• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: já používám gesta, ale co koukám do toho menu, tak myslím že pokud máš dark mode, tak i navigační panel je vždy černá...to by měl někdo vyzkoušet na tom Waze
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Add: Mam moznost navigacni listu nastavit jako vzdy cernou (a na ni ~ tri navigacni ikonky), at se deje co se deje (tzn nikdy bila, nehlede na aktualni aplikaci - zejmena ne bila, pokud mam zapnutou Waze)?

    Ja to mam ted vypnute a nepamatuji si kde to bylo vynutit barvu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    * S jakym zpozdenim a jak casto se ke mne dostanou updates?
    - Bezpecnosti fixy vidim jak se dostanou do podvedomi power users. Rozdil mezi Pixel a Samsung nevim.
    - Aktualizace OS samsung docela koriguje - A rady a posledni 2 generace. Napriklad S8 uz je v pytli od vydani s10e.
    - To vse ti taky muze zariznout operator, ale snad uz vetsina lidi kupuje odemcene ROM a Radio.
    * Funguje dark mode? Tzn bude tmave UI telefonu i veskere appky, ktere podporuji dark mode na cistem androidu? Napr. G Pay, Google News, Gmail, Instagram...
    - Lepe a drive nez to podporoval Google. :)
    * Mam moznost vybrat si, ktere ikonky ve status liste budou zobrazovany a ktere ne? (napriklad nezobrazovat NFC ikonku, kdyz NFC ale stale pobezi).
    - To by melo byt stejne, ale tedka to neoverim
    * Mam moznost navigacni listu nastavit jako vzdy cernou (a na ni ~ tri navigacni ikonky), at se deje co se deje (tzn nikdy bila, nehlede na aktualni aplikaci - zejmena ne bila, pokud mam zapnutou Waze)?
    - To je oddelene uz dlouho protoze Samsung ma svuj dark mode
    * Budou fungovat veskere sluzby od Google - GPay, Photos, G Maps... a budu mit moznost jejich nastaveni jako defaultnich appek?
    - S tim jsem nemel problem, ale kdo by takovou vec chtel :)
    * Je moznost vypnuti (nebo alespon nevyskakovani) veskerych Samsung sluzeb - nejaky ten jejich Pay, Bixby, Samsung App Market, Dialer atd. Kameru pochopim, ze budu pouzivat od Samsungu, ale mimo ni pokud mozno nic dalsiho.
    - Bixby je otrava, ale jde to. Zbytek se blokuje snadno. Rozhodne jednoduseji nez google appky na Oneplus :D
    * Je moznost zablokovani vyskakovani veskerych reklam a notifikaci Samsungu, napr. na nakup dalsich temat (pokud jeste defaultne vyskakuji)?
    - Ano je, nevyskakuji na me a hlavne me treba jejich store ani nebezi. Nastavim si minimalni power safe a dokonce ani nesmi bezet na pozadi kdyz je zapnuta :)
    * Jak je na tom pls jejich Launcher ve srovnani s Pixely nebo OnePlus? Pokud spatne, jak se to bude chovat, kdyz tam dam treba Nova?
    - Zmenil jsem launcher parkrat - je asi nejlepsi kombinace old-school a one-plus.
    * Funguje vypnuti veskerych animaci, napriklad pres Developer menu? Chci aby vse nabehlo ihned, ne az po animaci.
    - Musel bych mit konkretni priklady, ale jsem na tohle haklivej a tak bych rekl ze je to ok.

    Ted co jsou nejvetsi otravy na Samsungu:
    - Samsung nahrazuje kzdou chybejici funkci z Android 7 vlastnim SW (Aby jsi nemusel mit google)
    Nicmene to pak vypada a i otravuje jako bloatware. Byl bych radeji kdyby je slo odinstalovat.
    - Facebook nelze odinstalovat na vetsine ROM, pouze zakazak.
    - Stejne jako google tlaci k automatizaci trideni aplikaci a je cim dalsi vice otravne zakazovat aplikacim pristup k vecem.
    - Zaoblene displeje :)
    - Stejne jako u Google musis byt aktivni a nesouhlasit s vecma, nenechavat zlepsovat presnost a dalsi chytaky jak z tebe vytahnout data a hlavne baterku.

    Ted jsem krom Samsung i na OnePlus a je to jak po revoluci vyrazit na zapad.
    Ne vsechno je lepsi, ale spadne ti ze zad ohromne mnozstvi oseru.


    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: presel jsem z s8 na oneplus. se ti mrknu a sepisu. Vetsina jde v poho obejit a naopak samsung dopisuje funkce co google z android odebira. Rekl bych ze dnes ma samsung nejblize Oneplus a pixel je pro lidi co maji na vse google a rikaji tomu cisty android :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ahoj,

    Libi si mi Samsung HM1 sensor. Zvazuji, ze bych si od Samsungu koupil S20 Ultra, ktery je myslim jediny telefon s timto sensorem. Tezce preferuji "cisty Android". Mam ted za sebou dlouhou radu OnePlus a Pixel telefonu a nejsem tudiz ani na nejaky jiny Android ani zvykly. Posledni Samsung jsem mel Note 8, ktery jsem bohuzel nevydychal a poslal do sveta. Mmj mi pravidelne vyskakovala notifikace, jestli si chci koupit theme za 10 Kc.

    V aktualnim Androidu, ktery je v Samsungu, se bohuzel nevyznam, proto se omlouvam za pripadne hloupe otazky.

    Umel by pls nekdo srovnat, jak je na tom aktualni UI oproti treba tem dobam kdysi, kdy byl Note 8 novy? Pripadne, jak je na tom aktualni Samsung UI oproti cistemu Androidu?

    Zajima me napriklad:

    * S jakym zpozdenim a jak casto se ke mne dostanou updates?
    * Funguje dark mode? Tzn bude tmave UI telefonu i veskere appky, ktere podporuji dark mode na cistem androidu? Napr. G Pay, Google News, Gmail, Instagram...
    * Mam moznost vybrat si, ktere ikonky ve status liste budou zobrazovany a ktere ne? (napriklad nezobrazovat NFC ikonku, kdyz NFC ale stale pobezi).
    * Mam moznost navigacni listu nastavit jako vzdy cernou (a na ni ~ tri navigacni ikonky), at se deje co se deje (tzn nikdy bila, nehlede na aktualni aplikaci - zejmena ne bila, pokud mam zapnutou Waze)?
    * Budou fungovat veskere sluzby od Google - GPay, Photos, G Maps... a budu mit moznost jejich nastaveni jako defaultnich appek?
    * Je moznost vypnuti (nebo alespon nevyskakovani) veskerych Samsung sluzeb - nejaky ten jejich Pay, Bixby, Samsung App Market, Dialer atd. Kameru pochopim, ze budu pouzivat od Samsungu, ale mimo ni pokud mozno nic dalsiho.
    * Je moznost zablokovani vyskakovani veskerych reklam a notifikaci Samsungu, napr. na nakup dalsich temat (pokud jeste defaultne vyskakuji)?
    * Jak je na tom pls jejich Launcher ve srovnani s Pixely nebo OnePlus? Pokud spatne, jak se to bude chovat, kdyz tam dam treba Nova?
    * Funguje vypnuti veskerych animaci, napriklad pres Developer menu? Chci aby vse nabehlo ihned, ne az po animaci.

    Priznam se, ze bohuzel nejsem k technice uplne tolerantni...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja jsem si to vyzkousel v USA - nejsou to opravdove spunty - neni nutne je vrazet doucha protoze drzi tim mechanismem. Ja osobne spunty nesnesu a tohle bylo jenom neprijeme - nakonec jsem i to se slevou nevzal a pockam az wireless charging budu mit na vice mistech. (Nemam S10)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Minor uz prakticky neexistuji, OEM vyronce je Urbanears a delaji porad Jakal a Stadion.
    Jsou to levne a bezdratove pecky. Diky Apple mame i hodne pecek pro true wireless.

    Jinak Jakal je to same jenom bez uchylneho designu :)
    Jejich hlavni nedostatek je nevyvazeny kabel (da se vylepsit) a velmi neprakticky joystick.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LEDOFREDO: Myslím přesně ty marshall minor, ty původní,že jsou dvojky jsem neregistroval a taky je považuju za nejlepší malý sluchátka ever. Ještě je pořád mám,ale v bílý a ten kabel už je ošklivej.
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    EXCITE: hele a o jakejch marshallech mluvis .. ja mam asi 5+ let marshall minor (dratovy) , ktery byly prave vzepreny v boltci a lepsi sluchatka sem nemel, bohuzel mi ted nejak odesly tak sem resil nahradu ... koupil sem si novy marshall minor dratovy, ktery to uz tak nemaj a jsou zavrtany do ucha a vubec to nedrzi, ty sluchatka jsou uplne nahovno .. pak delaj jeste marshall minor bt, ktery jsou spojeny spolu dratem a ty vypadaj docela ok, jenze ja hodne beham a bojim se ze me tam bude srat to ovladani s baterkou na tom dratu
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    SMOKY: supr diky, tuhle informaci o tech krouzcich do boltce sem potreboval vedet, ale nak neni nikde zduraznena mi prijde
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Mě je tedy líto,že je neoodzkouším, nesnesu špunty narvaný v uchu. Škoda,že je neudělali úplně stejným zadržovacím systémem jako jsou marshally, náznak tam je.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    SMOKY: Vlastne tri druhy :)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    LEDOFREDO: Mne taky drzi taky super. Mas tam dva druhy sputnu a dva druhy takovejch gumovejch krouzku, ktery to drzej v boltci, takze je tam urcite variabilita.



    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEDOFREDO: já je mám a drží super. Ale tohle je fakt hodně individuální.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    nevíte někdo, jak funguje ten optickej zoom u note9?
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    Kdo mate galaxy buds - jak vam drzi v usich? Ideálně pri sportu, jako treba beh... uvazuju ze bych koupil ty nový a tohle je pro me uplne zasadni kritérium
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EXCITE: na tyhle sestave delam enkod hlavne z drona, z mobilu ne :)


    EXCITE: ted mam 9900K a grafika je 1080. Ale predtim sem jel na 7700K a bylo to podobny, jen o par minut pomalejsi. Upgrade ale byl kvuli jinejm vecem nez enkod videa. Nedelam takovy objemy videi, abych kvuli tomu musel resit nakupy moderniho hardware, editaci softy zvladnou v 1080 a vyslednej render zabere par minut. A i kdyby zabral celou noc, who cares...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Jenomze nevidi na tvoje 9900K s GTX 2080 :) Pro nej je to moc vysoko a nerozpozna to skrze svetla pochodni a spicky zemedelskeho naradi.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DRAGON: na jaký sestavě to děláš?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak u Youtuberu ocekavam ze jejich ingest a pak uploader bude pomaly jak prase. Vim ze s tim maji problemy i lidi s Tuzexem. Tam to bude klidne dobry rozhodnuti usetrit si trable s YT a zustat v 2010 :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: intel Atom peasant neni uplne cilovka 4K videa, ze jo :) stejne jako moje matka, napriklad.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam