• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: no počkej...já to celou dobu chápu tak že čím máš novější zařízení ( a s tím i sofistikovanější aplikace) tím to klade větší nároky na procesor a RAM...

    Jinak řečeno 6GB RAM už bude u mobilů v roce 2022 o ničem, nebo ne?

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Dneska je to treba RAM, A10 a ani A11 nepotrebuje 6GB a lide se hadali o tom, ze je lepsi kupovat 6GB RAM pro Android 9 zarizeni.
    HYPE HYPE HYPE :)

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT:

    1) Prave ze nema a nema ani nastupce v S rade (Ma v Ackove alternative).
    2) Trosku spekulace, to ze dostane S10 podporu jako S20, neznamena ze S20 dostane podporu jako S30. To jeste nerekli a rozhodne bych neocekaval "A13" od FE.
    3) Acka jsou dulezite do toho zahrnout, protoze A jsou Ska pro jinou cilovou skupinu. S a A je mnohdy stejny telefon a features se lisi jenom tolik, aby se ospravedlnila koupe draheho S.

    Nejlepsi ilustraci tohodle delal apple s 16GB vs 64GB (Oni moc dobre vedeli ze vetsina si vystaci s 32GB a proto to udelali takhle)
    Bylo to tak ocividne, ze jsou do ted obchody v cinskem trhu, kde ti na pockani prepaji a preprogramuji pamet v iPhone.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: já jsem z tebe trochu zmaten:))

    1) S8 má ofiko A10? (neptám se co HW utáhne)
    2) no od S10 by právě nepsané pravidlo mělo být psané na 3 verze
    3) to nechápu, áčka bych do toho každopádně nemíchal

    Já taky netvrdím že S20FE je super kauf, když je za dveřma s21 ...bavím se obecně
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Baterky nejlepe operuji mezi 40-60%, to je hlavni vyhoda tech velkych a 2 clankovych. Range taky zalezi na teplote a boostu CPU. Coz je bohuzel proc Acka nedostanou wireless charging.

    Jak u hodinek, tak u mobilu - 30 minut v podporovane nabijecce je dost na transformovani celeho pouzivani zarizeni. Muzes dosahnout stejneho mechanickou kolebkou a kabelem - to uz je ale znatelny oser.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TEKKIT:

    Add S8 - HW porad utahne A10, problem s S8 je ze samsung tam ma hodne sve omacky a delat stabilni ROM neni sranda. (S9/N8/N9 je napriklad podporovana jak ofiko tak komunitou.)
    S chuti bych si zaplatil za A10 na S8 - protoze dal uz je to sranda.

    Add podpora: Samsung neslibuje nic jineho nez security updates. Nepsane pravidlo je ze dostanes 2 Android verze a tedka rikali ze S10 a S20 ma stejnou upgrade path. Spolehnout se na to neda.

    Add nebejvalo - bejvalo. Updaty se dodavali a porad dodavaji podle popularity telefonu a obtiznosti testovani. Acka normalne dostavaji updates co S jeste nedostanou a zda vubec.

    A ano nebyvalo to - protoze kazdy novy Snapdragon pridaval instrukce pro akceleraci bezneho UI- dneska uz jedeme prakticky stejne CPU 6 let. Proto jsem si delal srandu z toho "O generaci novejsi CPU v S20FE"

    Zaplatil bych samsungu za reboot S8 nebo za delsi podporu. Delal jsem to pres pouzivani jejich ekosystemu, ale orezavaji features kazde 3 mesice. Zisky jdou skrze koupi telefonu a proto je pro urazlive platit plnou cenu za zarizeni, ktere je doslova iteraci predchozi generace a nema ani vsechny features soucasnych. Ty penize z vas vyzdimali par mesicu pred opravdu novou generaci a ani nevite co to bude.

    Chapu to treba s hodinkama, kde jsi mohl mit nove Active 1 za 40% ceny Active 2 protoze Samsung rozdava cashback pro likvidaci zasob a pak uz si Active 1 nekoupis. Platit 95% ceny S10 za zarizeni bez 5G, vetsi se stejnym displaje.... Ta baterka je joke - lepsi investice je koupit 2 bezdratove nabijecky na nocni stole a do prace. Navic kdo ted jezdi autem ci chodi do prace :D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    jo ty myslíš security updaty...takový ty jednou za 3 měsíce 200MB záplata?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    MCKIDNEY: proč zbytečné? Je to normální debata, která nás posouvá dál. Lepší než mrtvé auditko:))

    Btw jak jsi to myslel s tou S8? 3 rokyx upgrade jsou až od S10 ..Jinak řečeno koupíš s Android 9, a budeš mít A10, A11 a A12...to nebejvalo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    V 2.0 to bylo mozne zapnout zpet na Samsung, jestli jsi aktualizoval ted, tak uz asi mas 2.5 a to nevim.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nicmene asi toho uz necham, je to zbytecne.
    TEKKIT: Mozna mysli to, ze od 2.0 Samsung podporuje Google gesta?


    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    EXCITE: :OOOOOOOOOOO

    Tak tohle vůbec neznám (ani nevím že jsem to tam asi měl)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LEDOFREDO: tjn, ale nejprodávanější Samsung za 2019 je A10 (6,2") a jako druhej / v EU myslím první A50 (6,5")...takový je trend nenaděláš nic...

    OODOOW: žena má Honor 20 a ten má 6,26":)) nevim proč. Ale beru ho jako trenažér na S21:)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MATEJCIK: 3 roky security updatu, ty dostava i s8 pred mesicem :) A S10 dostane stejne mnozstvi updatu :) 3 roky uplynou jako nic
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    EXCITE: co.je posuvník na tlacitku home? mas někde printscreen?

    vůbec nevim
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Tak jsem konečně upgradnul S10e na A10 a kurva dopiče oni mi sebrali ten posuvník na tlačítku home, beee, chci ho zpátky, jde to?
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    MCKIDNEY: jo, ale co se týká spotřeby tak očekávám rozdíl spíš v jednotkách než desítkách procent. pokud by to tak nebylo, tak taky budu hledat spíš něco jinýho
    a FE má dostat stejný tři roky upgradů jako zbytek s20 lineupu, takže?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MATEJCIK: Snapdragon FE je jina cenova trida :)
    Uprimne jedine co opomene kazdy kdo koupi FE - zarizeni ma uriznute 2 roky podpory. Jako majitel S8 bych si za ty 2 roky radeji priplati :) Zbytek je jak jsme si ukazali - relativne zamenitelny.
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    MCKIDNEY: nepleteš si to s note10? FE má 990 stejně jako plná S20
    a podle testů z gsmareny má Snapdragon verze FEčka výdrž 13 hodin na web browsing vs 10 u S10. jako nevím jak přesně to testují, a viděl jsem i jinačí výsledky, ale zas právě bych čekal že na větší baterce víc ušetřím různými power saving measures

    jinak MCKIDNEY mi přijde divný, ke srovnání je fakticky spíš S10e nebo Lite, a tam ten generační rozdíl bude taky vidět víc. nebo teda nepamatuju si loni jaký byly ceny, ale prodávala se S10 za stejně jako FE teď?
    jako asi nikdo nebude upgradovat ze S10 na FE, nebo čekat na FEčko od loňska.

    každopádně díky. vypadá to, že jsem neopomenul nic důležitého
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak ano diky cashback a darkum vyjde ted FE levneji - takze proc nekoupit.
    Pointa ale neni ho nekupovat, ale ze platis dan za cekani a vsechny odmeny jsou povrchni.

    V lednu nas ceka S21 a uvidime co bude tam :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A vzhledem k tomu, ze A11 je za rohem, tak S10 i S20 FE zastaraji ve stejnou dobu a S10 si mohl mit levneji uz minulou sezonu :) (Time is money)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam