• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    HULIK
    HULIK --- ---
    LAUNCHER: Ta bíla ve waze se zbavis bud ze vynutis cernou v tom Developer menu a nebo pres menu zapnes gesta misto listy.
    Zvlastni je ze v androidu 9 byla ve status baru ikona na to prepnuti gesta/lista a ja to tam pouzival prave pri delsi jizde ve waze, ale ted od android 10 to uz ve status baru neni a musí se do menu :-(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Sensor Samsung HM1 ma velikost 1/1.33", coz je vyrazne vice, nez bezne byva. A prijde mi, ze i dalsi sensory na Samsung S20 Ultra jsou vetsi, nez bezne byva.

    Pro srovnani:

    iPhone 11 Pro Max:
    12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS
    12 MP, f/2.0, 52mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, OIS, 2x optical zoom
    12 MP, f/2.4, 13mm (ultrawide)


    Muj aktualni telefon - OnePlus 7T Pro :
    48 MP, f/1.6, (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
    8 MP, f/2.4, 78mm (telephoto), 3x optical zoom, PDAF, Laser AF, OIS
    16 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), AF


    Samsung S20 Ultra:
    108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, OIS
    Periscope 48 MP, f/3.6, 102mm (telephoto), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, OIS, 10x hybrid optical zoom
    12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1.4µm, AF, Super Steady video
    (pokud dobre pocitam, 1/2.55")
    0.3 MP, TOF 3D, f/1.0, (depth)

    Ja mam OnePlus moc rad, byl jsem s nim, jakozto s firmou i modelem, spokojen ve vsech smerech.

    Ale zaujalo me, ze Samsung udelal telefon, kam opravdu natlacili nejvetsi sensory, ktere se jeste vesly do rekneme "pro mainstream akceptovatelnych rozmeru". Tzn v pripade primarni kamerky Samsung HM1, coz je 1/13" obrik-bobrik. A ma to veliky display, jak mam rad. A velkou baterku, jak mam rad.

    Takovyto pocin bych rad odmenil nakupem :-) Pokud penezenka umozni, coz mmnt umozni.

    Snazim se to brat sportovne - pokud se na telefonu (zejmena na jeho kamerach) podle recenzi neco zasadniho nepovede, treba jeste stihnu vcas stornovat predobjednavku, nez telefony dorazi do CR. A pokud bude neco zasadniho vadit "jenom me", tak ho bohuzel s nejakym skripenim zubu poslu dal do sveta...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HULIK: Dekuji pane za detailni odpovedi na me otazky. Zkusenost napr. Pixel -> S9, je prave presne to, co jsem hledal.

    Beru teda v potaz, ze na uvod disable vseho mozneho a pak par dnu jeste zakazovat notifikace. Sice se budu trosku vztekat, ale to zvladnu :-)

    Jenom me vydesilo, jestli dobre chapu, ta Waze kde dole sviti bila navigacni lista. Nemam tu zadny Samsung na vyzkouseni, ale doufam, ze to pujde napriklad pres appku "Navbar apps".
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Chrome.existuje jenom proto aby neplatili firefoxu. :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Ano facebook za to masivne plati a google dela vyrobu non-gmail telefonu drahou.
    Lidi to sere a ale mene nez cisnsky.smejd.co foti.nahovno
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HULIK: vzdyt ano, to je to co pisu, staci je dat vypnout :)

    ale uprimne, mne to sere stejne jako kidneyho, ze te tam vubec nutej neco nesystemovyho mit. Co to je za curactvi jako? to jim plati zuckerberg prachy nebo proc? tohle mi hlava nikdy nebrala. Mam sto chuti si telefon rootnout, smazat veskerej bloatware a pak ho zas zamknout odrootovat :(
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja treba pouzivam Samsung Health a Samsung Keyboard - k tomu ecchange plugin. Camera. Launcher
    Phone, Messages, Clock. Wearables, Power Management

    Ne vsechno je tak hloupe jako galaxy themes.
    navic musim rict ze je samsung relativne bfu friendly a to se dice netyka nas tady - ale matce zivnostnikovi to treba masivne pomohlo. Skoro na urovni Windows Phone 8
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Disabled bohuzel neni to same jako odinstalovat. Ale taky to mam zakazane.
    TL;dr: Software samsung me sere mene nez iOS a jeste mene nez Pixel. Ma to svoje limity.

    Protoze nefotim a netocim, tak me Oneplus zabil samsung bez rootu. Jakmile ho rootnes, tak dostanes skoro to same. Jedina feature co me chybi je OLED mode, respektive Samsung ji ma na hodinkach - nema ji pouze na mobilu :D
    HULIK
    HULIK --- ---
    LAUNCHER:
    Ahoj celou dobu jsem mel Nexus, Pixel až před rokem jsem přešel na S9. Prede asi 10 dny jsem dostal android 10. Prvních 10 dni jsem vypínal všechna možná otravná hlášení ze samsung aplikací postupně jak chodila a pak už byl telefon použitelný, ale to bylo ještě s android 9 :-)

    Mám S9 s android 10

    * S jakym zpozdenim a jak casto se ke mne dostanou updates?
    - Co se týče nové verze OS, tak loňský s10 dostal někdy v lednu a můj předloňský s9 na začátku února.
    - Bezpečnostní záplaty dostávám se zpožděním 20-30 dní oproti googlu.

    * Funguje dark mode? Tzn bude tmave UI telefonu i veskere appky, ktere podporuji dark mode na cistem androidu? Napr. G Pay, Google News, Gmail, Instagram...
    - Odpověď zní ano. Samozřejmě je pár aplikací co to nepodporuje (za mě třeba Waze a Pokemon:-), kde mám spodní lištu bílou), dá se v Developer menu vynutit i u těchto aplikací, které ho nemají tmavý režim, ale jak to tak bývá když na to ta aplikace není stavěna, muže to občas vypadat blbě.

    * Mam moznost vybrat si, ktere ikonky ve status liste budou zobrazovany a ktere ne? (napriklad nezobrazovat NFC ikonku, kdyz NFC ale stale pobezi).
    - Ano můžeš, přidat ubrat ikony co chceš a měnit pořadí

    * Mam moznost navigacni listu nastavit jako vzdy cernou (a na ni ~ tri navigacni ikonky), at se deje co se deje (tzn nikdy bila, nehlede na aktualni aplikaci - zejmena ne bila, pokud mam zapnutou Waze)?
    - ano, ale viz jak jsem psal výše. Dá se vypnout a místo ní používat gesta.

    * Budou fungovat veskere sluzby od Google - GPay, Photos, G Maps... a budu mit moznost jejich nastaveni jako defaultnich appek?
    - ano s pár vyjímkami, například z fotaku tě to hodí do jejich galerie, ale občas se to hodí, třeba se zpomalenými videi umí pracovat lepe než google foto.

    * Je moznost vypnuti (nebo alespon nevyskakovani) veskerych Samsung sluzeb - nejaky ten jejich Pay, Bixby, Samsung App Market, Dialer atd. Kameru pochopim, ze budu pouzivat od Samsungu, ale mimo ni pokud mozno nic dalsiho.
    - jak jsem psal po pár dnech zakazování ano. Krom foťáku se ještě pokud vím nejde zbavit dialeru.

    * Je moznost zablokovani vyskakovani veskerych reklam a notifikaci Samsungu, napr. na nakup dalsich temat (pokud jeste defaultne vyskakuji)?
    - ano jde

    * Jak je na tom pls jejich Launcher ve srovnani s Pixely nebo OnePlus? Pokud spatne, jak se to bude chovat, kdyz tam dam treba Nova?
    - umí toho víc než google a nijak mě to neotravuje, naučil jsem se co je jinak a používám ho.

    * Funguje vypnuti veskerych animaci, napriklad pres Developer menu? Chci aby vse nabehlo ihned, ne az po animaci.
    - ano přes Develop to jde vypnout


    A jak psal
    DRAGON:
    aplikace od Samsungu a jíne co nejdou odinstalovat tak jdou disable a pak o nich vůbec nevíš.

    Jinak se klidně ptej.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: huh, aha:O

    LAUNCHER: hele a co je ten HM1 sensor a proč je tak dobrej že to zvažuješ i přes peripetie v jiných věcech?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: roughly translated: po softwarovy strance me samsung sere mocne taky :)

    ad Facebook nelze odinstalovat na vetsine ROM, pouze zakazak.... pouzivam disabled a je to jako by tam nebyla, nezere to vubec baterku a v pozadi nejedou zadny facebook sluzby.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT: Neni - tedka mam vychozi a youtube v light mode to ma bile v systemovem dark-mode.

    Jinak vseobence - Google funkce z Android odebira a dava je do aplikace a Samsung dela to same.
    Porad jde z telefonu udelat krasnou a rychlou masinu s vydrzi. Je to jenom vic klikani.

    OnePlus tam funkce zpet nedava a musis pouzivat Google. Coz je dobry, az na to ze vyvoj 3rd party palikaci dost zpomalil. Nesnasim ze muj GMail scanuje BT a Wifi jenom proto abych mohl mit Exchange kontakty v telefonu.
    To me ze Samsungu chybi.

    cim vice OnePlus pouzivam, tim spise si asi rootnu Samsung :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: já používám gesta, ale co koukám do toho menu, tak myslím že pokud máš dark mode, tak i navigační panel je vždy černá...to by měl někdo vyzkoušet na tom Waze
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: to vypnutí animací jde podle mě Rozšířené funkce - redukce animací
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Add: Mam moznost navigacni listu nastavit jako vzdy cernou (a na ni ~ tri navigacni ikonky), at se deje co se deje (tzn nikdy bila, nehlede na aktualni aplikaci - zejmena ne bila, pokud mam zapnutou Waze)?

    Ja to mam ted vypnute a nepamatuji si kde to bylo vynutit barvu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    * S jakym zpozdenim a jak casto se ke mne dostanou updates?
    - Bezpecnosti fixy vidim jak se dostanou do podvedomi power users. Rozdil mezi Pixel a Samsung nevim.
    - Aktualizace OS samsung docela koriguje - A rady a posledni 2 generace. Napriklad S8 uz je v pytli od vydani s10e.
    - To vse ti taky muze zariznout operator, ale snad uz vetsina lidi kupuje odemcene ROM a Radio.
    * Funguje dark mode? Tzn bude tmave UI telefonu i veskere appky, ktere podporuji dark mode na cistem androidu? Napr. G Pay, Google News, Gmail, Instagram...
    - Lepe a drive nez to podporoval Google. :)
    * Mam moznost vybrat si, ktere ikonky ve status liste budou zobrazovany a ktere ne? (napriklad nezobrazovat NFC ikonku, kdyz NFC ale stale pobezi).
    - To by melo byt stejne, ale tedka to neoverim
    * Mam moznost navigacni listu nastavit jako vzdy cernou (a na ni ~ tri navigacni ikonky), at se deje co se deje (tzn nikdy bila, nehlede na aktualni aplikaci - zejmena ne bila, pokud mam zapnutou Waze)?
    - To je oddelene uz dlouho protoze Samsung ma svuj dark mode
    * Budou fungovat veskere sluzby od Google - GPay, Photos, G Maps... a budu mit moznost jejich nastaveni jako defaultnich appek?
    - S tim jsem nemel problem, ale kdo by takovou vec chtel :)
    * Je moznost vypnuti (nebo alespon nevyskakovani) veskerych Samsung sluzeb - nejaky ten jejich Pay, Bixby, Samsung App Market, Dialer atd. Kameru pochopim, ze budu pouzivat od Samsungu, ale mimo ni pokud mozno nic dalsiho.
    - Bixby je otrava, ale jde to. Zbytek se blokuje snadno. Rozhodne jednoduseji nez google appky na Oneplus :D
    * Je moznost zablokovani vyskakovani veskerych reklam a notifikaci Samsungu, napr. na nakup dalsich temat (pokud jeste defaultne vyskakuji)?
    - Ano je, nevyskakuji na me a hlavne me treba jejich store ani nebezi. Nastavim si minimalni power safe a dokonce ani nesmi bezet na pozadi kdyz je zapnuta :)
    * Jak je na tom pls jejich Launcher ve srovnani s Pixely nebo OnePlus? Pokud spatne, jak se to bude chovat, kdyz tam dam treba Nova?
    - Zmenil jsem launcher parkrat - je asi nejlepsi kombinace old-school a one-plus.
    * Funguje vypnuti veskerych animaci, napriklad pres Developer menu? Chci aby vse nabehlo ihned, ne az po animaci.
    - Musel bych mit konkretni priklady, ale jsem na tohle haklivej a tak bych rekl ze je to ok.

    Ted co jsou nejvetsi otravy na Samsungu:
    - Samsung nahrazuje kzdou chybejici funkci z Android 7 vlastnim SW (Aby jsi nemusel mit google)
    Nicmene to pak vypada a i otravuje jako bloatware. Byl bych radeji kdyby je slo odinstalovat.
    - Facebook nelze odinstalovat na vetsine ROM, pouze zakazak.
    - Stejne jako google tlaci k automatizaci trideni aplikaci a je cim dalsi vice otravne zakazovat aplikacim pristup k vecem.
    - Zaoblene displeje :)
    - Stejne jako u Google musis byt aktivni a nesouhlasit s vecma, nenechavat zlepsovat presnost a dalsi chytaky jak z tebe vytahnout data a hlavne baterku.

    Ted jsem krom Samsung i na OnePlus a je to jak po revoluci vyrazit na zapad.
    Ne vsechno je lepsi, ale spadne ti ze zad ohromne mnozstvi oseru.


    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: presel jsem z s8 na oneplus. se ti mrknu a sepisu. Vetsina jde v poho obejit a naopak samsung dopisuje funkce co google z android odebira. Rekl bych ze dnes ma samsung nejblize Oneplus a pixel je pro lidi co maji na vse google a rikaji tomu cisty android :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ahoj,

    Libi si mi Samsung HM1 sensor. Zvazuji, ze bych si od Samsungu koupil S20 Ultra, ktery je myslim jediny telefon s timto sensorem. Tezce preferuji "cisty Android". Mam ted za sebou dlouhou radu OnePlus a Pixel telefonu a nejsem tudiz ani na nejaky jiny Android ani zvykly. Posledni Samsung jsem mel Note 8, ktery jsem bohuzel nevydychal a poslal do sveta. Mmj mi pravidelne vyskakovala notifikace, jestli si chci koupit theme za 10 Kc.

    V aktualnim Androidu, ktery je v Samsungu, se bohuzel nevyznam, proto se omlouvam za pripadne hloupe otazky.

    Umel by pls nekdo srovnat, jak je na tom aktualni UI oproti treba tem dobam kdysi, kdy byl Note 8 novy? Pripadne, jak je na tom aktualni Samsung UI oproti cistemu Androidu?

    Zajima me napriklad:

    * S jakym zpozdenim a jak casto se ke mne dostanou updates?
    * Funguje dark mode? Tzn bude tmave UI telefonu i veskere appky, ktere podporuji dark mode na cistem androidu? Napr. G Pay, Google News, Gmail, Instagram...
    * Mam moznost vybrat si, ktere ikonky ve status liste budou zobrazovany a ktere ne? (napriklad nezobrazovat NFC ikonku, kdyz NFC ale stale pobezi).
    * Mam moznost navigacni listu nastavit jako vzdy cernou (a na ni ~ tri navigacni ikonky), at se deje co se deje (tzn nikdy bila, nehlede na aktualni aplikaci - zejmena ne bila, pokud mam zapnutou Waze)?
    * Budou fungovat veskere sluzby od Google - GPay, Photos, G Maps... a budu mit moznost jejich nastaveni jako defaultnich appek?
    * Je moznost vypnuti (nebo alespon nevyskakovani) veskerych Samsung sluzeb - nejaky ten jejich Pay, Bixby, Samsung App Market, Dialer atd. Kameru pochopim, ze budu pouzivat od Samsungu, ale mimo ni pokud mozno nic dalsiho.
    * Je moznost zablokovani vyskakovani veskerych reklam a notifikaci Samsungu, napr. na nakup dalsich temat (pokud jeste defaultne vyskakuji)?
    * Jak je na tom pls jejich Launcher ve srovnani s Pixely nebo OnePlus? Pokud spatne, jak se to bude chovat, kdyz tam dam treba Nova?
    * Funguje vypnuti veskerych animaci, napriklad pres Developer menu? Chci aby vse nabehlo ihned, ne az po animaci.

    Priznam se, ze bohuzel nejsem k technice uplne tolerantni...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja jsem si to vyzkousel v USA - nejsou to opravdove spunty - neni nutne je vrazet doucha protoze drzi tim mechanismem. Ja osobne spunty nesnesu a tohle bylo jenom neprijeme - nakonec jsem i to se slevou nevzal a pockam az wireless charging budu mit na vice mistech. (Nemam S10)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Minor uz prakticky neexistuji, OEM vyronce je Urbanears a delaji porad Jakal a Stadion.
    Jsou to levne a bezdratove pecky. Diky Apple mame i hodne pecek pro true wireless.

    Jinak Jakal je to same jenom bez uchylneho designu :)
    Jejich hlavni nedostatek je nevyvazeny kabel (da se vylepsit) a velmi neprakticky joystick.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam