MAJAK: tlakový hrnec rozhodně potřebuješ na vývary a případně tuhé kusy masa, pokud je nebudeš dělat dlouhu na nízké teploty v chytrých hrncích. Veškeré vaření a dušení opravdu zrychlí. Hodně praktickej je takovej ten dvoudílnej, nerezovej, kde je jak velký hrnec, tak nižší pánev.
Samotný slowcooker neber - pokud chceš něco na pomalé vařní, tak ber nějkou verzi příliš chytrého hrnce - tedy to co má daleko více programů, než jen jednoduchý slowcooker. Mám multicooker od Philipsu a rozhodně ho používám tak třikrát týdně a to mám plně vybavenou kuchyň. Pokud klapne návrat do Jeseníku a budu první měsíce kdoví kde na podnájmu, nejspíše se stane mou záchranou.
Maso dostatečně dlouho dělané při vyloženě na nízkých teplotách (60-70) je úplně jiná dimezne masa, a i tedy klasické pomalé dušení - tedy okolo 90 stupňů to maso udrží křehčí, než normální var, ke kterému se na plynu tak jako tak dostaneš. A to že ráno, či večer dáš věci do hrnce a pak za x hodin přijdeš a máš jídlo je výborné.
Ale chytrý hrnec dovolí k tomu ještě předem opéct to maso a zeleninu (např onu cibulku) přímo v tom stroji, a teprve pak ho dusí a tak. Je to rozhodně úspornější, než litina v troubě, chuťově naprosto srovnatelné a je tím méně nádobí.
Plus pochopitelně využívám fermentační/jogurtový program, vaření na páře a párkrát jsem ho použila jako friťák. Umí i péct, ale to jsem zatím nikdy nepoužívala. Má ovšem nějakej divněj program na rejži -pokud na ni zapomenu a nekontroluju ho, tak ji většinou rozvaří- asijský jednoúkolový rejžovary to nějak umí líp. REspektive ten chytrej hrnec má nejspíš jen termostat, ne to odporové čidlo kontrolující jak už je rýže uvaření
Ale tak to je konec konců paleojedlíkům na nic.