• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXKompostovani
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    jeste by mne zajimalo, jestli nekdo zkousel tenhle urychlovac kompostu a jak to jde dohromady s zizalama

    Urychlovač kompostu Agro 2l - AD2550 | Zahrada-Domacnost.cz
    http://www.zahrada-domacnost.cz/urychlovac-kompostu-agro-2l-ad2550/d-71595/

    predpokladam, ze by to nemusel byt problem kdyz jde jenom o bakterie a enzymy
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: to netuším

    TOY_BOX: nemám, asi ani pořizovat nebudu právě kvůli zimě a půjdu do klasiky
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KAAKA: mně ty kalifornský zvládly letos na jaře týden v 0°C bez úhony. uvnitř je kvůli rozkladu o dost tepleji. na zimu je dám pravděpodobně do sklepa
    FALLOUT
    FALLOUT --- ---
    FREETEKK: tak si udelej nejakou malou ohradku a vyzkousej...
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    FALLOUT: jasne.. no u nas je blby ze to ani neni puda, ale po 10cm je totalni jil, navic pred rokem postaveny, takze nevim jestli tam nejake vubec muzou fungovat.. asi spis ne, pze co jsem zatim tak ruzne kopal, tak jsem nenarazil na zadnou
    FALLOUT
    FALLOUT --- ---
    co jsem cetl, tak by mohly prezit v zat. komposteru. Ale do venkovniho komposteru bych radeji dal klasickyho hnojaka - kdyz komposter postavis primo na zem, das tam karton, zbytky, logr, zavadlou travu a listi, tak ti tam nalezou zadarmo. Letos jsem zjistil, ze jim libi v kompostovatelnem pytliku. Normalne jsem neveril vlastnim ocim, kdyz jsem kompost prehazoval.
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: netusis jak to muze byt s tim zateplenym komposterem?
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    KAAKA: a mas uz zizaly? :)
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: zrovna jsem to zjišťovala - pokud nemohou zalézt hlouběji do země, tak přežijou pouze do +5°C
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    mam dotaz k zizalam.. prezijou zimu v tom venkovnim komposteru?
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: netreba, ale ten kompost se nebude tvorit.. naopak se zateplenim jedes i pres zimu, resp ten kompost aspon minimalne pracuje.. pry :)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    FUNTL: no zizaly tam nasadim a pridavam i trochu normal hliny, tak doufam ze se to tam z toho nejak dostane a pomnozi :)
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: přesně takovou mám zkušenost s jedním zahradním kompostem, zateplování netřeba
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    FREETEKK: zajimavy. Imho by to spojeni ze zemi mit melo, aby se tam dostaly potrebne mikroorganizsmy, zizaly, brouci, atp. V prirode v zime taky nejak prezijou (naopak z tve bedynky, kdyz jim bude prilis zima, nebudou moct utect hloubeji do zeme nebo kamkoli jinam...).
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: co jsem cetl, tak na zimu se doporucuje zateplit ten plastovy otocny, tak jsem si rikal, ze to zkusim i tady s timhle.. nicmene i pokud by to nebylo zateplene, tak bych to tam stejne daval.. ono to sice zmrzne a nepracuje, ale na jare mas hned dost materialu :)
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: aha, ty tečky jsem chvíli zkoumala, jestli jsou to dírky, ale vyhodnotila jsem je jako zaprasený monitor/objektiv :-)

    izolace je třeba?
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: jj, budu informovat, taky jsem zvedavy
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    plus to nazimu jeste obalim tim zateplovacim polystyrenem (ruzovy dole) abych mohl fungovat i pres zimu
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: puvodne jsem chtel jenom nejaky ze dreva, ale co nejvic low cost.. mel jsme moznost ze stavby tuhletu lepenou desku, ale tim ze je lepena, jsem nechtel aby se toho ten kompost dotykal.. takze prisla varinata dame zevnitr plech :) celkove naklady 150 za ty spojovaci elka a sroubky :)

    jinak dycha to vrchem, tema netesnostma z boku, zespodu a kdyz se podivas bliz na nekterou z tech fotek, tak uvidis jeste takovy tecky v tom plechu - to jsem jeste takhle poruznu provrtal
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: poreferuj časem, jak se to vyvíjí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam