• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    E42: přesně tak
    E42
    E42 --- ---
    HAWKS:
    AVALON_CZ: No ono jde počítám hlavně o to, že telefon vůbec nesignalizuje nabíjení, ne?
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    AVALON_CZ:
    ale ono neni nic jako origo a neorigo nabijecka..ona je proste jedna a ta sama nabijecka z Alibaby a origo se s ni udela aktem natisteni vlastniho loga
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    HAWKS: třeba něco ve stylu "Nabíjím pomalu, protože používáš neorigo nabíječku"
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    a co by mel rikat ? mu je jedno, jestli je origo nebo ne,
    on pouze sleduje, zda jsou datove piny spojene (pouze nabijecka) nebo nespojene (datovy kabel)
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    HAWKS: no když zapojíme neorigo nabíječku (do auta nebo do 22OV) a neorigo microUSB kabel, tak telefon nic nesignalizuje..
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    AVALON_CZ:
    on bude nabijet vzdy, i pres neorigo, ale podle spojenych datovych pinu rozlisuje, zda ma na druhe strane USB konektor (a chova se mravne v otazce zatizeni) anebo zdroj, kteremu muze dat pohulit
    E42
    E42 --- ---
    FARGO: No ona je otázka, kdy to opravěj, tobě by asi pomohl naopak downgrade, kdyby šel.
    FARGO
    FARGO --- ---
    E42: Aha, jsem v techhle vecech trochu lama :)...dik, tak asi pockam na aktualizace - klasika...
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    Zdravim... mam problem ...po upgrade na 4.1.2. mi na s2 nefunguji zvuky, nezvoni mi kdyz prichazi hovor nebo dokonce nezvonibudik... nemuzu to ani nikde vygooglit skra... nemel tu nekdo podobny problem?... dik
    E42
    E42 --- ---
    FARGO: Mezi Androidem 4.1.x a 4.2.x se změnil BT stack, ten novej má ještě pořád dost zásadní nedostatky, v tom to bude.
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    PISTA1: díky za vysvětlení! Dementní prodavač na Chodově v Samsungu se mi akorát vysmál, že jsem idiot, když chci SAMSUNG nabíjet jinou než origo nabíječkou, i když mají microUSB konektor.

    Btw nejde třeba do telefonu nahrát něco, aby se nabíjel i přes ty neorigo?
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    SMOKY: s timhle jsem se setkal uz kdysi y fujitsackeho LOOXe, ze kdyz se pripojil pres USB, tak si nevzal vic nez povolenych 500 mA a znabijecky klidne 2 Ampery
    tady to bude, domnivam se, velmi podobne
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    HAWKS: Zajimavy
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    HAWKS: v telefonu se to imho da nastavit tak, aby si nevsimal tech datovych pinu a vzdycky si bral max co muze, ale bude to nejaky vetsi zasah do systemu, vim jen ze ruzne Custom ROM to v sobe maji aktivovane :)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    a dalsi vec, kdyz dam nabijecku od nokie s tim pidijackem pres redukci na microusb, tak se telefon nenabije uz vubec..
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    z nejakeho fora...

    Probíráné již mnohokrát /mimochodem jsem technik pokoročilého věku/ , 500mA si vezme telefon pouze v případě, že není upraven přívodní kabel /zkratovány datové piny 2 a 3/ tedy povětšinou pouze při připojení klasickým datovým kabelem k USB v PC. "Značkové" autonabíječky mají zkratované tyto piny přímo v sobě a tedy i po připojení klasického datového kabelu se nabíjí proudem specifikovaným nabíječkou. Některé autonabíječky, většinou ty levé, i když mají specifikovaný proud vyšší jak 1A a nemají přímo v sobě piny zkratované, potom si telefon myslí že je připojen k PC a bere pouze 500mA. Všechny síťové nabíječky s pevně instalovaným kabelem mají opět tyto piny zkratované a nabíjí zase proudem dle specifikace, jinak by byl vyšší prou k ničemu.
    Jo a autoanbíječka s proudem 1A je skoro nutnost pro použití telefonu jako navigace, telefon má takový odběr že 500mA nabíječka by ho nestíhala dobíjet.

    takze jdu zjistit, zda ma propojene ty dva piny
    HOWGH
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    SMOKY: ono to ma vsechno vevnitr stejny pajsl...
    ale asi ji zkusim pomerit
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    HAWKS: Jsem koupil nejaky asi za 150 s udavanym prudem 1A
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    SMOKY:
    tak budu muset poladit adapter :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam