• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Jinak má radost z hubnutí byla předčasná, zdá se, že už to leze zpátky :)
    (teda, nevím proč, sacharidy nejím skoro vůbec, naopak jich plánuju zařadit víc v ovoci, asi prostě ten pohyb chybí)
    TUILE
    TUILE --- ---
    ALONSY: chybi testoviny :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: no to ten salat jednoznacne musis poradne slisovat a pak podavat jako tablety :D hlavne bacha na kosmicky zareni, alobal na hlavu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: a co je properuna lehký presovaný salát? A proč vaří ovoce se solí?
    Ale hlavně enzymy a kyselost krve..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: feng šuej dieta?
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    Cokolada (napriklad vase oblibena hranice 85% a vejs) neni vubec nic spatnyho pro telo. Nechapu co vas tedy vede ke ctvrceni ctverecku cokolady :) jdu si dat pulku orisku...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MICHATU: No to jsem měla k snídani protože mi bylo neskutečně zle a musela jsem něco sníst před zubařkou:) I ten kousíček jsem měla problém udržet.)
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    Stejne me tady bavite s tema ctvrt ctvereckama cokolady :) ach jo, lidi...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Hledala jsem nějakou restauraci v okolí anděla a narazila na tohle: http://www.reflex.cz/clanek/jine-gastronaut-profily/45033/petr-mara.html

    wtf?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NYX: experiment, konkrétně jestli něco udělá vysazení lepku + efektivnější spalování tuku.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    (čtvrtce kostky!:)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Po dnešní čtvrtce čokolády k snídani to na moc dobrej den nevidím:)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    NYX: :-))))
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Já rozhodně zařazuju jak brambory, tak asi i nějaké ty luštěniny kvůli tomu hořčíku :)
    NYX
    NYX --- ---
    ZUZKAOU: no prece HI CARB! HI GI! THE HORROR! :)

    pokud odfiltrujes tohle, zbydou ti pomerne strizlive nazory http://paleohacks.com/questions/18825/why-are-sweet-potatoes-better-than-regular-potatoes/18850#18850

    dobre probrane to bude mit asi Stephan Guyenet - http://wholehealthsource.blogspot.cz/search?q=potatoes

    proc vubec paleo a ne neco vic wapf-style? to mi prijde byt tobe blizsi a pochybuji, ze by paleo bylo v praxi jakkoliv lepsi.

    ALONSY: prave naopak...vyradit vsechno krome brambor pokud chces extremne hubnout :)))
    Is the Potato Protocol™ the latest rage in the Paleo community? - PaleoHacks.com
    http://paleohacks.com/questions/159661/is-the-potato-protocol-the-latest-rage-in-the-paleo-community#axzz2JdGq8400
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ZUZKAOU: Brambory vyřadit jen pokud chceš extrémně hubnout.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: nudle jsou rejžový...

    Pokud se někde v jihovýchodní asii vyskytuje menšinové etnikum, jehož dieta není postavená na rýži, luštěninách, mléce a nebo běžnejch pšeničnejch plackách - sem s informacemi. Ale majoritní národy jaksi patří k těm, co neolitickou revoluci rozjížděli a jejích výdobytků si dost užívají. Nehledě na vegetariánské budhisty.

    Pro jistotu - to že je na něčem dieta postavená neznamená že jedí jen výše vyjmenované potraviny, ale tvoří hlavní složku jejich jídelníčku. A píšu pochopitelně o tradiční stravě.

    Jako má smysl koukam někam na sever, kde nic prostě neroste (himaláje nepomůžou, tam maj ječmen) a nebo ty tichomořské ostrovy, kde roste tolik škrobnatých přírodních produktů typu chlebovních, či casawa, že je zbytečné něco pěstovat. Tam se ale možná dostaneme k bezlepkovým výsledkům, nikoliv k dietě postavené na živočišných bílkovinách a tuku s vyloučením mléka a omezením škrobů.

    Velmi ráda si rozšířím vědomosti, ale je potřeba být jaksi konkrétnější a když už něco cituju, tak alespoň říct co cituju, tak aby to bylo dohledatený. A ideálně citovat ve větších celcích, než kousky vět.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    vsichni dobre vedi, ze vietnamci jedi hlavne pho bo :-))) nevite, ty budle ve pho bo asi nejsou uplne paleo, co? nebo jako kterykoliv nudle co do ty polivky davaj, ne nutne pho
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    RADAR_PIBTL144:
    V tom případě by asi stálo zato podumat nad tím, jak moc tučné maso by se mělo jíst na jaře po zimních měsících, zvířata v přírodě na konci zimy moc tuků nemívají.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A ano - znám se osobně jak s vietnamci, indy a japonci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam