• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: ferentovanými potravinami... Ostatně v jogurtech jsou pouze dvě kultury, živící se převážně laktozou, zelenina a nebo fermentované maso (třeba uherák a nebo lovečák) jsou osídlené daleko širšími koloniemi, které pak umí ve střevu zpracovat širší škálu potravin, než acidobacily a nebo bulgaricus z monokulturních mléčných produktů.

    do google zadat fermented food paleo.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ALONSY: aaaa... chapu :)))))
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    mam takovej dotaz ohledne zazivani .. resi paleo nejak absenci probiotickych kultur ve strave? nebo se vyskytujou i jinde nez v jogurtech? nechci to nijak zvlast rozvadet, ale uz jsem na tom byl i lip :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHMAIDA: No, smetana není paleo a vajíčka na tvrdo mi jaksi zkazily víkend :)
    (Fakt doufám, že jen ty natvrdo)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Pseudobliny - primal omega 3 snídaně.

    2 porce

    100g pečené zeleniny od večeře (mrkev, dýně, celer, řepa, nebo cibule)
    4 vejce
    2 lžíce ořechového másla (z vlašáků - jednak jich mám plný mrazák a druhak mají vhodný poměr omega 3 a 6)

    Rozmixovat na kaši, na troše tuku udělat lívanečky.

    300 g kefírové smetany
    česnek
    kopr

    100 g černého kaviáru z kapelin. Jikry z capelin sice nejsou ten nejpravější ruský kaviár, ale dobré to je a ukrutně zdravé. A jsou v každém supermarketu za cca 30 kč/100g.

    Na blinu nandat lžičku smetany a lžičku kaviáru. Zapíjet nejlépe gruzínským černým čajem.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    něco k vajíčkům
    Co s tolika vejci? Vaječné menu na celý den - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/clanky/vajecne-menu/
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ALONSY: a proc vyrazujes smetanu a vajicka? To mi nejak uniklo :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tak jsem myslela, jakou jsem udělala službu svým zubům, vyřazením toho cukru a hlavně litrů coly a dneska jsem se dozvěděla, že nesmím ani vodu s citrónem a mátou :)
    To je teda čára přes rozpočet, jako náhrada coly to sloužilo výborně.
    Nevadí. Vyřadím citrón, smetanu i vajíčka na tvrdo.
    Můj život se asi výrazně zkomplikuje :) Smetana a vajíčka na tvrdo jsou výbornou svačinkou, když se člověku nic nechce připravovat.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    občas potřebuju hodit kamarádům nějaký článek o výživě, když padnou dotazy, proč jím jak jím. někteří z nich ale neumí anglicky nebo se jim nechce něco číst v angličtině, když je to vlastně až tak moc nezajímá. tak jsem se sebrala a jeden ten článek přeložila.
    je tam odkaz na autora, sdílejte dle libosti, měl by se objevit i na českém paleoblogu.

    Terezin hájek: Jak tloustneme
    http://terezinhajek.blogspot.cz/2013/04/jak-tloustneme-tento-clanek-je-napsan.html
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ALONSY: diskuze na internetu ze zásady nečtu. člověk má mnohem hezčí život :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    AOTEAROA: Jen se nepouštět do té diskuze :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    AOTEAROA: Ty prave nejsou natvrdo :-D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK: já je měla docela ráda, ale od doby co je umím udělat fakt dobrý, a sice na hniličku, tak je miluju! dávám si na ně plátek tvrdého sýra :) dřív jsme je doma vařili strašně dlouho, asi kvůli salmonele, a byly z toho ty tvrdý věci s šedivým žloutkem.
    TUILE
    TUILE --- ---
    ZUZKAOU: aha, ja sem na vikend o kousek zapadneji, ennapadlo me, ze to bude jine nez v praze. a tay bude imho za 14 dni uz uplne pryc.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TUILE: no vrcholí - zatím tak jako vystrkuje lístky, alespoň na jihovýchodě prahy a to ho máme na slunném stanovišti na zahradě. V Praze roste ve velkém třeba v Hvězdě a na Petříně.
    TUILE
    TUILE --- ---
    prave vrcholi serzona medvediho cesneku.
    kdoby mel moznost ho nekde sehnat, tak doporucuju pesto:

    medvedi cesnek
    dynova seminka, piniove orisky, slunecnicova seminka
    pepr, sul
    repkovy olej
    parmazan

    rozmixovat tycakem, naplnit do sklenicek, skladovat max mesic, pak to zacne kvasit a bejt hnusny :)
    pouzivam to jako koreni - (dnes sem s tim plnila zampiony)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: mně hlavně vejce natvrdo nechutnaj... a jo, je mi po nich hůř než po jakýkoliv jiný úpravě... a po bramborách je mi ultrazle
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHEALA: Já beru brambory jako paleo. Neshodne se na tom skoro nikdo a špatně mi nedělají. Sacharidů moc nesním a tak nevím, proč bych se měla této zelenině vyhýbat :)

    Ale vajíčka tedy omezuji, je mi fakt hrozně, myslím, že ani ten loupák by mi asi hůř neudělal.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ALONSY: hele já jsem člověk vejce milující, ale víc jak dvě natvrdo mi neudělají dobře, a to tak spíš jednou za tejden. Nežiju paleo, ale tak nějak cejtím potřebu se o svý tělo starat... k přechodu na paleo mě brání právě to, že bez rýže, brambor, chleba a vloček je mi prostě blbě... proto velmi opatrně z příloh a pečiva ubírám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam