• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SARAJ: maj i 900g baleni za 128,- (a taky 4,5kg a 9kg) uskladnovani neres, rafinovanej kokosak se nekazi a ten kyblik to neni velikost primalex standard :D je to takovej roztomilej kyblicek

    SARAJ: jo tak na chut zkus urcite ten virgin, ten kokos je v tom dobrej ... ale das za to vic proste
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ALONSY: hm,ale 3kg jsou pro mne fakt moc velke mnozstvi..ja moc jidla prave nesmazim,spis jsem chtela zkusit chutove - mam zasobu toho pesto oleje a olivoveho
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SARAJ: Ten co doporučuje MR_DAN je ale lepší.
    Ten z DM je hodně cítit kokosem a na smažení to nemusí lidem sednout.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MR_DAN: pekny,ale ja varim sama pro sebe, bych nemela ani kde uskladnit:)

    ALONSY: dikec
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SARAJ: nekdo v DM, nekdo tkahle (dneska objednano):
    1× Kokosový tuk - 3000 g - kbelík - Balení: 3000g
    Kokosový tuk - 3000 g
    http://www.dobrykolonial.cz/VYROBA-MYDEL/255-Kokosov%C3%BD-tuk-3000-g
    333,00 Kč
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SARAJ: DM.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    a kokosovej olej kupujete kde? ja pouzivam olivovej a pesto olej
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MR_DAN: ja je rada tak v domacich pastikach:)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SARAJ: zrovna jatra jsou docela vyznamnej zdroj ruznejch vitaminu a mineralu, ale tak nenut se do neceho co ti nejede, to je jasny :-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MR_DAN: tak vejce mam - domaci:)jatra a vnitrnosti obecne mne delaji fakt problem.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SARAJ: porid si poradny plato vajec :-) jinak zalezi co mas rada obecne, ja treba vetsinou v lednici nepostradam krom vajec zampiony (hlivu, shi take), bucek, cuketu, papriky, jatra a ryby, vetsinou nejaky ovoce, hnijici kus brokolice co mi zbyla od posledne a kokosovy mliko :-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MMETLA: vcera jsem koukala a vydala jsem se shanet hlivu:))

    jinak jsem uplnej zacatecnik - napadava vas nejaky first kit surovin,ktere si domu poridit? co procitam recepty,tak zacinam mit trosku tucha,ale preci jen...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MMETLA: to shrnutí co je paleo je povedené.
    MMETLA
    MMETLA --- ---
    Dobrý podvečer,
    takže dneska jsem po navedení MR_DANem a po navnadění projevy Zuzky ze Zkvašena (vynikající blog!) se musel připojit do diskuse. Já osobně jsem na paleu byl zrhuba 80 dní vkuse a poté jsem průběžně přešel na trochu volnější primal s tím, že některé mléčné produkty a potraviny z šedé zóny velmi nepravidelně přidávám do své stravy. Publikuji svůj receptový a názorový deníček na http://mmetla.wordpress.com což jak jsem si všiml zde byl dokonce i jednou zmíněn.
    Přeji tedy všem příznivcům odvahu a sílu do pokračování a postupně se připojím do diskuse :-)
    Co se týče například nedávno probíraného tématu mandlové mouky, taky již nějaký čas děláme svoji domácí či používáme drť jako zbytek z produkce mandlového mléka, avšak já si nejvíc oblíbil produkt dovážený z Itálie na nižší cenu než je obvyklé (http://www.monacoint.com/eshop/node/33116) případně si koupit plátky a ty pak nasekat na mouku.
    Jak jste se tu bavili o tom občurávání paleo diety, plně s tím souhlasím, sladké jednou za čas ano, ale rozhodně ne každý den, alespoň u mě. U partnerky to byl velice problematická sféra díky její velké závislosti na cukru a dortech/buchtách. Vše jsme ale po čase zlomili a maximálně jednou za týden vyrábíme něco sladkého co po malých dávkách spotřebováváme celý týden. Někdy vůbec, někdy trochu víc, ale rozhodně s minimem slazení, když už tam jsou ty mraky ořechů například.
    Takže prozatím takto :-)
    S pozdravem Metla
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MICHATU: Nojo s tím ideálem krásy je to dobrá připomínka :)
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    MICHATU: *** dávám si facku za "nemílím". pardon
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    MICHATU: souhlas - pokud vyhyneme a nějakým zázrakem přežije socha Michelangelova Davida, tak si ti co jí najdou budou myslet, že tak vypadali všichni nebo že to byl ideál krásy? A byl to ideál krásy vždy nebo jen v určité době?
    NYX
    NYX --- ---
    MICHATU: k tematu
    Paleolithic women carvings are obese! Why? - PaleoHacks.com
    http://paleohacks.com/questions/94474/paleolithic-women-carvings-are-obese-why#axzz2VmuoVlLk
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam