• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    E42: imho nesmysl. To, ze je to miniaturizovany nemeni nic na tom, ze uhly a vzdalenosti cocky od snimace se chovaji tak, jak se chovaji na vetsich systemech. Viz iphone 8 fotak, regulerni 56mm portretak, kterej ma f/2.2
    Jediny, co se meni, je rozliseni, ktery je schopny ta optika vyprodukovat.
    E42
    E42 --- ---
    TEKKIT: Hrátky s hloubkou ostrosti budou SW, nikoli optika. Při tak krátkých ohniskových vzdálenostech, jaké všechny mobily mají, malé hloubky ostrosti prakticky nejde optikou dosáhnout bez ohledu na světelnost objektivu, tak se to dohání rozmazáním pozadí pomocí SW. A právě k odlišení pozadí od roviny ostrosti se používá druhá čočka (klidně s relativně nízkým rozlišením).
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: díky moc, chápu

    Tak to vypadá, že by těch x foťáků mohlo přeci jen k něčemu být!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: je to proste hodne siroke. o neco min nez gopro, ale hodne. a ta padina je proste portretak, hloubka ostrosti, zaostreni jen na neco, zbytek bokeh atd atd. Prvni sirokac, druhy portretak.



    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: nemohl bys sem dát nějaký příklady jak to vypadá pls?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: 120° je rozhodne ultrawide. Hratky s hloubkou ostrosti = bude to portretni sklo s velkou svetelnou clonou. Cca 50 mm a podobne.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    tak vida, už tady něco máme:

    Samsung překvapil! Galaxy A7 je jeho první mobil s trojitým foťákem – SamsungMania.cz
    https://samsungmania.mobilmania.cz/...axy-a7-je-jeho-prvni-mobil-s-trojitym-fotakem/sc-309-a-1342957

    - Hlavní foťák se světelností f/1,7 má rozlišení 24 MPx a normální úhel záběru
    - Druhý má 8 MPx, široký úhel záběru 120° a f/2,4
    - Třetí snímač má pouze 5MPx, objektiv f/2.2 a slouží k hrátkám s hloubkou ostrosti

    to druhý je teda klasický rybí oko?
    co jsou "hrátky s hloubkou ostrosti" v praxi?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Dnes bezpečnostní aktualizace pro S7 (aktualizujte, myslím že pro tenhle model už moc balíčků nebude:))

    - úroveň opravy zabezpečení: 1.9 2018

    více zde: https://www.techbyte.sk/2018/09/samsung-galaxy-s7-aktualizacia/
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Aktualizace pro Samsungy Galaxy Note 8 a S8 přidává podporu slo-mo a AR Emoji – SamsungMania.cz
    https://samsungmania.mobilmania.cz/...note-8-a-s8-pridava-podporu-slo-mo-a-ar-emoji/sc-309-a-1342940

    Zajímalo by mě u těch AR Emoji...to jde posílat i na telefony co to nepodporujou, třeba přes Whatsapp?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    na mobilmanii je Samsung Galaxy S9+ 256GB na prvním místě!

    (v mým případě je to jako kdyby něco vyhrál vzdálenej příbuznej mé sestřenice, ale i tak spokojenost!)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: :)) právě narážím na to, že s Androidem Oreo mi Samsung z nabídky fotoaparátu odebral přepínač HDR a místo něj tam dal možnost "nálepky" = můžeš se selfie kamerou vyfotit s ušima jako myš:)

    Tak jen aby to jejich "fun" nevedlo k tomu, že píčoviny budou ještě promakanější:D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: mysak v 3d v seniku, wtf :))) jasny, ja jen to chtel uvest na pravou miru cim vic cocek, tim kvalitnejsi fotografie :) (vetsinou)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ok já technologiím moc nerozumím - pokud by to bylo takhle, tak je to pecka...
    Narážel jsem na to, že název 4xFUN ve mě spíše vzbuzuje obavy, aby to nebylo zase něco že budeš moct naskenovat svůj obličej, pak ze sebe udělat myšáka ve 3D a běhat virtuálním seníkem:)

    (jinak já do Samsungu neprudím, jsem s ním moc spokojenej a do budoucna bych u něj chtěl zůstat - proto sleduju i to dění kolem)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    nahodou to je skvelej napad imho jeden z nejlepsich za poslednich par let. ty zada na fotaku jsou zbytecne nevyuzivany a ja bych byl moc rad, kdyby na horsi casti bylo treba 5 cocek ruznych ohnisek, dejme tomu od 16mm az po 85mm. Aspon by to bylo krasne vyuzitelne na ruzne druhy fotografie.
    Kdyz uz do nich prudit a delat si srandu, tak actually ne za veci, ktery maj smysl ;)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    TEKKIT: jo, a nová Nokia prý má mít pět foťáků...teď asi bude konkurenční boj o to komu se tam vejde víc foťáků... :-)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    4XFUN? :D

    11. října by mohl být představen Samsung se čtyřmi foťáky - Mobilizujeme.cz
    https://mobilizujeme.cz/clanky/11-rijna-by-mohl-byt-predstaven-samsung-se-ctyrmi-fotaky
    AUSS
    AUSS --- ---
    TEKKIT: ok, napíšu, jestli nebudu linej v tím něco podnikat. já právě tomu taky moc nevěřím, ale kdyby někdo poradil "vezmi to do XY, tam to za litr vezmou", tak to asi zkusím. Ale jinak si celý dobrodružství to snažit udat spíš odpustim a buď jim to tam už nechám nebo si odkoupim za 250 zpět a bude se mi ta cihla válet doma, než ji za pár měsíců vyhodim :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    AUSS: jo takhle...no shodou okolností mi nedávno měnili u SGS7 v MP přední sklo i display a stálo to 5k. Ale dost bych se divil kdyby to takhle hezky fungovalo i obráceně, znáš to - jsou to kurvy:)

    Tak pak napiš jak jsi pořídil, to se může hodit
    AUSS
    AUSS --- ---
    TEKKIT: no na náhradní díly, když minimálně displej a zadní kryt je jako novej, vím že tyhle komponenty stojí (nebo aspoň staly) samostatně dost peněz, tak se ptám, jinak to holt nechám servisu, ať si to uzijou ..
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    AUSS: já jsem z toho jelen:) Píšeš, že telefon "chcípnul" a je neopravitelný...tak jaký potom prodej?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam