• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    KEVIN00: tak tohle asi už neni o tom, že by nefungovala banalita, ale že máš smůlu na kus. Normálně to funguje minimálně přes ten AOD. Jsou tam eště možnosti v nastavení, kdy povoluješ notifikace u každý aplikace zvlášť, ale v tom se sám dokážu ztratit. S čím jsem dost bojoval, bylo, nastavení vlastn í zvuků u určitých aplikací. Nakonec se mi povedlo je nastavit, ale dělat to teď, zase budu zmatenej.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: Provedl jsem factory reset a beze změny. Naprosto nechápu, že nefunguje taková banalita a už ani nevím kde hledat chybu.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Aha tak to je fakt divný...ja to z toho nejdřív nepochopil
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: Přesně tak, ani po zapnutí AOD se notifikace nezobrazují. Zkusím nyní udělat factory reset, abych vyloučil zapříčinění nějaké z mých aplikací nebo chybu nastavení. Některé aplikace Samsung jsem odinstaloval a některé zakázal. Tak mi napadlo jestli nebude chyba zde. Ale z logiky věci by toto chování neměla aplikace ovládat. Ovšem jeden nikdy neví.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEVIN00: počkej pokud mas AOD pořád zapnutý, tak ani tak se not nezobrazují?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Pokud jej zapnu, tak se nic nezmění.
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    A není to tím, že tohle dnes nativně zobrazuje Always on display a on ho má vypnutý?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: To znamená, že telefony Samsung neumí pro příchodu zprávy zobrazit notifikaci při zamknutém displeji? Tak to jsi mě hodně zaskočil. Myslel jsem, že se jedná o chybu a ne vlastnost.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEVIN00: tohle jsem měl s pomocí aplikace AOD notify. Myslím že jsem to měl aby se display probudil když přijde notifikace + na poklepnutí
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Zdravím,
    pořídil jsem si Galaxy S20 FE 5G a řeším problém, kdy nedokážu telefon, resp. jeho displej donutit, aby se probudil ("rozsvítil"), když přijde nová notifikace, např. zpráva z messengeru. Musím na displej 2x poklikat, abych mohl oznámení přečíst. Nikdy jsem netušil, že budu muset řešit takovou banalitu. Neměl by někdo tip, jak k tomuto chování "displej donutit"?

    Nastavení:
    Oznámení > Stručné > Zobrazit i při vyp. obrazovce > Disable
    - po přepnutí na Podrobně je situace stejná
    Oznámení > Rozšířené nastavení > Zobrazit ikony oznámení > Všechna oznámení

    Zamknout displej > Typ zámku displeje > PIN + Otisk prstu
    Zamknout displej > Always On Display >Disable
    - přepnutí na Enable bez efektu
    Zamknout displej > Oznámení > Detaily
    Zamknout displej > Oznámení > Skrýt obsah > Disable
    Zamknout displej > Oznámení > Zobrazovat oznámení > Upozornění a tichá oznámení

    Verze softwaru: G781BXXU2CUD1/G781BOXM2CUC9/G781BxxU2CUD1 - aktuální

    Nemohu se dopátrat jestli to je bug či chyba někde u mě. Díky za jakoukoliv radu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JAMILLOS: Ano pouziti RAM v Android (a treba i v GPU) je z pohledu systemu. Android nevi na co ty aplikace RAM pouzivaji, proste ti rika kolik se pouziva.

    O RAM se starat nemusis.
    Battery Saver se stara o stavy CPU a to uz je trochu zajimavejsi, protoze vydrz je o neco lepsi a mobil je o neco sviznejsi.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    JAMILLOS: já nejsem žádný expert, ale dejme tomu jednou týdně po restartu to promáznu (tou vestavěnou fíčurou "péče o zařízení")...

    Taky jsem právě slyšel že moc smyslu to nemá, nota bene u nějakých doinstalovaných aplikací typu CCleaner
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    MCKIDNEY:
    JAMILLOS:
    Už mi to asi došlo - appky v save módu se při připojení do elektriky aktivujou, protože baterka a její nastavení je tím vlastně odstaveno.
    Ok, zbejvá otázka - mám pak RAM uvloňovat Smart Managerem, když mi z původní půlky vyskočí někam do 4/5? Někde jsem četl, že na rozdíl od PC si Android ramku řeší sám a není třeba se o to starat.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Ok, to je o něco jasnější... Akorát battery saver nevim, co je (tel. je prostě zhasnutý), a pořád by mě zajímalo, proč appky chtějí bejt probuzeny, když je telefon připojen (za předpokladu, že mi v task manageru nic aktivně neběží, mám tam prostě prázdno)...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JAMILLOS: No battery saver v android vynucuje stavy - takze pokud ho mas zapnuty aplikace nemuzou bezet a sbirat eventy. (Pokud jim nedas vyjimku.)

    To je jeden duvod proc po pripojeni nabijecky aplikace nactou veci do RAM.

    Druhy je, ze aplikace muzou rict systemu: probud me, kdyz se pripoji nabijecka. Ma to legitimni pouziti. To o cem mluvim je ale klasicky tracking - aplikace tak sbiraji informace a obchazeji to, ze je nespustis. Nactou data a pak se vypnou driv nez se ti zobrazi varovani "Aplikace bezi na pozadi".

    Android drzi veci v RAM pro rychlost, takze i pozastavena aplikace zustane viset jako vyuzita RAM.

    Drive jsme na to meli chytre zabijaky aplikaci - to ale dnes vyzaduje root.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    MCKIDNEY: Saver? Můžeš to trochu rozvést? Já nejsem nějak velkej odborník... :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JAMILLOS: Protoze se vypne saver a spusti se signal vsem app co poslouchaji :) Coz je kazda.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Proč mi při nabíjení téměř vždycky hrozně naběhne RAMka, ačkoli mi tam nic neběží, nevíte někdo?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    EXCITE: Myslím že je to dost omezené...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    S10e, hele, jde nějak dostat libovolný widget do tý řady, co je na zamčeným telefonu vedle času?
    Mám tam čas, upozornění, přehrávání hudby. (dá se tam zapnout pár další věcí,ale já tam nechci nic z toho)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam