• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    EMBI: a ty jsi s něčím u S21 vysloveně nespokojený?

    (já už jsem držel v ruce tři klasický S22 a je to prostě jen v malých detailech vylepšená S21. Žádný důvod k upgrade. Pokud bys měl S10, nebo S20 není co řešit, ale S21 je prakticky to samý. Jestli tě to vyjde na pár korun, tak ok, ale imho je to jen takový "fanouškovský krok" (což chápu a respektuju:)))
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    EMBI: Jak to myslíš na pár korun? Můžeš to rozepsat. Díky
    EMBI
    EMBI --- ---
    Je nekde review maly S22 s Exynosem? Momentalne mam S21 a premyslim o upgrade (vychazi to na par korun mi prijde).
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: to sem se nesnazil radit, jen sem vyjadril k tematu svuj podlozeny nazor mnoha zkusenostmi. Asi mame kazdy jiny use case, je to mozny, pohoda.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Chvalim system, moje obavy se nenaplnily, s timhle zit umim. Vse co se mi nelibilo slo elegantne vypnout.

    Teda... Az na tu pomalost, ale tak to ma spoustu Androidu 😔

    Mam velkou radost z vetsi sirky displeye nez jsem mel doted - 77.9 mm.

    Preferuji selfie kamerku na videohovory uprostred, tady ji mam, take hura.

    Ultrasonicka ctecka otisku prstu nemusi ve tme rozsvicovat displey, nesviti mi to do oci.

    Stylus je vyborny v zime, nemusim pro par kliku sundavat rukavice.

    Obecne zatim spokojenost, ale po par hodinach tezko soudit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: GPU zatim takto.

    Na telefonu nic nehraji, kdyz uz hrani na Androidu tak preferuji tablet - ale informačně.

    Neco nad mym predchozim Snapdragonem 888.

    Ale hluboce pod Snapdragonem 8 gen 1, podle toho co vidim na netu.

    Muze byt, ze tohle hodne napravi drivery, uvidime.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: CPU:

    Obecne pri bezne praci s vypnutymi animacemi je telefon pomaly. Koukate se na ikonky uprostred obrazovky, pri spusteni google kalendare / kalkulacky / translate.

    Nemyslím ze se to bude lepsit, Tab S7+ podobne.

    OnePlus mel tohle driv zvladnute, aktualni kusy nevim.

    Muze byt ze si tohodle ani nevsimnete, staci mit zapnuté animace. Jsem na pomalost citlivy a nerad cekam.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Hele videl jsem neumyslnou destrukci bytelneho titanoveho kolimatoru (nastesti ne muj) narazem o futra dveri.

    To je titan a spousta materialu, ne hlinik na relativne subtilnim mobilu.

    O tom, kolik vydrzi tenky hlinikovy telefon bez pouzdra v mych podminkach, se bavit vubec nebudu :-)

    Vim k cemu to potrebuji a vim jak to resit. Ty pouzdra zatim dobry, bez nich by to bylo uz parkrat na maderu. Nema tudiz pro me smysl resit neexistujici problem. Ale dekuji za snahu :-)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Já sem si l S10 obejdnal Samsung care a za pár měsíců využil po pádu na zem z kapsy na kameny. Celkem dobrá zkušenost, pro mobil si přijeli, půjčili náhradní S10 , pak zase přivezli. Připlatit sem si pár stovek za expresní opravu. Samsung care bylo levnější než oprava a ještě sem měl jednu v záloze, kterou sem nevyužil nakonec
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: já spíš nahrával tomu bytelnýmu pouzdru:)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    nejlepsi ochrana telefonu je ta, ze se k tomu zarizeni chova clovek slusne, neni to hracka pro deti. Bohuzel s detma je to uz horsi, tam hraje velkou roli nahodny lidsky faktor :) ale i tak se da detem rict, ze maji zakaz. A pokud jsou male, tak si telefon nepokladam nikam v dosahu jejich cthullu chapadel :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    vsechnyt tyhle tvrzeny skla jsou marketingova picovina, ozkouseno mnoha pady, nejen mymi. Jde vzdycky o to, v jakem uhlu telefon chytne pri padu o zem (etc). Kamosovi spadla zatvrzena Galaxy na zem asi z triceti centimetru a uplne v prdeli. Jinymu upadla z balkonu a krasne prezila. Mne to spadlo na beton zepredu a taky prezila. A pak sem mel s10 v pouzdru a s tvrzenym sklem, nechal sem ji na strese a rozjel sem se a z telefonu nezbylo skoro nic, tvrzeny sklo uplne na moucku, sklo pod nim to samy. Je to fakt o nahode. Ale jasny, cim vic tim lip, no :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Rozumim.

    Ale urcite se shodneme, ze Victus Plus s folii vydrzi vice, nez Victus Plus bez folie :-)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: Samsung jako jediný výrobce na trhu v tuto chvíli disponuje odolným sklem Gorilla Glass Victus+, a tak nás přirozeně zajímalo, jak si toto sklo poradí s běžnými pády telefonu. Nepříliš populárního úkolu „rozbít telefon“ se zhostil YouTube kanál PBKreviews, který nechal Galaxy S22 Ultra několikrát po sobě spadnout na beton úrovně pasu a hlavy. Co si z testů odnést? Zejména to, že novinku od Samsungu musíte zabalit do doplňkového krytu či obalu, jinak to s telefonem po pádu špatně skončí...

    Třicet tisíc padá na beton. Od odolného skla Victus+ na Galaxy S22 Ultra jsme čekali víc... – SamsungMania.cz
    https://samsungmania.mobilmania.zive.cz/clanky/tricet-tisic-pada-na-beton-od-odolneho-skla-victus-na-galaxy-s22-ultra-jsme-cekali-vic/sc-309-a-1354223
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    S8 Ultra objednana.

    Docela jsem zvazoval jestli nevzit misto toho nejaky laptop s OLED displayem a Windowsama, ale nakonec tak.

    Decka holt jsou zase o 1.5 roku od uvedeni S7+ starsi, mozna by tu uz laptop na stole prezil. Nejen tablet v armor pouzdre.

    Ale ma to prece jen oproti laptopu porad nejake dalsi vyhody (a taky spousty nevyhod).

    No jsem zvedavy.

    Moc me mrzi ta UWA selfie kamerka "nucene pro conf calls", viz nize. Ale co nadelam, takova masinka snad neni, ze bych s ni byl uplne spokojen.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    LAUNCHER: Co tejden dřív, to je fajn :). Doufám že S22 bude taky chvíli dřív.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    S22 Ultra je doma. Vecer se na ni zkusim presunout.

    Zkoumal jsem to orig pouzdro s "nozickama". Na sirku je to velmi dobre. Ale nic moc pokud chci postavit mobil na vysku - delsi nozicka je i pri sve delce umistena moc vysoko, telefon stoji v priliz nizkem uhlu. Jasne, nouze se to da necim podlozit, ale je to skoda.

    Material je gumovejsi coz je dobre, ale je ho malo coz pro me ucely neni dobre. Jak budou, tak spis pujdu do nejakeho aftermarket armoru.

    Folie na displeyi je jenom transportni, ne ochranna. Ma presah pro snadne sundani a je prilepena jen lehce. Mrzi me to, ale co nadelame. Kdybych z toho byl nervozni az moc, necham si na to dat ochrannou folii.

    Telefon mi prijde nazivo o dost hezci nez mi prisel na videiich. S mymi predskolaky okolo ho stejne ho dam do bytelneho pouzdra, ale vam to treba udela radost.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Tab S8 Ultra - Ptal jsem se chatu s podporou na samsung.cz :

    1) Funguji ty dve celni kamerky v Teams / Skype / Zoom? Pokud se to neda prepnout a pouziva se jen jedna, pak ktera?

    "Co se týká kamery, tak pro videohovory se používá pouze jedna a to tak s větším a širším záběrem. "

    To teda nedik, preferuji abych byl v zameru ja a ne "ja utopeny uprostred ultra sirokeho zaberu" a ja abych kvuli tomu musel uklizet cely pokoj.

    2) Proc nejde objednat ochranne pouzdro? (btw na Alze jsem ho zatim vubec nevidel v katalogu)

    Ochranne pouzdro se bohuzel zatim neda objednat. Pry ho budou mit az 2022-02-25.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LAUNCHER: už jsem to našel, odesílají to 11. března
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam