• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: podle mě to bude na principu jako teď funguje "optimalizátor scény"...Teď jsem to měl zapnutý v lese s čoklem a pořád mi to nabízelo obrázek stromečku nebo rostliny...Myslím že jsem o tom četlo že to skutečně dělali tak že nafotíš mraky fotek, nějak otaguješ a ten systém se "naučí" vyhledávat ty podobnosti...

    Takže kdybych hledal fotku z lesa, tak napíšu "les"...pokud tam nebude tak "strom". Já docela věřím že mají nějaký algoritmus, že to bude dobrý...uvidíme:)

    (ale jak jsem psal já dělám s těma albama, čili já to asi ani nevyužiju)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    i kdyz s tim machinelearningem z Googlu si ted nejsem jistej, jestli to nebylo mysleny "Google like algorythm"a ne Google algorythm, to si ted uz nevzpominam, cetl sem o tom pred lety, kdyz to zacinali implementovat, tusim v osmicce
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ad klicova slova: tenhle machine learning veci z fotek maj tusim pouzitej z googlu, zas tak slozite to asi nebude (teda myslim), stroj se uci rozpoznavat tvary z databaze fotek, kontrast, barvy, pocet veci na fotce atd, ta DB bude asi hodne hodne velka a urcite pomahaj i lidsky vstupy (hashtagy a popisy).
    Ale uprimne si to moc nedovedu predstavit. Jako ze stahnes pred 14 dny obrazek dejme tomu obrazek ulice, jak ji budes hledat? ulice? foto ulice? to fakt najde? sem zvedav :) navic mi prijde, ze to bude i pomalejsi nez to v galerri najit posunem scroll baru, ne?

    jen tak "nahlas" premyslim :)

    ad dohledani downloadu: tam proste musi probihat nejakej duvod, ono snad bude lepsi udelat screenshot a oriznout ho. Jen kdyby to nebylo tak strasne pomaly i na nabuseny S10, ach jo :(
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: v A10 už by mělo jít snad vyhledávat v galerii podle klíčových slov (to mi přijde doce hustý mimochodem)

    jj jasný no...chápu. Mně tohle ze začátku taky moc nesedělo, ale nějak jsem si zvykl a teď už mi přijde pro změnu blbej ten photostream:)

    To snad musí nějak jít, jinak je to jehla v kupce sena:/

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak kdyby nekdo nevedel, tema dlazdicema v albech se da libovolne hybat na pozicich :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ja ten obyc photostream prave mam rad...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: no jo, to je ale blby, pac pak nevidim ostatni veci, ja jako fotograf s tou aplikaci neustale pracuju a tohle je strasnej voser :((

    ale dik, nenapadlo me, ze pro danou chvili je to nejrychlejší jak ten obrazek najdu ;)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: já tam mám složky:

    fotoaparát
    whatsapp images
    whatsapp videos
    snapseed
    screenshots
    + dvě custom složky

    v tom se mi lépe orientuje než v těch obrázcích kde je to pátý přes devátý
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: normálně bych si to dole přehodil na možnost "Alba" a tam se to řadí podle alb, takže ten staženej obrázek bude hned první ve složce "download" nebo něco takovýho
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: zajímavý, píšou Německo ale screenshot je tuším v Holandštině :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    mel bych dotaz na Samsung gallery appku: tusi nekdo jak se v ni dela razeni? Rada bych si obrazky dala seradit podle datumu stazeni nebo vyfoceni, nekdy setotiz stane ze stahnu obrazek (v samsung browseru nebo chromu) a obrazek je kdesi hluboko v historii a ne jako prvni. Nechapu z jakeho duvodu, pravdepodobne to nacita nejake exif info s datem vyfoceni nebo uploadnuti na ten dany server, nevim.
    Strasne me to otravuje :/
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    te´d se bude čekat měsíc jestli z toho nebude nějakej průser imho.)) Ale to je asi dobře
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NEVILL: co jsem sledoval tak taky s tím měli nějaký problémy - spotřeba, poloha atd...Nakonec bylo 7 updatů bety:) Až teď je snad nějaká stabilní:

    verze A10 G97 ** XXU3BSKO se rozšiřuje v Německu pro beta testery.
    Stable Samsung Galaxy S10 Android 10 update released in Germany! - SamMobile
    https://www.sammobile.com/news/stable-samsung-galaxy-s10-android-10-update-released-in-germany/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    osma verze trvala pres rok a pul od vydani na google.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: prave... :(
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: To je jen moje domněnka...ale Samsungu to fakt trvá snad nejdýl ze všech...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: to asi pravda nebude, protoze jiny nonGoogle znacky uz to maji. Dokonce cinsky. Takze to bude v necem jinym. A ze by to nemeli doladeny je divny taky, kdyz uz je venku funkcni verze, ne? U tech beta verzi je to ciste formalita, pokud znas testovaci life cycle v IT, hned po testovani se nasazuje, ne ze se ceka 2 mesice, ale mozna v ty funkcni verzi nasli nejaky problem, je to mozny.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: Nevím jestli to má co dělat s tím že potřebují čas všechno doladit, protože ten Android mají značně upravený...a nebo jestli třeba Google nemá nějaký harmonogram kdy budou mít update nejdřív Pixely a Android One telefony a pak vše ostatní...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Vysvetlete mi nekdo tohle: proc proste kua nemuzou dodelat update a proste to uvolnit na svym serveru? Hardware na to rozhodne mit budou, samsung servery nebudou zadny NASky s dvema plotnovejma diskama, ale poradny clustery. Tak v cem je problem? Proc proste nechtej bejt jedni z prvnich? Nerozumim tomu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam