• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: hm, pochvala.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    LUKEH: Myslim, ze doplneni o problematiku miry se v tomto pripade celkem hodi :-)
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    DOKIS: tvuj prispevek jsem videl az po postnuti meho, sry za duplicitu (jeste nevidim josefa, protoze ho mam v ignore na postu i kluby).
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    Neplete si Godela s Cantorem?

    Ve smyslu mohutnosti bude usecka ekvivalentni s primkou (napr arkustangens je bijektivni zobrazeni primky na usecku). VCe smyslu (Lebesgueovy) miry bude usecka mensi nez primka. Zalezi co presne hledate pod pojmem tim, ze dve veci jsou "stejne". Muzou mit stejnou mohutnost, ale ruznou miru. Nebo muzou byt obe nekonecne ve smyslu pocet bodu, ale mit ruzne delky (Cantorovo diskontinuum ma nekonecny pocet bodu ale nulovou delku = lebesgueovu R1 miru).


    DOKIS
    DOKIS --- ---
    _BENNY: Usecka ma stejne bodu jako primka. Jak k tomu dojit?

    1. je treba si jasne definovat, co znamena, "ma stejne bodu". Obvykla definice rika, ze lze najit mezi nimi bijekci, tj. mapovani, kdy jednomu bodu z prvniho odpovida prave jeden bod druheho a naopak. Cili pokud zvolim bod na primce, dokazu k nemu najit odpovidajici bod na usecce. Pro dva ruzne body z primky to budou dva ruzne body usecky (a naopak). Touto definici muzeme porovnavat velikost mnozin bez toho, aby bylo treba zjistit pocet jejich prvku, cili to funguje i pro nekonecne mnoziny.

    2. ted je treba takove mapovani najit. Predstavu o nem si lze udelat i geometricky. Mejme primku P, usecku U a bod B mimo P. Z bodu B koukam na primku P a dokazu se podivat na jeji libovolny bod. Kazdy bod primky je jinym smerem. Kdyz jsou body velmi daleko a/nebo velmi blizko u sebe, tak se ty smery lisi jen velmi malo, ale porad se lisi. Ted vezmeme usecku U a ohneme ji do pulkruhu kolem bodu B (bod B je stred), tak, ze bod na pul cesty po pulkruhu je na kolmici vedene z B k P (kolme na P). Jinak receno, vypada to zhruba takto:

      Ů
    -----
    


    Kde pismeno U je ten pulkruh vytvoreny z usecky U, krouzek bod B a cara ---- je primka P. Pokud vezmu libovolny bod X na P a spojim ho s B, protne mi v jednom miste U. To je bod usecky U odpovidajici bodu X na P. Je celkem zjevne videt, ze pro ruzne body X a Y dostanu dva ruzne odpovidajici body na U. Tedy pro kazdy bod z P mam na U unikatniho (a jednoznacneho) reprezentanta. Tedy U ma alespon tolik bodu, co P. Dokonce krajni body U nejsou v tomto zobrazeni pouzite, ale to nijak neprotireci tvrzeni, ze U ma alespon tolik bodu, co P.

    Poznamka: ohnuti usecky U je jen pro lepsi predstavu mapovani. Snadno si lze predstavit, ze usecka U zustane normalne useckou a mapovani "se proste spocita, aby to vyslo stejne".

    Vhodnejsim mapovanim by slo najit skutecne odpovidajici zobrazeni, kde ty dva prebytecne body nebudou. Casto se vsak dela to, ze se ukaze existence mapovani opacnym smerem a z toho to take plyne. Najit opacne mapovani je v tomto pripade trivialni: polozim U na P, pak pro kady bod U mam jasne urceny jemu odpovidajici bod na P. Tedy P ma alespon tolik bodu, co U.

    Dohromady mame z prvni casti "U ma alespon tolik bodu, co P" a z druhe "P ma alespon tolik bodu, co U". Tedy jich maji stejne.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    _BENNY: Já s Gödelem nemluvil, ale psali to na internetu v nějakém článku, možná sem to čet na WIKI ...nepamatuju už
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JOSEFDRUHY: to byl hlavne muj argument proti stejnemu mnozstvi bodu na primce a na usecce. opravdu to rekl pan Godel?
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    _BENNY: Na flusání jste tu vy !! ( já jen oplácím, ..nyní nebylo co ) . Ano, mohutnost. Nasměrujte tu informaci na slečnu BLUNTED.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JOSEFDRUHY: jenze neni nekonecno jako nekonecno

    Mohutnost – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Mohutnost

    ale klidne si flusnete
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    BLUNTED: Ptejte se zdejších chytrolínů-flusačů, to to ví., ti ví všechno... Já jen matně vzpomínám, že něco takového jako "na úsečce je stejně bodů jako na celé přímce" vymyslel a dokázal Gödel. A ještě něco podobného dokázal s nekonečným počtem bodů...
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    JOSEFDRUHY: omlouvám se za překlepy a i závadu uprostřed.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    BLUNTED: Vy mi dáváter..., otázky jsou spíš pro kosmologa certifikovaného, či certifikovaného matematiky, geometra a filozofa...HDV je někde na okraji těch otázek
    1.TO=prostor
    2.vlnobalíčky nebo body = "říkejme tomu body" ne, ne, to by byla chyba. Bod jakožto geometrický bod, je bod a tedy to nemůže být vlnobalíček. Vlnovalíček je ( jsou ) "křivé intervaly" na dimenzích délkových a dimezích časových a to v různém použitém počtu a do sebe "zamotány"s těch vznikají vlnobalíčky, z bodů ? ...no to je opravdu ...nevím jaké použít slováčko... opravdu (?) až si někdy vybavím to slovíčko, tak ho dodatečně dodám. superstruny já ze superstrun HDV nestavím, to si zajděte za strunaři... a mnoho dalších o kterých se ani nespekuluje ??? já myslím, že se o nich dost spekuluje...
    3.mění se jejich velikost (klidně i rychlost s jakou se otáčí nebo "hýbou") = samozřejmě vlnobalíčů sem línej pátrat k čemu se váže tato trojka
    4.prostor vlastnost nemá= jaktože nemá, prostor je vyplněn ničím? být "vyplněn" není vlastnost prostoru, to je spíš vlastnost Vesmíru, ..ne, ne prostor nemá vlastnosti, prostor má jiné -osti nebo jak to je
    5.proč je končná, protože ji určíme začátek a konec. přímce ( nekonečné ) předložené my lidé nemůže "určovat" její konec či začátek. My akorád na přímce můžeme určit délkový interval ( konečný ) tedy "délku", délku jako interval, ano... to samé jsme udělali s vesmírem tzv. big bang je počátek, "to" udělal ten Vesmír sám anebo "my" jsme tomu vesmíru "to" udělali ? tak co chcete říci ? ale pro mě Text a pro souseda vaška ?...? to počátek není, je to stav po začátku "pro každého" je big-bang něco jiného..., fyzikové se ujednotili "co" bude big-bang "pro" fyziku a možná také "pro" Vesmír sám...
    6. pokud něco Textpřímku začnu otáčet kolem zvoleného bodu stane se s toho zase polopřímka ne? to myslím ne, rotující nekonečná přímka je... zeptejte se na to zdejších geniů na matematiku , jako je prase Vyhulený Ufo nebo vševěd Lubob, či grázl Benny a vlastně všichni inteligenti zdejší má počáteční bod a může vést do "nekonečna leč má svůj počátek (asi to chápu špatně) přímka, byť jedním určitým bodem ( středem rotace ) se stane dvěma nekonečnými polopřímkami...opět : zdejší inteligenti-flusáči ti to rádi zodpoví přesně , oni vše znají přesně ( když to opajcujou někjde na internetu )
    7.nekonečno prostoročasové asi...? protože pokud je prostor je tam i čas (respektive tok "něčeho) no fyzikové hlásají že Vesmír je sestaven ze hmoty, polí zákonů a 3+1 dimenzí prostoručasu..., já jim to neberu, já jim jen navrhuji přemýšlet o 3+3 dimenzionálním čp ( více dimenzí času a délek je už jen "ve hmotě" )
    8.ano mluvím o vesmíru jako o celku, se všemi jeho galaxiemi, červími i černými děrami atd.) , různými časoprostory, mluvím o hmotě i antihmotě pravděpodobně, sama nevím, páč vím velký hovno:D nechce se mi hledat "k čemu" se váže bod 8, to má povinnost autor...Vy, a zde je pedagigický důkaz že je potřeba výklad stále precizovat a neříkat "to"...
    9. pokud se rozpínají galaxie a tím se smršťuje prostor mezi nimi je jasné že musí dojít k nějaké "akci"pokud se i celý vesmír nerozpíná ???, fyzikové říkají, že galaxie se nerozpínají, že p r o s t o r mezi nimi se rozpíná a LUBOB říká že prostor je "jako" gumička ... no, pro mě je LUBOB "jako" vůl...není vůl je jako vůl....
    10.pokud si představím nekonečno brzdí mě horizont ??? ; horizont v koslologickém pojetí znamená že "odtamtud" k nám nedorazilo světlonapř.......stojíte u moře a vidíte na horizont dál ne a tam si dovedu představit taky leda tak hovno:D hovno v kosmologickém pojetí neznám...
    11.přímka mi příjde náročná na představu protože ji vnímám jako body nekonečný počet bodů mezi něž lze "svunout" opět nekonečný počet bodů ( Goedel ) a nějak nevim jak začla kde končí a pokud teda nemá začátek kde se vzala a kam až vede? jak jako nikde nekončí, jak nikde nekončí, ? nekonečná přímka podle mě existovat nemůže ,ale to jen protože mi nedovoluje můj mozek tomu uvěřit,to že nedohlédnem na konec neznamená že není, to samé začátek otázek spoustu, mnoho filozofů a matematiků si na tom vylámalo zuby. Dnes se odbornícu ujednotili na axiomech a těm věří a ty interpretují a akceptují.........pokud by byl vesmír ohraničen příjde mi logické že se zhroutí po nějakém čase, podle fyziků je ohraničen "Na počátku" tou singularitou - big-bangem a vznikem z ničeho, kde z ničeho vznikla nejen hmota ale i čas a prostor a tím pádem "musí" nastat rozpínání a aby se kauzalita vysvětlila musí nastat inflace a ...a dohromady b10 báchorek je pohádka. LUBOB naopak tvrdí že pohádkou je HDV ( která říká že big-bang je pouze rozhraní dvou stavů, je na posloupnosti vývoje, kde stav "předešlý" byl bez hmoty a čas v něm neběžel, po Třesku "se rozběhl" tím že nastalo véééé menší céééé atd. .... ale pokdu by byl nekonečný není důvod proč by se měl hroutit, já to neřek !, já se domnívám, že vývoj Vesmíru se děje podle paraboly a že se sice "rozpíná", ale expanze zpomaluje podle té paraboly...atd. protože pak by byl podle mě velmi ale velmi tvárný a přizpůsobivý, jo... něco jako supermoderní materiál který je navržen pro osobu s velikostí S, ale v pohodě se do ní nasouká i osoba s velikostí XXXL
    lépe to nezvládnu
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    když vezmu nekonečnou přímku a začnu jí pootáčet ( tentokrát lépe řečeno „otáčet“ kolem zvoleného bodu, že to bude stále nekonečně dlouhá přímka až …až do chvíle kdy jí otočím - já pozorovatel - o 90 stupňů. ( kolmo na svou průmětnu. To vše jsou geometrické úvahy které už mnoho filozofů před námi prozkoumalo, jen jejich výsledky jsou v archívech velmi velmi hluboko zasunuty. ) Skokem se nekonečná přímka změní na bod


    nikoliv, primka se na nic nezmeni, zustane porad nekonecnou primkou. to ze z jedne jedine pozice nebude 'videt' na veci nic nemeni.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: porad jste jeste nepochopil, ze kdyz nebezi cas, tak neni zadne 'pred'.
    'pred', 'ted', 'po' se vazou k casove posloupnosti. kde neni cas, neni casova posloupnost.

    zkuste odpovedet na otazku 'jak dlouho trval stav pred treskem?'.
    tech moznosti neni moc.
    1. bud nekonecne dlouho, pak by ale tento stav nemohl nikdy skoncit & tresk by nemohl nastat.
    2. nebo trval jen omezenou dobu, ale pak cas nemohl nebezet.
    3. nebo trval presne nulovou dobu, coz znamena, ze nikdy nebyl & tudiz ani nebyl stav pred treskem.
    muzete si vybrat. kterakoliv volba ale popre nekterou z vasich premis. receno jinymi slovy, vas vyklad neni vnitrne konzistentni. zkuste to promyslet, treba mi date za pravdu.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    josefII poprve : Děsně me nadzvedává, když někdo ... formuluje řeč tak, že jí ( tou řečí ) tvrdí to co říká.


    josefII podruhe: Je to nesmysl ! Rád bych to Hawkingovi sdělil...

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JOSEFDRUHY:
    citace: Ano, v tom televizním pořadu Hawking řekl, že Vesmír před Třeskem neexistoval, proto protože "tam" nebyl čas a i ten Bůh ke stvoření Vesmíru potřebuje "čas", aby měl "čas ho stvořit ... neměl ho, a tak nemohl tvořit. - Je to nesmysl ! Rád bych to Hawkingovi sdělil...bohužel on dostává poštu tříděnou bodygardy. ( kteří tomu nerozumí a "nesmysly" nečtou )

    reakce: pan Hawking odmita cist teorie pana Josefa z cech .... Pepek, vyskoc!
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    VYHULENY_UFO: citace :" neunika ti nic, po rozpinani vesmiru nastane opet smrstovani zpet do bodu nula, kdy nebude existovat prostor a hlavne cas. jak prestane existovat cas, prestane platit princip priciny a dusledku, protoze tyto jsou vazany na cas, potom tudiz nemuze existovat ani buh, protoze buh ke svemu tvoreni potrebuje cas a kdyz neni ani casu, ani boha, neni ani pana josefa... ;0)"

    Reakce : Děsně me nadzvedává, když někdo ( jako nyní Vyhulenec ) formuluje řeč tak, že jí ( tou řečí ) tvrdí to co říká. Jak může nekdo říci, a dokonce to tvrdit, že "po" rozpínání se bude Vesmír smršťovat. Tak to neříkají ani praví nefalšovaní fyzikové. Ti říkají, že je to jeden z možných scénářů a to vymyšlených lidmi, podel...podle...podle matematických formulací a z vlivu "jistých" pozorování. Jen Vyhulenec je tu na to aby panenkám tvrdil jak to bude s Vesmírem "pak"....; a dokonce ten Vyhulenec ví, že "pak" nebude ani čas..."pak"....a prej přestane platit P R I N C I P ( ať už jakýkoliv, tak jak může jednou neplatit "princip" a podruhý "paltit" a...a potřetí (?)

    citace :"prestane platit princip priciny a dusledku, protoze tyto jsou vazany na cas, potom tudiz nemuze existovat ani buh, protoze buh ke svemu tvoreni potrebuje cas a kdyz neni ani casu, ani boha, neni ani pana josefa... ;0)"
    Reakce : hezkééé... tohle slyšel Vyhulenec nedávno v televizi na SPEKTRU v pořadu o Hawkingovi, že ? Jenže pan Vyhulenec opět poslouhal mé názory prde*í, protože já o čase mám jiný názor : Čas je veličina, vesmírotvorná, a čas má také dimenze a tak čas nemůže "běžet" před Třeskem, protože tam platí c = 1/1 - čp je plochý a jednotkové intervaly ( dvou veličin ) jsou sice různě velké, ale vždy v poměru 1:1. Po Třesku "čas běží" právě proto, že ve Třesku nastala ona nerovnováha jednotek dimenzí veličin , nastalo vééé menší cééé....respektive oprava : ani čas "neběží" ale veškerá hmota jakékoliv částice malé-velké běží "po časové dimenzi" a tím ukrajijí intervaly na té časové dimenzi a tím "pro ně" běží čas, tím vnímají čas. Čas vnímáme jako tok, odvíjení jen proto že my "po něm putujeme". ( dtto s veličinou Délka a jejími dimenzemi ).

    Ano, v tom televizním pořadu Hawking řekl, že Vesmír před Třeskem neexistoval, proto protože "tam" nebyl čas a i ten Bůh ke stvoření Vesmíru potřebuje "čas", aby měl "čas ho stvořit ... neměl ho, a tak nemohl tvořit. - Je to nesmysl ! Rád bych to Hawkingovi sdělil...bohužel on dostává poštu tříděnou bodygardy. ( kteří tomu nerozumí a "nesmysly" nečtou )
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JOSEFDRUHY: ale to je vtip dnesniho dne... myslim, ze screenshot... :0))

    od vas to zni opravdu moudre :0))

    musíte se vyjadřovat na internetové debatě přesněji, jinak dochází k nedoroumněním. Musíte !… musíte vždy zopakovat přesněji na co reagujete !
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    BLUNTED: takže je to něco jako rakovinotvorné buňky, co „to“ je jako rakovinotvorné ; musíte se vyjadřovat na internetové debatě přesněji, jinak dochází k nedoroumněním. Musíte !… musíte vždy zopakovat přesněji na co reagujete ! Jak mám vědět to Vaše „to“ zda to je reakce na rozpínající se prostor, zda je to reakce na vlnobalíčkování zda to je reakce na vlnění, atd. Z té Vaší věty to není poznat. vesele si bují, zmenšují vzdálenosti mezi sebou, kdo ? vlnoablíčky anebo body ?…musíte prostě musíte mluvit jednoznačně ( to nedělá ten LUBOB a mě to nesmírně nasírá ) mění se jejich vlastnosti, pokud máte na mysli vlnobalíčky, pak se mění jejich vlastnosti , ano, podle typu zakřivení, podle tvaru zakřivení podle složitosti zakřivení atd. Ano, vlastnosti mění jen hmotové artefakty, prostor, respektive časoprostor „vlastnosti“ nemá, má pouze různé křivosti. ale tělo (vesmír) zůstává "stejný" jen má taky jiné vlastnosti? tedy ty hranice se nemění? celý text je pro mě pokažený tím že jste začala mluvit nejasně slovíčkem „to“ … nelze dobře odpovědět když nevím „co“ přesně chcete vědět.

    a ještě by mě zajímalo jak by mi mohl někdo vysvětlit nekonečno a proč by mělo být nekonečno absolutní, neměnné, proč je nekonečno nekonečné se vysvětlit nějak nedá. Dá se pouze nastolit úvaha : proč je úsečka ( libovolně dlouhá ) na nekonečné přímce konečná ; anebo se dá rozvíjet debata o tom, že když vezmu nekonečnou přímku a začnu jí pootáčet ( tentokrát lépe řečeno „otáčet“ kolem zvoleného bodu, že to bude stále nekonečně dlouhá přímka až …až do chvíle kdy jí otočím - já pozorovatel - o 90 stupňů. ( kolmo na svou průmětnu. To vše jsou geometrické úvahy které už mnoho filozofů před námi prozkoumalo, jen jejich výsledky jsou v archívech velmi velmi hluboko zasunuty. ) Skokem se nekonečná přímka změní na bod to by znamenalo jen to, že to není nekonečno asi ne, a pokud je to nekonečno pak je možnost že se může nekonečně dlouho a nekonečně mnoha způsoby transformovat nekonečno se transformovat asi nemůže, a dokonce Vy tu mluvíte „o nekonečnu“ tak že není zřejmé jaké nekonečno máte na mysli…geometrické ? tedy nekonečno „na dimenzi délkové“ nebo na dimenzi časové ? nebo jiné nekonečno ? Nekonečno „samo-sebou-samé“ není jak a čím a proč „transformovat. Opět poznámka : nutno se vyjadřovat lépe, přesněji. ( to že se mění vzdálenost mezi galaxiemi vnímám tak, že to vnímá i mnoho fyziků a všichni se nakonec ujednotili na „jednom vysvětlení“… ostatní vnímání ostatních lidí – což jsou vpodstatě jen laikové – prý to vnímají špatně, protože jen vědci a pravá věda to vnímá dobře. ( prý ) buď se rozpíná i celý vesmír pozor ! : „celý Vesmír“ je pojem, do něhož jsou zahrnuty hmota a časoprostor !! a jejich vzájemné interakce ; chcete-li si všímat jen rozpínání prostoru, pak je to „jiná otázka“. Někteří odborníci tvrdí, že se ve Vesmíru „rozpíná“ jen prostor a to „jen“ ten mezi galaxiemi. Uvnitř galaxií se prýý nerozpíná. ( podle mě je to hovadina, ale já to nesmím říkat nahlas, protože by mě sežrali ) Zadruhé : oni-fyzikové říkají, že se mezi galaxiemi „rozpíná“ prostor sám…ale když jsem se jich zeptal „co“ se přesně rozpíná v tom prostoru, začali mi odpovídat, že…že : musíte si „to“ ( slovíííčko „tOů je neskutečně nekorektní … ) představit jako gumičku, která se natahuje…bla-bla..atd., v různých obměnách těch keců - - Vono je to velmi zajímavé, když věhlasní fyzikové začnou t v r d i t že Vesmír vznikl (!) a z Ničeho (!) a pak přišla Guthova inflace, která „rozfoukla“ (!) prostor či časoprostor či Vesmír - to oni přesně neuvádí a „rozfoukla“ ho jakousi grandiózní silou,…(!) rozfoukli se zřejmě bodu prostoru do …no do donikam-odnikam (
    !) a inflace „foukala“ na ty body a ty se pak děsmě natáhly na struny či co prostě na šíísgumy..atd. A protože to říkají fyzikové praví, musí (!) to být pravda. Prostě si museli „něco“ vymyslet aby zdůvodnili homogenitu a izortopii a to že si Vesmír předal informace o zákonech do všech mikrokoutů celého „předinflačního“ (?) anebo „poinflačního“ (?) vesmíru.. Musel si zákony předat néééé !!??!!??? …kdyby si je nepředal jak by se „to“ vše dalo vysvětlit ???? ( snad by jste nechtěli přijmout vysvětlení Navrátilovo, že zákony vznikaly od Třesku také postupně tak jak na posloupnosti geneze rostla složitost hmoty, tak přibývalo i dalších a dalších zákonů…atd. )
    a nebo to je jak s těma buňkama v těle, ale s tím že vesmír jedou zase pěkně bouchne páč má taky určitý bod zlomu, já osobně myslím že nemá. Vesmír „se rozpíná“ na velkoškále podle paraboly a „zastaví se“ to rozpínání v nekonečnu. Před Třeskem začalo „křivení“ čp v lokálním místě nekonečnosti 3+3 D čp a to křivení čp ( vnořené do plochého stavu čp ) se pak z lokality šíří a šíří a šíří…do posloupnosti stavů tak, že „pěna čp“ ve Třesku bude „se natahovat“ ( podle nějakého matematického vztahu, nikoliv inflací ( pro velkoškálového pozorovatele ) a skončí jako téměř vyhlazená „plovouc“ v rastru vyhlazeném původním…atd. Výklad lze stále a stále precizovat. něco přes co ten vlak prostě nepojede, zhrouti se do sebe nebo jen bouchne !nevím" (třeba jen určitá část) a pak bude vznikat nanovo? ) něco mi uniká? Neuniká…prostě to neví nikdo „jak to opravdu je“.

    dovedu si představit nekonečnou smyčku, ale nekonečnou přímku ne, No to je ono : na nekonečné přímce si dovedeme představit konečnou úsečku, konečný vlnobalíček…, vysvětlení by to chtělo od opravdu perfektního matematika-geometra jak mám chápat nekonečnou přímku? co ji dělá nekonečnou? to by chtělo superodborníka to že nedohlédnu na konec? to asi ne, protože je i hodně barvoslepých a to že oni nevidí barvy neznamená že ty barvy neexistují . fakt nevím jak si to mám představit, představit si nekonečno, nekonečnou délku přímky ( dimenze veličiny Délka ) je hodně těžké, představa je těžká, ale nejtěžší je poznat „proč“ ono i představa že v těle máme x metrů střev je těžko vztřebatelná:D ale jde to
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    BLUNTED: neunika ti nic, po rozpinani vesmiru nastane opet smrstovani zpet do bodu nula, kdy nebude existovat prostor a hlavne cas. jak prestane existovat cas, prestane platit princip priciny a dusledku, protoze tyto jsou vazany na cas, potom tudiz nemuze existovat ani buh, protoze buh ke svemu tvoreni potrebuje cas a kdyz neni ani casu, ani boha, neni ani pana josefa... ;0)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam