• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXKompostovani
    MICANA
    MICANA --- ---
    TABBY: Právě že by myslím měly přežít, zrovna včera muž jednu ulovil a dle tloušťky to vypadá, že se nám přes léto v kompostu pěkně vypásly, tak by jich byla škoda... To zateplení vůbec zatím nevím, ale polystyren a PUR pěna zní dobře. Zatím budu ještě pár dní sázet na to, že přízemní mrazíky jsou v přízemí a ne při zemi v pátém patře :)
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    ja nevim, ale mam ted novou nasadu kalifornskych zizal, tak dam vedet, jestli prezijou zimu. (a doufam ze teda jo:)
    TABBY
    TABBY --- ---
    Laicka otazka k tem zizalam: kazde jaro se nasazuji znovu, nebo nejak se zimou zatuhnou a na jare se zase rozhybaji?
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    SCHIFFI:
    VODOMERKA: jo, to zni jako dobrej tip :)
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    FREETEKK: právě si nejsem jistá, jestli gafa přežije mrazy, takže zkusím to PUR lepidlo, co radí VODOMĚRKA.. http://www.nonstopstavebniny.cz/cz/e-shop/378062/c13416-pistolove-pur-peny/pu-lepidlo-na-polystyren-lepici-pena-750-ml.html
    VODOMERKA: díky moc ;)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SCHIFFI: nejsem si jisty, jestli by vterinovy lepidlo ten polystyren nerozleptalo. navic neni pruzny. da se pouzit PUR pena, ktera ma sama o sobe taky izolacni vlastnosti. dokonce se delaji i specialni pur smesi na lepeni polystyrenu na zdi...
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    SCHIFFI: taky to ted resim, mam polystyren a zatim jsem ho daval jenom zespodu, pze jak je to plne a tezke, spatne by se mi tam daval.. zatim jsem to pridelal gafou a sice to zatim nejak drzi, ale to boky asi posichruju nejakym lepidlem
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    MICANA: mám de facto stejný systém kompostéru na dvorku (není možnost ho umístit na půdu) a zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti se zateplením... mám zateplovací polystyren a nevim, mám-li ho radši přilepit gafou bo sekundovým lepidlem...??... bo nějaký jiný nápad? v zimě bude venku a jsou tam hnojáci... díky
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    dostal jsem tip na tematickej film ;) http://www.csfd.cz/film/122524-jonny-vang/
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    kompostér v provozu:
    přízemí
    1. patro
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    jak vam jde kompostovani? ja jsem zatim maximalne unesenej z wormtea. vsechno roste a kvete jak zjednany, a uz i kamaradi mi zacinaji trhat ruce za hnojivo (prvni krok k vlastnimu vermikomposeru) :)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    jeste by mne zajimalo, jestli nekdo zkousel tenhle urychlovac kompostu a jak to jde dohromady s zizalama

    Urychlovač kompostu Agro 2l - AD2550 | Zahrada-Domacnost.cz
    http://www.zahrada-domacnost.cz/urychlovac-kompostu-agro-2l-ad2550/d-71595/

    predpokladam, ze by to nemusel byt problem kdyz jde jenom o bakterie a enzymy
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: to netuším

    TOY_BOX: nemám, asi ani pořizovat nebudu právě kvůli zimě a půjdu do klasiky
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KAAKA: mně ty kalifornský zvládly letos na jaře týden v 0°C bez úhony. uvnitř je kvůli rozkladu o dost tepleji. na zimu je dám pravděpodobně do sklepa
    FALLOUT
    FALLOUT --- ---
    FREETEKK: tak si udelej nejakou malou ohradku a vyzkousej...
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    FALLOUT: jasne.. no u nas je blby ze to ani neni puda, ale po 10cm je totalni jil, navic pred rokem postaveny, takze nevim jestli tam nejake vubec muzou fungovat.. asi spis ne, pze co jsem zatim tak ruzne kopal, tak jsem nenarazil na zadnou
    FALLOUT
    FALLOUT --- ---
    co jsem cetl, tak by mohly prezit v zat. komposteru. Ale do venkovniho komposteru bych radeji dal klasickyho hnojaka - kdyz komposter postavis primo na zem, das tam karton, zbytky, logr, zavadlou travu a listi, tak ti tam nalezou zadarmo. Letos jsem zjistil, ze jim libi v kompostovatelnem pytliku. Normalne jsem neveril vlastnim ocim, kdyz jsem kompost prehazoval.
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KAAKA: netusis jak to muze byt s tim zateplenym komposterem?
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    KAAKA: a mas uz zizaly? :)
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    FREETEKK: zrovna jsem to zjišťovala - pokud nemohou zalézt hlouběji do země, tak přežijou pouze do +5°C
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam