DRAGON: Tak urcite odborniku na mechaniku skla. Az si zase rozkrupnes to 0,3mm sklo, tak si mozna uvedomis, ze jediny co udelalo, tak ze pri padu svym rozbitim pohltilo cast energie, coz je presne to samy, co by udelala i ta folie na nem, ale neroztristila by se u toho. A pokud bys mel glass protector a na nem folii, tak prezijou pri stejnym naraze velice pravdepodobne oba. Temperovany sklo je tvrdy, ale ma v sobe konzervovane pnuti z toho jak chladne pri vyrobe. Stejne se chova to tlusty displejovy pod nim. A pokud ten naraz prekroci meze pruznosti toho skla, udela ti pavouka. Nejvetsi ranu snese na prostredku a u kraju staci tuknout necim dost tvrdym a rupne. To je cely. A nejucinnejsi ochrana na telefon s kulatyma hranama je leda takovejhle protector
Temperate Glass Drop Test! Samsung S7 EDGE
https://www.youtube.com/watch?v=UzIRNg8HxRs
Co pobere klidne nejaky zaryti hrebikem. A pres to prevlict silikonovej primerak kolem celyho telefonu, coz je ale hnusny a ztezuje i ovladani. Ale zase pobere mnohem vic padu nez ten holej telefon se sklem.
Jinak vysoce odolny prumyslovy veci jako vysilacky maji bud polykarbonat, kterej se pri narazech netristi (ale snadneji skrabne nez sklo) a nebo opravdu masivni ingot skla pro mensi displeje a nikdy tam necumi okraje/hrany volne, vzdycky je kolem plastovej/gumovej housing.