• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LISKNI_SI: nastaveni me stve, to jo, ale to se nejak da zalohovat take, jen si nemuzu vzpomenout jak se ta appka jmenovala...
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    MCKIDNEY: Authenticator to má normálně v sqlitu, akorát tě k němu bez roota nepustí.

    Každopádně jestli se Dragon nepřipojuje ani k wifinám a má jen pár aplikací, tak to má úplně jinej usecase. Já jich tam mám fakt mega moc, v každý jiný heslo a často nějaký nastavení custom, povypínaný notifikace a tak, a dělat se s tím pokaždý znova je fakt pruda. Takže factory resetu se bojím jak čert kříže.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: no mne je to fuk, uz sem se na zadnou wifi nepripojil tak sest let, krome domaci
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Wifi je v pohode:
    What gets backed up with Android Backup Service
    Google Calendar settings
    Wi-Fi networks & passwords
    Home screen wallpapers
    Gmail settings
    Apps installed through Google Play (backed up on the Play Store app)
    Display settings (Brightness & Sleep)
    Language & Input settings
    Date & Time
    
    Third-party app settings & data (varies by app)
    Note: Not all apps use Android Backup Service. Some apps may not back up and restore all data."
    
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pro zajimavost:
    Krome HW jako Trezor, taky muzete pouzivat Krypton co je postaveny na principu SSH-Agenta.
    Nicmene pozor - to je pro zabezpeceni jineho zarizeni - ale PC zabezpecene mobilem.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LISKNI_SI: pouzivam samsung backup + sms backup appku. Hesla mam ulozeny v chromu, kterej mam synchronizovanej, pak v any password. Tech par aplikaci, ktery si hesluju, vyplnim jednou s fingerprintem (samsung pass je uklada) a pak hotovo. Wifi nikdy mimo domov nezapinam, takze to taky neresim.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja jinak na zalohu a obnovu pouzivam od Samsungu Smart Switch a krome toho ze neumi obnovovat spravne na kartu jsou bugy snesitelne.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LISKNI_SI: To je bohuzel cena za bezpecnost. Nektere 2FA umozni zalohu (Jako dela google pro svoje ucely :)

    Vse co je ulozeno v chipu se snadno ven nedostane: (iOS Secure Enclave, Android Keystore)
    Ty co jsou postavene na stejnem principu jako Trezor jde zalohovat (a teoreticky naportovat i na Android). Ty ale neumi zase RSA :)

    Samsung nema SW emulaci chipu, takze ani z rootem by jsi to ven nemel dostat.
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    DRAGON: Zálohuješ čím? Jsem měl za to, že třeba takový věci jako Google Authenticator bez roota zálohovat pořádně nejdou, a obnovovat po factory resetu těch 10 účtu, plus nastavení poloviny aplikací, který neumí to Googlí Androidí zálohování, je neuvěřitelnej oser. Pod den to nedávám ani náhodou. :-(
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    EXCITE: Ja teď nic už nepřenastavuju a čekám a doufám v nejakou aktualizaci, co to zase všechno spraví. Ten Direct share je taky pořád špatnej.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: toto ti nepomuze?

    How to disable the Edge screen on Galaxy Note 8 | Android Central
    https://www.androidcentral.com/how-disable-edge-screen-note-8
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Display -> Edge Screen je to v mem telefonu.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    VOJTASAN: jo ty uspaný notifikace se mi taky objevili na S10e..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jo, ja myslel nazev ty funkce, se mnou jinak muzes mluvit cesky :)) mrknu schvalne, treba to pujde
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: The edged part of display - the curved part can be turned off, but after upgrade to Android 9 I can a lot of random clicks that cone from the edge - almost like they disabled the display but not the touch.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: rekni mi to v anglictine a zacnu patrat :) cesky nerozumim :P
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Prisli jste na to jak vypnout v A9 a A10 zahnuty dotyk? Po upgrade me sice display nesviti - ale porad sbira nahodne dotyky.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud nechces nahodne picoviny - tak das medium a natvrdo zablokujes vse co nepotrebujes a povolis vse co ma notifikace.

    V tom optimalizovano maji nejaky crowd/ai filter co to neldy zablokuje a nekdy ne.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VOJTASAN: Ano - preklad to rika dost retardovane. Optimalizovano znamena - rizeno OS.
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    MCKIDNEY: Mluvíš jako o tomhle nastavení?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam