• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    FITH: Já se momentálně zadýchám opravdu brutálně i při cestě do té ledničky. I při kratších cestách. Vůbec nevím proč. Jasně, nedostatek pohybu mám, ale všech živin bych měla mít víc než dost.

    Asi se fakt budu muset smířit s tím, že se tělu nelíbí sedět 16 hodin denně a ten zbytek proležet:)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    TUILE: Já jsem hlavně nepochopila, co je podle paní "cukrjepaleo" na vajíčkách se slaninou k snídani špatného...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VIKY_K: Až to najdu, tak to sem dám.
    FITH
    FITH --- ---
    ALONSY: To jsme na tom stejně. Hubnu opravdu klopotně i když jsem už dostala sacharidy na min. a směřuju ke ketoze. Mám dole 7 kg za 2 měsíce palea res. primal. Pravdou je, že jsem cca měsíc, než se tělo srovnalo, vynechávala cvičení, protože jsem byla totálně down. Teď už je to mnohem lepší, cvičím, a začala jsem opět lehce ubývat na váze. Pociťuji i zdravotní benfit v tom, že se mi ztratily otoky kloubů a do značné míry i bolesti :o)
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    ALONSY: Jaké ratio je za rozdílem škrábané versus loupané brambory?
    TUILE
    TUILE --- ---
    ZUZKAOU: ha, nepochopene paleo.
    to sem ja :)
    vajicka k snidani miluju, maso k obedu miluju a muffiny o vikendu taky.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Jedno z mých nejoblíbenějších jídel jsou momentálně vepřové kotlety se šlehačkou.

    Pár brambor na kolečka (třeba), na to hodit kotlety, cibuly a zalít co nejtučnější šlehačkou a asi hodinu péct. Brambory by možná šly nahradit tím, že dáte víc cibule (ale opravdu jsou paleo! Musí se jen dobře oškrábat. Oškrábat, ne oloupat.)

    Pokud nejíte mléčné výrobky, tak bych smetanu ničím nahrazovat nezkoušela, to si nedovedu vůbec představit.

    Líbí se mi, že je to jednoduché a opravdu výborné.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NYX: :-O překonám vrozenou ostýchavost a taky si pořídím nějaký trade mark na výživový směr. Ale budu se muset pořádně naučit německy, tady je moc malý trh.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ZUZKAOU: Díky. V tom mám jen problém, že není auto a až tak akční abych si dělala takové výlety asi nejsem. I když třeba to bude jednou cestou :)

    Jinak jsem neměla žádný "paleodort" víc než tři týdny, jím hlavně hodně zeleniny a vepřového/hovězího masa a rozhodně nehubnu, možná mám skoro pocit, že naopak.

    Co se sacharidů týká, tak jak už jsem psala - skoro nic (i když teď trochu zvyšuji, abych se cítila líp), a občas kostku 85% čokolády.

    Nehýbu se, v čemž bude asi hlavní problém, ale přesto často čtu, že hodně hubnou i ti co se nehýbou. Tak že bych překročila tu zázračnou hranici 25 let, kdy už to je fakt těžší? Protože ještě v tom srpnu kdy jsem zkoušela paleo poprvé, nebylo po nějakém břiše ani stopy :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: ten v obchodech nekupovat. Rodiče na podzim vezmou zásobu od stařičkého včelaře, který pěstuje včely kousek od naší chaty a zásobí tím celou rodinu.

    Ale doporučuju najít nějakého vlastního včelaře, co ti bude symatickej - většinou jsou rádi, když za nima člověk přijede, zajímá se a nechá si to ukázat.

    jinak tu progresivní včelaři mladší duchem

    http://www.apiscech.cz/farmy.aspx

    A zde adresy základních a okresních organizací svazu včelařů, při dotazu jistě dodají kontakt na toho, kdo zrovna má med na prodej.

    http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Adresy-Zakladnich-organizaci-ZO-CSV

    http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Adresy-Okresnich-organizaci-OO-CSV
    FITH
    FITH --- ---
    ALONSY: Já od včelaře z Moravy, ale stejně ho nejím...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    A ještě otázka: Kde nakupujete med? Na ty v obchodech nekoukám s přílišnou důvěrou a včelaře asi neznám
    FITH
    FITH --- ---
    ALONSY: Škoda, i tak díky
    NYX
    NYX --- ---
    ZUZKAOU: se mi libi tenhle seznam :)

    **Master List of Paleo Diet Variations: In Fifteen Words or Less** - PaleoHacks.com
    http://paleohacks.com/questions/105833/master-list-of-paleo-diet-variations-in-fifteen-words-or-less#axzz2Ol1ZVUTJ

    "Mainstream Media (MSM) Paleo- weird extremists; must reference cavemen, risks of saturated fat, red meat; no mention of vegetables."
    ...
    "it's a high protein diet, and your kidneys will implode into black holes and end the universe."

    a Ray Pear je taky vystizne popsany (byt teda bych ho nehazel pod paleo)
    "Coconut, fruit, sugar, orange juice, dairy, salt, and gelatin diet for warmth, hair and sex."
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ZUZKAOU: No, rýži jsem nejedla ani před paleo extra často, a brambory jím stále, tak bych ji možná mohla trochu zařadit.
    Po té ketoze fakt netoužím, sacharidů jím asi vážně málo a dneska i o víkendu už jsem se cítila opravdu přejetá. Jako že zadýchanost při té pověstné cestě k ledničce. Tak jsem si dala dvě jablka se slaninou a skořicí a je líp:)
    ZUZKAOU: Ten pomalý způsob se mi vždycky líbil víc, ale já jsem ten druh člověka, co by to odkládal do nekonečna, pro mě je řešením hezky rovnou a ideálně nehřešit vůbec.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Možná z toho časem zkusím vytáhnout to co mi přišlo nejzajímavější, ale to bude na dlouho, protože zatím nevím jak:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: ty džusy budou vycházet z toho, že fruktoza je ve vysokém množství výrazně problematičtější, než cukry, které využívají inzulinový systém.
    FITH
    FITH --- ---
    ALONSY: Neměla bys link, ať to nemusím hledat, budu ti velmi zavázaná :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam