• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CRYPTCATPocitace pro deti : Vzdelani a laska
    CADAVER
    CADAVER --- ---
    Sugata Mitra: Build a School in the Cloud | TED Talk
    https://www.ted.com/talks/sugata_mitra_build_a_school_in_the_cloud/up-next
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nemam na klub cas, nekomu bych jej dal, i kdyz se stene nechytil, nechcete nekdo?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tohle mi ted prislo od jedne zname v poste, nevim proc se nezeptala primo tady. ja kazdopadne nemam VUBEC cas na tohle tema resit, tak pokud nekdo neco vi, prosim piste... pokud by nekdo chtel admina auditka, klidne dam, ja se k nyxu dostanu nejdriv za mesic, az se vratim z Latinske Ameriky...

    Jinak ale nejaky dobry tablet ktery prezije sestilete dite a je lokalizovany do CZ/SK by me taky zajimal...

    S tema tabletama prece uz nekdo musi mit nejakou zkusenost, nekde na netu by se uz mely urcite valet nejake recenze nebo tak... nikdo se nezajimal?


    MONELLE:
    mám dvě děti a velmi málo svého času.
    Zaujala mě diskuze, kterou jsem našla v tvém infu - počítače pro děti, Silvii jsou 3 roky, má vadu řeči (z mozku, problém s rozuměním a pak následně i vyjádřením, dysfázie, navštěvuje logopedickou školku), ale je velmi IT zdatná - tedy uživatelsky, v 2.5 letech nás porážela v hrách na mobilu, od 2 let sama fotí našima mobilama, večer před spaním si prohlíží svá díla, dvd si pouštěla už v roce a půl.. přemýšlíme ji něco pořídit - tablet, nějaký android friendly kvůli aplikacím? nebo nějaký dětský laptop - ty co jsme viděli v krámu nám přijdou nějaké přitroublé, nezaujalo nic.. je zapsaná do základní školy (je to soukromá škola, kde se zapisuje hned po porodu, nával), kde používají při výuce děti tablety už běžně.
    Kdybys měl nějaký tip - značku, odkaz na Alzu nebo tak, budu ráda.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TACHIBANA_UKYO: VYNIKAJICI, ja sam jsem se dik zivotnimu tempu ktere jsem byl a budu nucen udrzet az do vanoc [nejvic zakazek, pac zakaznici zjistuji, ze do konce roku maji penize k utraceni], nedostal k tomu, abych nejaka distra zkousel. Nekojho jako jsi Ty presne potrebuju.

    Muzu se jen zeptat: kdyz bych nechtel konkretni distro, jake app s mladetem pouzivate [jsem taky debianista, takze apt-get je pro me nebo mou ex- naprosto v pohode reseni]...

    Jinak samotne distro je user friendly co se cestiny/slovenciny tyce a je pohodle pro dite, ktere bych telo a umelo zatim jen klikat, ale zaroven se uz uci cist a psat?
    Tvuj link prostuduju nejlip asi tak ze distro nainstalluju, jen by me zajimalo, jestli to ma smysl, nebo staci jen apt-getnout applikacky a neni potreba menit cele distro.

    Jinak Parental LOck me zajima. Jak se to konfiguruje, co to presne zamyka, jde to nejak zmirnovat? Sam nejsem pritelem cenzury, a to jako vubec, jedine ceho se bojim je nejaky "fishing na deti", protoze kdyz jsem dal na flickr fotku sve nahate 4 lete dcerky, jak si hraje v nafukovacim zahradnim bazenku, tak je to jedna z nejvic prohlizenych fotek z mojich galerek na flickru, muzou tomu konkurovat jen akty me zeny, ty maji vic views. Takze se bojim, ze opravdu existuje pocetna skupina lidi, kteri maji zalibu v koukani na nahate petilete deti. Ne ze bych povazoval pedofilii primarne za neco, co nepatri k zivotu, ale rozhodne bych rad mlade uchranil pred nejakym nasilim a vubec cimkoliv o cem neni schopna jeste v 5-6 letech rozhodovat. Jenomze na tohle je parental lock napikacu, to chce lidskou logiku, aby clovek vedel, kde a s kym ditko bude komunikovat, az se nauci psat a cist tak, aby zacalo pouzivat chaty a facebook.

    Jinak to by me taky zajimalo: nejaky vtipny keylogger, ktery by se dalo mladeti nainstallovat pod ruce, aby mel clovek kontrolu i nad zamcenym uctem na fb, nebo tak?

    JInak jak na tohle koukate, kdyz jako by mlade, rekneme 12leta lolitka mohlo byt ohrozeno na zdravi, na zivote, potazmo na te hrozive sporne moralce... sopravedlnuje strach rodicu pouziti nejakeho keyloggeru?
    Pokud bys takovy keylogger znal, rozhodne by se mi libilo, ze bych jej znal i ja a asi nejen ja. Podle me tohle bude asi silne tema k diskuzi, pokud sem chodi nekdo, kdo docte i delsi texty a ma chut se nejak vyjadrit...

    Jeste jednou Ti dekuju.


    JInak pokud by mi nekdo chtel pomoct audit vest, dam mu admin prava, jak jsem uz psal, do konce roku toho budu mit hrozne moc...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JInak kamarad mi vykladal ze videl nejaky dokument o e-learning, srovnani zahranici a ceske sceny. S tim, ze cesti vysokoskolsti ucitele tvrdi, ze by u nas nebyl zajem, ze zadarmo na net a na kameru mluvit nebudou a podobny hovadiny a v zahranici jsou i pilotni projekty uplne narvane zajemci.
    Zkusim dohledat co to bylo za dokument.
    Kazdopadne by me zajimalo, zda nekdo nemate nejakou primou zkusenost s e-learningem, pripadne linky a pripadne nejake dobre rady rozhodne ocenim zvednutym prstikem...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Omlouvam se za nepritomnost, byl jsem dost na cestach, resil misto k bydleni [i ted jeste pisu z netovych kavaren a od netu u znamych]

    JENNE: JENNE: dekuju za info, projdu si a treba najdu neco uzitecneho... myslim, ze jen proto, ze tady pisem cesky jeste to neznamena, ze by se nehodilo neco v jinem jazyku

    Jinak psani vsema deseti: maji na to nejakej software, kde se to naucej? Jinak porad pisou nejdriv na psacim stroji a az potom na pocitaci?

    ad bilingualita: jak to mate vlastne s jazkykama, predpokladam, ze jsi ceska co si vzala nemce...? Od jakeho veky se deti zacali ucit treti jazyk? Jsou blingualni od narozeni? Jak to funguje? Tata mluvi nemecky a Ty mluvis Cesky a deti rozumeji obema jazykum? To asi ne... jsem sam z bilingualni rodiny, tedy mam bilingualni rodinu ale je to jen CZ/SK, coz neni tak strasne. Ale treba mala cte v obou jazycich a mluvi obema, kdezto rodice uplne plynule davaji kazdy svuj, i kdyz treba ctou v tom druhem jazyku uplne snadno.

    Ja sam umim jen CZ, SK, En. Ale rozumim, snad krom severskych jazyku a madarstiny, tak 30% z kazdeho jazyka co jsem kdy slysel v Evrope [+ LatAMer] a zjistil jsem, ze jazyky jsou obecne UPLNE nejdulezitejsi predmet ve skole a i jinak. Jak uz jednou umis jazyk, tak se vsecko dalsi [krom matematiky imho] dokazes naucit sam/a z knizek a ze zkusenosti... tedy zajimalo by me hodne jak jdete na uceni a na bilingualitu, co s jazyka tyce...

    JInak co se jazyka tyce, tak jsem nasel moc zajimavy clanek o zvlastni vyukove metode od Paula Pimsleur, rozhodne me laka si nejaky z tech kurzu poridit a zkusit to... nemate nekdo nejake zkusenosti? Viz link. ROZHODNE doporucuju precist, pokud to funguje, je to moc moc moc zajimave.

    Stačí 100 slov a domluvím se!
    http://www.rodina.cz/clanek9028.htm
    TACHIBANA_UKYO
    TACHIBANA_UKYO --- ---
    Diky za zajimavy tema k diskuzi.

    Prave nedavno po nastupu dcery do skolky, kde maji deti ve tride pocitac a dotazu zeny, co si o tom myslim (jeste jsem to nevidel, ale pry je to tohle - http://www.kidsmartearlylearning.org/ od IBM), jsem se rozhodl prozkoumat dostupne linuxove distribuce vyhradne pro deti a zatim nejlepsi mi prislo toto - http://www.doudoulinux.org , dcera pet let, pocitac do te doby pouzivala predevsim jako prehravac pohadek, bez vlastni interakce, maximalne dokazala dat pauzu, pripadne si vybrat dalsi kapitolu na dvd.

    Dodouxlinux se da pouzvat jako live distribuce z cd/flasky, stejne tak jako naistalovat. Vytvori se uzivatel a dite bez znalosti hesla (nebo trochu pokrocilejsich dovednosti) nedokaze administrovat nic, pouze se dostane k aplikacim, ktere ji rodic povoli (coz ale delat ani nemusi, v zakladnim systemu je toho pro dite akorat). Internet ma celkem slusnej parental lock, kde to nepusti ani na nyx;]

    Dcera se zatim uci pouzivat mys a poznavat pismenka, jsou tam celkem zajimavy logiku a pamet procvicujici hry, zatim po par sezenich to vypada, ze ji to bavi vic, nez jen sedet a koukat na pohadky. K tomu ji dela prisediciho 2,5lety syn a aniz by on sam neco delal, bavi ho to sledovat a komentovat. Takze za nas doporucuju, mame na pocitaci dualboot jeste s druhym linuxem(arch), ale kdyz je pusteny doudoux a clovek je liny prebootovat do archu, staci se prihlasit pod administratorskym uctem, vypnout parental lock a je to normalne pouzitelna zakladni pracovni stanice - urcite by slo i doinstalovat spoustu dospelackych aplikaci (u nas zatim neni potreba...), jede to na debianu, takze je z ceho vybirat.

    A vzhledem k tomu, ze jsme cela rodina na muj popud linuxova (vcetne nekolika pribuznych zijicich mimo nasi domacnost), uz par let bez protestu, tak predpokladam, ze i nase deti se svezou na tucnakovi, a ac muzou byt mezi vrstevnikama casem za podiviny, predpokladam, ze budou na zivot s pocitacem pripraveni mnohem lepe, nez tupe klikajici okenari (moje oblibena cerna tabulka bude jiste jejich druhym domovem;-])
    JENNE
    JENNE --- ---
    Z ceskych edukativnich mam dome jen par veci od
    Výukové programy Chytré dítě - Učíme děti přemýšlet
    http://www.jablko.cz/chytredite/default.htm

    Z toho co mame z mistni skoly (nebo skola pouziva) neni bohuzel moc pristupnych bez poplatku, takze jen pro zajimavost:

    http://www.antolin.de/ podpora cteni u deti ,porozumeni textu - na tomhle projektu spolupracuje spousta mistnich skolnich i mestskych knihoven, ktere oznacuji detske knizky logem antolina, deti pri cteni knizky se prihlasi na web a zodpovi otazky na porozumeni textu, ziskavaji body..
    Maji takhle zpracovane knizky ve vice jazycicch (no cestina mezi nima neni, mozna fajnprojekt pro ceske knihovny ..)

    Nebo ctou ze tridou - domu dostanou kapitolu s otazkama na konci..

    www.mathepirat.de/ - pracovni listy matika a prvouka (pro domaci licenci 17€ na rok)

    http://www.bumblebee-englisch.de/ Aj uceni formou hry, poslechu, mesic zkusebni bezplatne, jinak 12euro pro dite/rok, zkusenost sama nemam.

    http://www.thebigchallenge.com
    (pro AJ studenty a ucitele, nekde tam jsou schovane pristupne trenink stranky)
    JENNE
    JENNE --- ---
    OVERDRIVE:
    1/skolu delaji v nemcine, nejstarsi holka i cast v Aj (bilingualni gympl Nj/Aj)..
    Dostavaji CD (nebo link s pristupem) ve skole, nektere placene.
    Mrknu, co maji, co by se mohlo hodit..
    3/cim starsi bude, tim vice bude psat na klavesnici - projekty, slohovky atd, bude lepsi, kdyz se bude moci soustredit na obsah nez na hledani pismenek a uceni se rychleho psani za pochodu.. Ma ted moznost kurzu od skoly, proc nevyuzit.

    5/ jj, psala jsem uz nize, ze k psani pouziva holka porad klasika PC.
    Nicmene k psani toho porad jeste nemaji tolik (jednou za x tydnu a neni to nutnost - muze psat i rukou).
    Takze z hlediska uceni neni (zatim - my jsme u veku 12-13let) nutnost PC s textakem a klavesnici, ale moznost vyhledavat informace a mit rychly pristup ke slovnikum.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JENNE: v cem je problem, ze nezijete v CR? jakym jazykem deti ucis? myslim, ze i to se vyplati linknout, uz kvuli tomu, kdyby se ten jazyk hodil nekomu dalsimu. specificke edukativni weby jsou PRESNE to co me zajima, o tom to tady je. sem s nima. Jakym zpusobem se k tomu deti dostavaji? Jsou linky v ucebnicich?
    2] typy hledam na netu, Ty jsi na netu, prave proto se patm Tebe.
    Velkovy rozptil nehraje roli, tohle auditko je zamrene na deti vsech vekovych kategorii jak je jasne videt.
    3] proc je to tak dulezite jen tak mmchodem? od deseti let mozna souhlasim, ja sam nepisu vsema deseti, pisu tak sesti prsty a jsem defacto neco jako admin a programator, navic grafoman... imho jedina dulezita vec ve skole jsou jazyky, pripadne to, co rodice sami neumeji a nemuzou diteti dat [hra na hudebni nastroj, malovani...] ale to je asi mimo tema diskuze. psani na stroji se da naucit imho i v padesati.

    5] table je imho tak obdoba pracovniho sesitu, ne? delat na tom nejakou rozumnou praci, pripadne psat uz neco jako slohovou praci/esej nebo tak neco, asi neni dost dobre pohodlne a mozne, minimalne ne bez externi klavesnice... je to takove spis divatko, nez tvoritko, mam pravdu? [sam hojne vyuzivam k praci telefon, ale presne v modu divatka, pripadne poslouchatka, ctecky... s psanim cekam na klavesnici, uz jen proto, ze na tabletu se neda psat najednou vsemi deseti ani pri hodne dobre vuli]
    JENNE
    JENNE --- ---
    OVERDRIVE: Konkretni nazvy eduk. her a webu nema ode mne smysl davat:
    1/ nezijeme v CR (tudiz v Cj nemam takovy prehled), vylozene edukativni maji ze skoly, vcetne edukativnich webu zamerenych na cteni, matiku, nemcinu, anglinu..
    2/nase deti maji ted rozptyl 5-12let - kazdy z nich v danem veku zvladal ci potreboval neco jineho.. Tipy urcite najdes jinde na netu..

    dalsi dotazy:
    3/Psani na stroji - povazujeme to s manzelem jako hodne dulezite, nekde jsme vycetli, ze vhodny vek je tak od cca 10let. Nejstarsi zrovna absolvuje kurz, zkousela i online na netu, ale k tomu je preci jen potreba vice sebekazne a casu..

    4/Tablet a mail - nejstarsi dcera zacala pouzivat pri uceni Tablet, ze zcela praktickeho duvodu, ze je skladnejsi a rychleji po ruce, nemusi kvuli tomu zapinat PC, nezabira ji to misto na stole, kde se uci; vyuziva online slovniky, vyhledavac..
    Mail jsem zminila jen z duvodu, ze jsi resil mail ze skoly (ktery tedy byva do rukou rodicu a tudiz se aspon u nas nestahuje na PC deti...pripadne dam detem precist )
    Vlastni mail ma jen nejstarsi dcera a ten se stahuje na Tablet -protoze proste ma Tablet nejcasteji v rukou, nejedna se o zadny technicky zadrhel, ciste jen o prakticnost ( a kopie jejiho mailu i ke mne, zatim... jeste nema zadnou privatni postu, jedna se vesmes o organizacni maily z jejich krouzku apod) .

    Jeste par dotazu co jsem zahledla:
    - pouzivame Mozillu Thunderbird
    -Okna jen v AJ a NJ (z vice duvodu, ale Cj okna jsme nikdy nemeli, nicmene pro dite nevim, jestli bych v Cechach dala Aj okna).
    - ctecku mame Kobo, zatim na ni mam vice knizek ja, nez deti, pro mne je ctecka idealni zalezitost..

    (dropbox, team viewer..jj, mame)..
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JOPS: rozhodne souhlasim, je myslim vhodne, udelat to nejak tak, ze clovek bude pouzivat multiplatformni software, jak jen to pude, takze ditko minimalne z tech zakladnich veci typu Instant Messanger bude mit moznost pouzivat to i na woknech i na linuxu a rozdil ani nepozna.
    Linux je rozhodne nejvychytanejsi platforma pro to, aby clovek naucil sve ditko neco vic nez jen klikat na ikonky. Zaroven je to taky o tom, ze se rodic nezblazni z neustaleho "opravovani rozbitych oken", coz by se jinak klidne mohlo stat a deje, pokud deti pustime k MS produktum.
    Ta customizace je samozrejme zabijacka dvojbrita sekera, protoze pokud diteti das neco, co bude uplne customizovane jen na jeho pocitaci a jen pro nej, nebude pak schopne pouzivat jine pocitace.

    Mam-li mluvit za sebe, tak treba ma Wokna, vsude tam, kde je musim pouzivat, jsou vzdy nastavena v uplnem defaultu, co se vzhledu tyce. Nepouzivam dokonce zadne Midnight Commandery/Total COmmandery, ale jen a pouze zakladni "pruzkumnik" windows, protoze ten je vsude a chova se vsude stejne [navic k cemu mit jen dva panely s adresari, kdyz muzu mit na obrazovce otevrenych adresaru dvacet]...

    Tedy cilem je nejen uplna customizace systemu pro deti, ale zaroven take univerzalni system, na kterem se dite muze ucit a muze si na nem hrat.

    IMHO Windows v soucastne dobe rozhodne nemaji bezne k dostani edukativni hry napriklad. Linux zas nedrzi prvenstvi ve strileckach.

    Rika jedno prislovi uzivatel systemu Linux: Instalater, ktery prijde opravit vodovodni potruby jen s kladivem je bud extremne sikovny nebo hlupak. ;]

    Vseho moc skodi a myslim, ze tu vsichni chapou, ze byt militantni zastance tucnaku je uz dnes naprosto zbytecne. Cilem je [se] neco naucit, ne prosazovat svuj nazor.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RIVA: zatim jsem jen hledal pomoci webovych vyhledavacu, takze nic konkretniho neni vyzkousene. Byl bys ochoten si rozdelit praci a podivat se ne nektere z distribuci pro deti, ktere se daji vyhledat a napsat na ni recenzi s klady, zapory a podobne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HW dotaz:

    Pouzivate nekdo nejaky Kreslici [graficky] tablet? Nejaka doporuceni?
    samozrejmosti je moznost vyuziti na vsech beznych operacnich systemech [Linux, Windows, Apple]

    Jaky vhodny a ne-kradeny software doporucite pro rozvoj detske kreativity? Samozrejme se muze jednat i o software placeny. Vzhledem k tomu, ze ditka zrejme nepotrebuji Panton barevnou skalu, neni asi vhodne doporucovat zde produkty firmy Adobe typu Photoshop, Ilustrator... pokud vsak maji nejakou levnejsi [home user] variantu, rad se o ni dozvim

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tolik k uplne zakladnim a velmi uzitecnym toolum pro dospelejsi deti, pripadne i pro rodice.
    Pokud nekdo chcete udelat nastenku Auditoria, muzete, budu jen rad. Sam se k tomu dostanu nekdy o weekendu.
    Dal bych se rad venoval spise software pro mensi deti: hram, vyukovym programum pripadne celemu operacnimu systemu s vysokou mirou specificke customizace zamerene na mladsi deti. V tomhle ohledu porad jeste probiha vyzkum, na ktery aktualne nemam prilis mnoho casu, pres weekend. Znovu tedy pripominam, pokud neco vite a znate, sdilejte.

    Informace chteji byt svobodne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dalsi velmi uzitecny tool, i kdyz vsechny nize zminene, jsou tedy spise pro starsi deti, tak na urovni vyssich trid zakladky, pripadne stredni a vysoke skoly,...



    TeamViewer
    nebudu primo popisovat, protoze samotny web je v cestine a ovladani je velmi intuitivni.
    Jedna se o software, ktery na jedne strane bezi jako server, na druhe strane jako client. Server vytvori "tunel" pro vzdalenou spravu plochy a vlastne celeho OS [zalezi na nastaveni OS samozrejme].
    Hlavni uzitek je v tom, ze TeamViewer projde mezi bodem A a bodem B temer za jakychkoliv podminek co se nastaveni firewallu tyce, takze je napriklad mozne dat dohromady synovi/dceri pocitac nadalku, na kolejich nebo neco podobneho.
    Zaroven plati obvykla pripominka k bezpecnosti, tykajici se applikaci, kterymi sdilime sve osobni udaje s "neznamou a neduveryhodnou treti stranou" [coz je kazda treti strana obecne]. V zandem pripade nepouzivejte takovyhle software, pokud na pocitaci mate neco, co je vysoce soukrome, vysoce citlive, a hodne cene. NIKDY NEVITE, KDO POSLOUCHA A ZA JAKYM UCELM.

    Pro osobni pouziti je TW zdarma s jistymi omezenimi.

    https://www.teamviewer.com/cs/index.aspx
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---


    Velmi uzitecny tool pro sdileni dat mezi pocitaci [sluzeb je nekolik, ale porad jeste vede DropBox diky velmi chytre a pohodlne integraci s vsemi moznymi OS]... Pokud budete zakladat ucet na DropBoxu, dejte mi vedet do posty, pokud dostanete pozvanku odeme, ja za odmenu dostanu nejake dalsi volne misto, ktere se vzdy hodi.

    Logika software:
    - zalozite si ucet na https://www.dropbox.com
    - do OS nainstallujete DropBox software [multiplatformni] - ktery se integruje mimo jine do prohlizece souboru [na prave tlacitko mysi]
    - na disku ve svem home/dokumentech/kdekoliv si vytvorite adresar, ktery se chova jako normalni standardni adresar, ale cokoliv co je do nej vlozeno, je na pozadi synchronizovano na internet, kazdy pocitac, ktery ma nainstallovany DropBox software si pak vytvori kopii tohoto adresare na lokalnim disku, se stejnou "share" funkcionalitou. Data jsou pak tedy sdilena mezi vsemi propojenymi pocitaci
    - pomoci weboveho rozhrani je mozne vracet se ke smazanym souborum nebo k jejich drive ulozenym verzim [podobne jako je tomu v systemech typu SVN] - pokud tedy smazete nejaky soubor, je mozne jej vzdy zpetne obnovit
    - vznikne pod-adresar, ktery se jmenuje public, a co je do nej ulozeno, je mozne snadno nalinkovat kamkoliv na verejny internet, typicky se to da udelat tak, ze kliknete na soubor v adresari public pravym tlacitkem mysi a vyberete moznost "copy public link" - idealni napriklad na sdileni obrazku, textovych souboru, ale defacto cehokoliv

    prakticke vyuziti:
    - vas blizky [dite/kamarad/kdokoliv] muze pouzivat stejny ucet, takze je mozne nahrat mu jakykoliv soubor do ne-verejne casti adresarove struktury, daji se tak snadno prenaset data na velke vzdalenosti [typicky zkopirovat si napriklad ofocene ulohy, tahaky a podobne...]
    - pokud nesdilite stejny ucet, je mozne snadno zverejnit soubor pomoci jeho vlozeni do adresare public a odeslani linku prijemci - soubor je ale uplne verejny
    - diky tomu, ze system udrzuje verze souboru, neni snadne soubory uplne znicit ci ztratit, je tedy mozne DropBox pouzivat na mene dulezite zalohy [ale viz take nedostatky systemu]

    zrejme nedostatky:
    - diky tomu, ze system si v neplacene verzi udrzuje veskerou historii vlozenych souboru, neni mozne nic definitivne smazat, pokud se nepletu, tak v komercni verzi tato moznost snad je, ale kdo ji veri, at tam bezi
    - jak jednou das soubor z ruky, musis pocitat s tim, ze je na serveru treti strany a muze tak byt vyuzit, zkopirovan, zneuzit - typicke mozne reseni je to, ze si pomoci nejakeho cryptovaciho software [TrueCrypyt] vytvorime soubor, ktery se pak pripoji jako disk, chraneny vysoce kvalitnim sifrovanim, v tomto souboru pak mohou byt ulozena citlivejsi data, aniz by bylo snadne se k nim dostat, a to i za predpokladu, ze je samotny soubor ukraden [podminkou je samozrejme kvalitni heslo]

    Pokud by nekdo potreboval lepsi a podrobnejsi vysvetleni, tak drob box ma na svojich strankach video i txt dokumentaci, pripadne se zeptejte.
    Pokud nemate ucet a nechate se pozvat odeme, znamena to jen to, ze me se navysi "virtualni diskovy prostor", coz je samozrejme uzitecne. V zadnem pripade to neznamena, ze bych se mohl jakymkoliv zpusobem dostat k vasim datum ;] [opravdu je nutne psat tady az na tak zakladni urovni, pokud ne, zastavte me ;]
    Pokud se budete chtit nechat pozvat, budu potrebovat vasi emailovou adresu, je to normalni system elektronicke pozvanky, podobne jako sem na nyx napriklad.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Velice uzitecny tool na ukladani poznamek, multiplatformni: http://zim-wiki.org/





    dalsi obrazky a naucne video k dostani tady: http://zim-wiki.org/screenshots.html

    dalsi uzitecne fce:
    - poznamky jsou zakladany formou WYSIWYG editoru, ktery umoznuje tridit do stromu, vzajeme prolinkovavat a vkladat externi soubroy + nadstandardni funkcionalitu systemu [kalendar, lateXove rovnice...]
    - vsechny poznamky jsou prehledne trideny jako html tagovane txt soubory ve zvolenem adresari
    - z uloznenych souboru jde snadno vygenerovat jakas-takas wikipedia
    - podporuje linkovani externich souboru primo do poznamkoveho stromu
    .... mmnoho dalsiho
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    Myslim si, ze jsem .... [anonymni]

    21 hlasy od 21 respondentů

      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam