, jak se to vyvíjí
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: no je to takovy pokus, premyslsl jsem nad tim taky, ale kdyz to jde v barelu ktery taky neni v kontaktu se zemi, tak jsem to risknul.. navic to dno neni uplne naknap, ale jsou tam mezirky, kteryma to myslim odtece.. jinak planuju nasadit zizaly :)
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: každopádně dobrý; plech a dřevotříska, jo? a dýchá to jen horem, když otevřeš, a netěsnostma?
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: myslela bych si, že kompost by měl mít kontakt se zemí - jednak ti do něj z ní nalezou organismy, a kompost do ní bude pouštět šťávu - ale sama bych právě potřebovala zjistit, jestli to jde (klasikou) i bez toho
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: diky, ja to tam radeji cpat nebudu :)
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: můj čistě osobní názor je, že kompostováním se rozkládají organické látky typu pesticidy a spol. i rostlinné jedy (nedávno to řešila kámoška, jestli může sázet rajčata do vlastního kompostu, když kompostovala jedovatý kytky); samozřejmě záleží na poměru kompost vs. chemka
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: no spis klasika, ale chtel bzch to jet i pres zimu, tak jsem ho potreboval zateplit (zatim jenom zespodu), proto jsem tam daval i dno
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: to má být vermi nebo klasika? přemýšlím, proč to není na Zemi, ale naopak to má dno
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    jo a kdyby mel nekdo navic zizalky, tak dejte vedet :) diky
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    TABBY: jo jasne, ja to prave chci pouzivat k sazeni, pristi rok to pujde pod rajcata, okurky, papriky, cesnek, salat, hrach atd..
    TABBY
    TABBY --- ---
    FREETEKK: Davam to tam. Akorat - jak jsem tady psala - nepouzivam komposter na vyrobu kvalitniho obohacovace zeminy, ale pro likvidaci bioodpadu...
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    chtel jsem se jeste zeptat jak to mate se slupkama citrusu, bananu nebo melounu.. na kompostuj pisou ze jo, ale premyslim jestli to tam davat, kdyz je to vsechno chemicky osetreno
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    tak jsem se hecnul a konecne to sbouchal :)





    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    DENDROBATA: vždyť na tom webu je i návod, jak si vyrobit takový kompostér... ;) http://www.kompostuj.cz/vime-jak/vyrobte-si-komposter/komposter-psich-exkrementu/
    FALLOUT
    FALLOUT --- ---
    na psi trus existuji spec. vermikompostery. Byly v nabidce jednoho eshopu, ale ted jsem je uz nenasel, komposter si snadno udelate z nejake bedny...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam