• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    Taky už máte pocit,že spíš než zábavá je to sebedestrukce a víc než relax je to faux pass,podělte se o své zkušenosti,jak zapásíte,prohráváte a vyhrávete s falešným přítelem Alkoholem... Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti.Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat... http://psychologie.cz/az-do-dna/
    rozbalit záhlaví
    MYSHE
    MYSHE --- ---
    AND: A touhle sračkou si chtěl říct co? ;)
    AND
    AND --- ---
    Rádi chlastáte? :D Stahujte aplikaci ZDARMA! - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=hjkfDJbfNhM
    DARMOSLAP
    DARMOSLAP --- ---
    PETJU: aktuálně step 7
    WARE: Já byl minulý týden blízko něčemu podobnému, naštěstí jsem dopadl o něco lépe. Chata u kamaráda na Moravě, litry vína, slivovice, potom už mlha, přetahuju se se známou na zahradě, chytám rapla, hodim ji do křoví a nasedám do auta směr hospoda (naštěstí po prázdné polňačce). Tam nějaká piva, někdo za mnou přijde a odveze mě zpět. Na chatě po chvíli nová hádka vyvolaná alkoholem, hledám klíče, ale sebrali mi je - v amoku se jich dožaduju, napadám dokonce i kamarádky (kdybych je získal, měl jsem v úmyslu jet do Prahy!), odcházím na stopa, po 2 hodinách jsem zpět a volám na ostatní policii za krádež klíčů. Ti mi samozřejmě řekli, ať zavolám znovu ráno. Druhý den mě z chaty vyhnali a spolu se mnou uplatnili kolektivní vinu i na přítelkyni, která za nic nemohla. To pro mě asi byla největší facka, takhle jí zkazit dlouho očekávaný výlet. Vztahy jsou teď prakticky přerušený, některé se spraví, jiné už ne.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    WARE: Oni ty scenáře jsou dosti obdobný,všichni víme,kde je zakopanej Pes...i jak by tomu mělo být,jen ve stínu své podlomené vůle dlouholetym kaskaderstvim pod taktovkou nekonečných a neuvěřitelných mejdanů tak nekonáme a pak je to jak dům z karet a sere se,co může a věř mi,že sakra vim o čem mluvim.Tvá situace je politováníhodná,ale věz,že se stávaj podstatně horší věci a ber to jako výzvu,potažmo ponaučení.Život má fantastickou vlastnost,že Ti umí dát spravedlivý dělo a říct:"Tak takhle teda ne"!!!Kolikrát člověk jde hlavou proti zdi až je z toho blbej a možná proto se dostává do smyčky...samozřejmě je dost směrodatný zda li zapíjíš veselí či neveselí a je důležité si uvědomit,že když ten to dává a nic,že to neznamená,že já to dám taky...každej živej tvor je naprosto jinej orchestr chemickejch reakcí a rezistencí na určité podněty...držim palce při tvé mystické cestě životem a pevně doufám,že se nepotkáme na pavilonu 31:))Páč jsem poslední dobou jel taaky slušnej offroad,ale raději si ho nechám pro sebe...at se daří:)
    WARE
    WARE --- ---
    Tak, je tomu týden, co mi sebrali řidičák, ztratil jsem klíče a jsem rozbitej jako nikdy a nevím proč a od čeho, se probouzím ve vazební věznici či co jenom v kalhotách. Trapas, tragédie a megaprůser. A to jsem chtěl jenom zachlastat nějaký problémy a jít spát. No dopadlo to jak to dopadlo, následky si budu nést asi dlouho. Asi si vytetuju, že nemám chlastat. Je mi neuvěřitelně trapně.
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    Tak jsem to tu zase jednou za cas vsechno procetla. Jen takovej dotaz, protoze vic prispevovatelu se tu ohani tim ze kamaradi vas podrzi - to se tu opravdu nikdo z vas neprochlastal do stadia kdy uz o vsechny nejblizsi a kamarady prisel??
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    RUMEK: A proč je tenhle model nejškodlivější?
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    XINDL: Jsem tak na puli cesty ;)
    XINDL
    XINDL --- ---
    RUMEK: Pokud si das par piv a par panaku jen v ramci napr. uvolneni po pracovnim tydnu, tak je to naprosto normalni psychohygiena. Pokud to delas pravidelne kazdy patek a kdyz se nahodou o vikendu neopijes, tak ses nesvuj, tak uz je neco spatne :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    RUMEK: to nezni priblble....to je zcela klasicky mezinarodni postup :o)
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    Kdyz jen jednou za cas, tak si ji klidne precti ;)

    Za mne - provozuju vikendovy alkoholismus, tzn. druh alkoholismu nejskodlivejsi pro organismus. Vedom si toho, jak mi to skodi, i presto si nemuzu odeprit ten bozsky pocit, kdy si kazdy patek ci sobotu dam par piv ci panaku a nemusim premyslet vubec nad nicim... Mozna to zni priblble, ale pusobi to na mne jako takova psychologicka ocista (samozrejme dokad to neprezenu a nemam naopak vycitky, coze jsem to vyvadel - i kdyz se zvysujici se toleranci k alkoholu clovek blbne min a min... a jenom relaxuje :)).
    MARLI_TARN
    MARLI_TARN --- ---
    tuhle diskuzi necist, kdyz je den, kdy se clovek chysta jednou za cas do hospody:-)
    XINDL
    XINDL --- ---
    AKI4CE: na to nemam co rict, se vsim souhlasim :)
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    XINDL: vsichni se shoduji v tom, ze zmena prostredi a zvyku je prvorada - se stejnema kamosema, chozenim na ty samy mista jako driv se ti bude tvuj zivot menit mnohem hur

    ono jde hlavne o to, najit cinnosti, ktery te bavej vic nez drogy - jakakoliv droga ti ve finale sezere veskery volny cas, protoze bud jedes na ni, nebo ses na dojezdu, nebo mas abstak....a kdyz uz si to priznas, tak si to pak vycitas, nemas radost ze zivota, mas deprese, ses ve stresu, jedes v tom dal....

    v lecebnach pomuzou mnoha lidem, o tom neni sporu, ale je to tam takovy nemocnicni...rozhodne to neni misto, kde by si mel zcela spontanni radost ze zivota, ses tam za nemocnyho a tak se taky cejtis
    lecebny vnimam jako posledni moznost, kdyz si uz vycerpal ty prijemnejsi a min radikalni varianty

    ja jsem tu nechtela nejak vnucovat cestovani, jako jediny mozny zpusob, jak s necim prestat, jenom jako celkem nenasilny alternativni zpusob, ktery nam zafungoval :o)
    v Cechach od tebe porad nekdo neco ocekava a nejvic ty sam, takze ses dost casto ve stresu a filtrujes to chlastem, mimo domov se ti dycha volnejc a mas spoustu casu na to delat veci, co te bavej
    dal tady operujes penezma - a kolik tak alkac za 6 mesicu prochlasta? vsechno, co ma....nam financne pomohla i rodina, protoze nam nejak chteli pomoct a takhle mohli a byla to pomoc na spravnem miste
    nebo nedostatkem casu - dokud nemas deti, tak imho cas na takovyhle pokusy mas...klidne si muzes vzit neplaceny volno, nebo dat v praci vypoved....jde o tvuj zivot (doslova)
    samozrejme pokud nemas chut nikam jezdit, tak s tim se nic udelat neda :o)
    XINDL
    XINDL --- ---
    AKI4CE: asi jsem se nevyjadril uplne presne.

    Samozrejme je to vsechno o tom jedinci, ktery ma problemy. Pokud on sam nechce, neni presvedceny, ze by mel skoncit, tak mu nepomuze ani svaty slovo, natoz pak nejaka lecebna. Ten dany jedinec musi mit v hlave srovnany, ze s tim chce skoncit. To je ten prvni krok. Nicmene tohle rozhodnuti neni ale zarucena vyhra. Od toho jsou pak lecebny zarizeni, ktery poskytujou pomoc (odbornou) a doprovazeni v boji za abstinenci. Taky nerikam, ze kdyz clovek pujde na tri mesice na protialkoholni, tak ma vyhrano. Je to o tom, ze ho tam nauci zpet nejakymu radu a povinnostem a tzv. ho hodi zpet do reality a ma moznost se setkat s lidma s podobnym osudem, se kteryma muze sdilet svoje problemy a mnoho veci v zivote si vyresit. Lze to zvladnout i bez ustavni lecby pomoci ambulantnich zarizeni, kde ten clovek dochazi treba jednou tydne, a kde s terapeutem nejdrive resi nejaky socialne poradensky veci (jak zvladat bazeni, co delat v rizikovych situacich, jak fungovat v normalnim zivote i bez drogy) a pak muze dojit i na nejakou terapeutickou praci. A v neposledni rade to muze taky zvladnout sam, proc by ne. Jak ale rikam, je to asi ta nejtezsi cesta (nema s kym sdilet svuj problem, nevi co delat/jak zvladat kdyz prijde bazeni, atd.), kdy se vicemene spoleha akorat na svoji vuli (kterou musi mit teda kurva pevnou). Doufam, ze jsem nejak srozumitelny.

    k tomu delsimu vyjezdu. Je to samozrejme jedno z reseni a mnoha lidem muze pomoci, nicmene je to celkem radikalni reseni, kdy ne kazdy na to ma penize/predpoklady/cas/chut atd. Je to v podstate takova modifikace toho, ze se clovek vymani ze sveho drogoveho prostredi, ktere ho permanentne stahuje zpatky ke dnu. Taky proto se po lecbach doporucuje najit si nove kamarady (kteri nefetuji, nechlastaji,...) a nove prostredi (kde nezna, kde se prodava nebo nastreluje a proto ho to tolik nebude lakat se tam jit podivat). Jak rikam, je to jedno z moznych reseni, i kdyz takovy radikalnejsi...
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    SALAMAN: drzim palce...

    kdybys mel k ustavni (i ambulantni) lecbe opravdu velky odpor, nebo ji neveril, tak muzes zkusit nekam na delsi dobu odjet...idealne do zeme, kde nema alkohol takovou tradici a doporucuji ty, kde je velky vedro (na alkohol nebudes mit ani chut) a vysoky hory (kam si muzes jit na par dni az tydnu procistit hlavu)
    doporucuji nejezdit sam, ale mit s sebou spolehlivyho kamose...idealne nekoho, kdo k alkoholu nema tak vrely vztah, ale muze s mistnakama absolvovat panaky "za druzbu"

    priteli pred par lety hrozila taky hospitalizace, tak si vyridil v praci pulrocni neplacenou dovolenou a vyrazili jsme do Indie a do Nepalu (sice se tam chlasta cim dal tim vic, ale daji se najit mista kde ne) a ta zmena prostredi a dlouhy vylety udelaly zazrak...ted uz nepije cca 4 roky a je to uplne jinej clovek, nez predtim

    taky s tim dost souvisela zmena zivotniho stylu...driv jsme se po praci schazeli v hospode, nebo si doma otevreli flasku vina...dneska do hospody zavitame tak jednou, dvakrat do mesice a nechybi nam to...a jak uz tu Klatic nekde dole psal, ma to jeste tu vyhodu, ze se oddeli kamosi od pouhych spoluchlastacu


    XINDL: s tim nemuzu uplne souhlasit...z drog se dostanes jenom sam...ostatni (rodina, kamosi, rizena terapie) ti muzou tak maximalne pomoct

    mam jednoho znamyho, ktery byl v Bohnicich na odvykacce za poslednich 20 let cca 10x a pokazde ho tam "vylecili", ale pokazdy zase zacal do par mesicu chlastat...ma super manzelku, ktera s nim zustala i pote, co se s nim po dlouhych peripetiich konecne rozvedla (nekolikrat ji v alkoholickym excesu poslal do nemocnice), pomaha mu, jak muze, ale to nestaci

    ja osobne nikdy nebyla na alkoholu zavisla, neni to moje droga, ale treba na pervitinu jsem dokazala fungovat rok (6 dni v tydnu parba beze spanku, sedmy den prospanych 18 hodin v kuse)...halucinace, tres, do toho "normalni" fungovani a chozeni do prace...mama mi vsude nechavala studie o skodlivosti pervitinu a vysledek....nula...samozrejme jsem vedela, jak mi to skodi a co to dela mymu mozku a telu, ale ta potreba byla silnejsi
    a pak stacila jedina sms-ka od kamose jako spoustec a ja se zarekla a od ty doby nic....je to uz cca 8 let a peri jsem se od te doby nedotkla
    XINDL
    XINDL --- ---
    SALAMAN: Doufat, ze to zvladnes sam, muzes, nicmene je to asi nejtezsi cesta jakou muzes vstric lepsim zitrkum jit. Nerikam, ze to treba nezvladnes, faktem vsak je, ze tech, kteri se z nejaky drogy (co si budem nalhavat, chlast je pekne zakerna droga) vyhrabali sami je opravdu jako safranu (a mozna jeste min). Pokud se ti nechce na klasicky trimesicni leceni nekam na psychinu, tak muzes vyuzit nejakych ambulantnich zarizeni. U nas v Moravskoslezkem kraji funguje treba Modry kriz. Je to dobrovolny, bezplatny a naprosto anonymni, takze pokud nebudes chtit, tak se nikdo ani nemusi dozvedet, ze nekam kazdej tyden na hodinu dochazis. V Praze, Brne a dalsich mestech to urcite budou nejaky Podany ruce a podobny organizace, staci se kouknout na google. Fakt bych ti asi doporucoval zkontaktovat se s nejakym odbornikem, protoze jednak uvadis tres rukou, halucinace a solidni okna, coz uz jsou bohuzel priznaky zavislosti na alkoholu a druhak do toho jeste beres (predpokladam) minimalne antidepresiva, coz v kombinaci s chlastem muzes skoncit celkem spatne.

    Jo a jeste co se okoli tyka, celkem vystizne to napsal HVJ3R pod mym prispevkem. Opravdovi kamosi te podrzi a pomuzou ti, rodina ti taky pomuze (pokud tam nejsou nejaky patologicky/nefungujici vztahy) a jak se rika: Sdilenej problem je polovicni problem :)

    Kazdopadne ti budu drzet palce at si vyberes jakoukoliv cestu :)
    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    SALAMAN: Treba se okoli naopak ulevi. Mymu nejlepsimu kamosovi jsme pet lek rikali, ze chlasta pres caru, odpovidal mi "ale vzdyt ty lejes taky" a mel pravdu. Mozna skoncim stejne, koneckoncu tenhle klub bych si bez duvodu nebooknul. Ale to neni to, co chci rict. Zmineny kamarad za nama jednou prisel a rekl "kluci, jsem alkoholik a jdu se lecit". Spadla mi brada, ale kurva z respektu. Priznal si problem a sel ho resit. Nevim zatim o nikom, kdo by ho odsoudil nebo na nej koukal skrz prsty. Lehky to samozrejme nemel, trimesicni "klasika" u Apolinare, ale v praci mu podrzeli flek, vratil se a ma se skvele. Vsechno se zvladne lip s cistou hlavou, ciny mluvi...

    Nemusis preci hned nastoupit ustavni lecbu, muzes navstevovat nejakou terapeutickou skupinu. Odsouzeni okoli se neboj, opravdovi kamosi te podrzi!
    FANFAN
    FANFAN --- ---
    EUCHRID: Buď rád, že nejsi holka, to jsou teprv morální kocoviny. Taky mi stačí chytnou slinu... Jen teď už tak dva tři roky piju hodně málo, až tak, že do mě muž musel "násilím" nalejt šampíčko na oslavu novýho bytu. Bohužel mezistav mezi kalímé a sušim hubu se mi hledá velice obtížně. Občas se mi to zadaří na střiku, nebo na tvrdým, hlavně nemíchat s pivkama. Je ovšem důležitý pamatovat, že si člověk nesmí objednat pivko hned mezi dveřma.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    SIMIUS: tohle ale neresi pricinu chlastani....a pokud ji nenajdes....tak stejne zase zacnes znovu.... ja si taky myslel ze chlastam protoze kalba...nebo protoze streda atd..... ale kdyz jsem si to poradne srovnal bylo to este trochu jinak.....
    EUCHRID
    EUCHRID --- ---
    SIMIUS: To jsem byl blízko ten minulý rok, chtěl jsem v případě selhání využít Antabus. Ale teď je to takové jiné... špatně se to popisuje. Jsem student, sehnal jsem teď tři příjmy, chtěl jsem na terapii a nedají mi volno, leda až v září. Nemůžu to odpískat. Mám strach, že skončím jednoho dne špatně. Omlouvám se, potřeboval jsem to jenom někde sdělit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam