• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    DWAY: Zkoušel ... je to ve výpisu mého nastavení
    TEKKIT: Přesně tak. Jsem na to zvyklý. Mám i originál Clear View pouzdro a očekávám, že se mi zobrazí ikona aplikace, která notifikaci vyvolá.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEVIN00: no já mám telefon na stole (mam AOD na poklep) - ozve se zvuk - klepnu na display - objeví se hodiny a pod nima ikonka třeba whatsapp...reaguji/nereagují

    Tobě jde teda čistě o to, že to klepnutí na display už je krok navíc?
    DWAY
    DWAY --- ---
    KEVIN00: Zkousels? Lock screen > notifications

    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: Já myslím, že je to zcela jasné. "Telefon na stole, ozve se zvuk a objeví se na chvíli notifikace, displej zhasne" > Slyším zvuk, podívám se "odkud a co" přišlo, poté reaguji/nereaguji.
    Mám několikátý telefon různých značek a Samsung je první telefon, který s touto banalitou má problém.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEVIN00: hele nemohl bys na nějakým praktickým příkladu vysvětlit o co ti přesně jde? V čem je ta nevýhoda že to telefon neumí?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Tím chcete říci, že Samsung telefony opravdu neumí po příchodu notifikace na dobu xy rozsvítit displej s ukázkou notifikace a pak jej zase zhasnout. Bože ....
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MATEJCIK: dela to spousta aplikaci, nektere dokonce umi udelat kolecko ( barevne dle povahy aplikace napr whats zeleny, viber fialovy, fcb modry atd,svitici, blikaci), staci nebyt liny a trochu googlit par slov (treba Samsung+ Galaxy+notifications atd atd

    Za mne nejlepsi jednoznacne Holey Light (LED emulator for Samsung/Pixel)

    Holey Light (LED emulator for Samsung/Pixel) - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.holeylight&hl=cs&gl=US


    umi menit barvu, shape, svitivost, pozici notifikace, proste vsechno
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    jestli tomu dobře rozumím, tak KEVIN00 chce, aby když přijde zpráva tak se rozsvítil celý displej a byl na něm vidět text té zprávy - i.e., to co se stane když mám AOD, vidím na něm ikonku notifikace, a máčknu power tlačítko nebo poklepu nebo prostě něco.

    a to pokud se nepletu Samsungy defaultně fakt nedělají (?)

    na internetech píšou že tahle aplikace to dělá - ale nezkoušel jsem, já žádnou takovou featuru nechci
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Já už jsem projel snad všechno 3x, několikrát factory reset a už tak nějak nevím. Jelikož všem okolo probouzení displeje normálně funguje, tak budu muset asi po týdnu co ho mám přikročit k reklamaci.
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    KEVIN00: tak tohle asi už neni o tom, že by nefungovala banalita, ale že máš smůlu na kus. Normálně to funguje minimálně přes ten AOD. Jsou tam eště možnosti v nastavení, kdy povoluješ notifikace u každý aplikace zvlášť, ale v tom se sám dokážu ztratit. S čím jsem dost bojoval, bylo, nastavení vlastn í zvuků u určitých aplikací. Nakonec se mi povedlo je nastavit, ale dělat to teď, zase budu zmatenej.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: Provedl jsem factory reset a beze změny. Naprosto nechápu, že nefunguje taková banalita a už ani nevím kde hledat chybu.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Aha tak to je fakt divný...ja to z toho nejdřív nepochopil
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: Přesně tak, ani po zapnutí AOD se notifikace nezobrazují. Zkusím nyní udělat factory reset, abych vyloučil zapříčinění nějaké z mých aplikací nebo chybu nastavení. Některé aplikace Samsung jsem odinstaloval a některé zakázal. Tak mi napadlo jestli nebude chyba zde. Ale z logiky věci by toto chování neměla aplikace ovládat. Ovšem jeden nikdy neví.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEVIN00: počkej pokud mas AOD pořád zapnutý, tak ani tak se not nezobrazují?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Pokud jej zapnu, tak se nic nezmění.
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    A není to tím, že tohle dnes nativně zobrazuje Always on display a on ho má vypnutý?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TEKKIT: To znamená, že telefony Samsung neumí pro příchodu zprávy zobrazit notifikaci při zamknutém displeji? Tak to jsi mě hodně zaskočil. Myslel jsem, že se jedná o chybu a ne vlastnost.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEVIN00: tohle jsem měl s pomocí aplikace AOD notify. Myslím že jsem to měl aby se display probudil když přijde notifikace + na poklepnutí
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Zdravím,
    pořídil jsem si Galaxy S20 FE 5G a řeším problém, kdy nedokážu telefon, resp. jeho displej donutit, aby se probudil ("rozsvítil"), když přijde nová notifikace, např. zpráva z messengeru. Musím na displej 2x poklikat, abych mohl oznámení přečíst. Nikdy jsem netušil, že budu muset řešit takovou banalitu. Neměl by někdo tip, jak k tomuto chování "displej donutit"?

    Nastavení:
    Oznámení > Stručné > Zobrazit i při vyp. obrazovce > Disable
    - po přepnutí na Podrobně je situace stejná
    Oznámení > Rozšířené nastavení > Zobrazit ikony oznámení > Všechna oznámení

    Zamknout displej > Typ zámku displeje > PIN + Otisk prstu
    Zamknout displej > Always On Display >Disable
    - přepnutí na Enable bez efektu
    Zamknout displej > Oznámení > Detaily
    Zamknout displej > Oznámení > Skrýt obsah > Disable
    Zamknout displej > Oznámení > Zobrazovat oznámení > Upozornění a tichá oznámení

    Verze softwaru: G781BXXU2CUD1/G781BOXM2CUC9/G781BxxU2CUD1 - aktuální

    Nemohu se dopátrat jestli to je bug či chyba někde u mě. Díky za jakoukoliv radu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JAMILLOS: Ano pouziti RAM v Android (a treba i v GPU) je z pohledu systemu. Android nevi na co ty aplikace RAM pouzivaji, proste ti rika kolik se pouziva.

    O RAM se starat nemusis.
    Battery Saver se stara o stavy CPU a to uz je trochu zajimavejsi, protoze vydrz je o neco lepsi a mobil je o neco sviznejsi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam