• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DWAY: Snazim se naopak nebyt utocny, pouze predat ze hodinky maji budoucnost i jako nastroj pro mobilitu a ze se vyvoj oddeluje. Hned na zacatku jsem rekl ze Garmi je vyborny pro "sport tracking"

    Mozna je to pouze strach z nepochopeni, protoze lidi resi platebni veci, sport a vzhled. Realny bonus vsech wearables je specializace a integrace do tveho zivota.
    DWAY
    DWAY --- ---
    MCKIDNEY: proc byt takto utocny? Neni to kazdeho vec, jak hodinky pouziva? :) Proc je spatne, ze nekdo preferuje sportovni veci, a placeni? Proc je spatne ze je nekdo BFU? Vzdyt tech je preci na svete vetsina :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ale samozrejme pro nejake BFU je moznost platit hodinkama cool a pocit ze zijeme v budoucnosti.
    Snazim se jim to nebrat :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DWAY: Jako co si budeme povidat, urcite je to o tom kdo pristoupi.

    DWAY: Ja osobne nemel zadny, zkousel jsem Vivo smart stare (klon apple watch), nove vivo smart, vivosmart naramek, fenix 3. Nicmene problem neni v HW hodinek (respektive nove vivosmart jsou trosku forove.) - problem je ze jsou to sportovni hodinky prvne a sekundarne nastroj pro mobilitu. Garmin ani Samsung pay nepouzivam a byl by mozna bonus. Co treba pouzivam kazdy den je moznost potvrdit meeting bez nutnosti byt u PC, Mobilu a dokonce i mimo dosah BT.

    Moje prace je reakcni a zamerena na to byt v obraze - hodinky nutne nepotrebuju a kreditka je levnejsi a mensi nez hodinky :) Kdybych chtel pouze merit tep, tak si vemu svuj pas.
    Bratr je ten typ magora co resi, zda pujde behat s velkym mobilem ci velkyma hodinkama. Ja na styl a vzhled moc nejsem :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Mno, já nevim teda, ale když jsem před půl rokem vybíral, tak jsem nejdřív uvažoval nad galaxy watch a ve finále skončil u Fénixů 6.

    Je to samozřejmě o využití, ale nepřijde mi nějak, že by fénixum něco chybělo. Za všechno zmíněný, například, Garmin pay funguje v pohodě.... :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    MCKIDNEY: jinak prave ze to neni vec banky. Alespon teda v bance mi rekli, ze naopak potrebuji oni podporu od samsungu, aby mohl fungovat samsung pay.

    A zatim to nevypada, ze by Samsung vubec planoval CR
    DWAY
    DWAY --- ---
    MCKIDNEY: cos mel za garmin?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MCKIDNEY: WearOS neni Samsung - to je Tizen tak jasně, to vím :)
    Jinak v podstatě všechno,co tu píšeš zatím splňují ty hodinky s tím wear OS, co mne zatím baví hodně, jsou odpovědi na sms diktováním do hodinek :)
    Akorát mi to zatím přijde poměrně nepřehledné se v tom hrabat a dost se v tom pro mne míhaj funkce googlu s funkcema Ticwatch, kterí se dost často vájemně překrývají..
    Zatím jsem třeba vůbec nenašel tu aplikaci,co mi má hlídat spánek,abych viděl vylsedky, přestože se mne večer zeptá, jestli ji chci spustit :) Tuším,že je to google apka,ale prostě nevím,kde jí tam v těch hodinkách najít..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    EXCITE: WearOS neni Samsung - to je Tizen. WearOS bych si nevzal ani za penize.

    Pokud to srovnam s Garmin, tak ano vypadaji o dost hure.
    Zde jsou pridane hodnoty pro me:
    - Integrovany pairing BT a WiFi zarizeni. Hodiny jsou plne samostatne.
    - Pokud aplikace umi odpovidat primo v notifikacich, pak lze odpovidat primo v hodinkach pomoci snadnych quick responses. Zde zduraznuji snadnych - nic co by vyzadovalo cumet na hodinky jak opravar.
    - Integrace se sensory v mobilu (Samsung Health)
    - Power management lze upravit podle sveho a dosahnout dobre vydrze (Narozdil od vivosmart od Garminu co stoji za starou belu.)
    - Plynuly prechod mezi BT clientem (Spojeni s mobilem) a BT sluchatky.
    - Bezdratove nabijeni (neni SW, ale Garmin me jebe ze to nedela :) )

    tl;dr: Pokud hodinky ziskaji bod pokazde kdyz nahradi mobil a ztrati jeden bod pokazde kdyz se o to pokusim a selzou. Tak jsem u Garmin v minusu. Zbytek je jenom to bezdratove nabijeni :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MCKIDNEY: Já jsem v hodikách zatím úplně nový, na Samsungy jsem také koukal, ale moc se mi vizuálně nelíbily, prodejce mne ještě navic přesvědčoval ať počkám na nové, tak jsem zatím vyzkoušel úplně něco jiného (Tic Watch Pro s Wear OS).
    V čem konkrétně myslíš,že ty hodinky Samsungu vedou?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Extremni priklad: Moje matka nechala mobil v nabijecce doma a odjela na dovolenou. Behem celeho tydne vyrizovala hovory a omluvy jenom z hodinek. :)

    Je to ukazka toho, ze Wearables jsou predevsim o SW a ten se u techto 2 firem lisi cilem.
    Pokazde kdyz me mobil zustane v kapse ma pro me hodnotu 0.01 halere - zaplatili se mi uz cele hodinky :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    EXCITE: on a serious note: Ze zacatku jsem si myslel, ze se snazi byt ve stejnem trhu.
    Ale Garmin je ciste sport tracker a je v tom vyborny. Samsung dela wearable co je opravdu nastavba mobilu - v tomto trhu je Garmin ubohy. Mel jsem dost prilezitosti to vyzkouset jak android tak IPhone.

    DWAY: Alza ma ted 3rd party kolebky za 390, ale klidne bych koupil .... pokud se sejdou okolnosti.

    DWAY: To je vec banky - na google pay se taky cekalo. Taky me to mrzi.

    DWAY
    DWAY --- ---
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MCKIDNEY: Garmin je shit ? :D
    Kolekce MARQ™ | Luxusní, sportovní, chytré GPS hodinky | GARMIN
    https://www.garmin.com/cs-CZ/marq/
    DWAY
    DWAY --- ---
    pockam az se nabijou a zkusim factory reset, ale obavam se ze to bude HW problem
    DWAY
    DWAY --- ---
    hmm tak ted mi ty hodinky najely, ale mam svitici zeleny pruh uprostred displaye :-D
    DWAY
    DWAY --- ---
    MCKIDNEY: hmm, mohl bych zkusit strelit me dve nabijecky :-D
    DWAY
    DWAY --- ---
    MCKIDNEY: a garmin me hodne laka, protoze samsung pay je shit ktery pravdepodobne nebude nikdy podporovany v cr :(
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja mam tedka 2 hodinky protoze nabijecka stala vic nez second hand active v krasnem stavu :)
    V rodine mam jeste 2 Garminy a 1 Samsung Active.

    Garmini jsou fakt bida od te doby co zakazali pristup k API. JE to fitbit co vypada lepe.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DWAY: Tak jestli mas mrtve tlacitko, tak drzim palce. Obcas staci promasirovat a vrati se zpet.
    Tyto tlacitka umiraji a slysel jsem o par lidech co to rozbili.
    DWAY
    DWAY --- ---
    MCKIDNEY: nejde to. Baterka slaba nebyla, a bootloader nikdy nenacte. Prijde mi to jak kdyby se nejak posral kontakt, a reset tlacitko se tvarilo jako nonstop stisknute.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam