• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    KEB
    KEB --- ---
    SDN33: A nebo je to kombinace áčka a úzkostlivejch stav z chlastu všeobecně.

    Slízáme se tady jak švábi na pivo :D Už tu chybí jen eselvira :)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    KBN: ale ty stavy nemusis mit z chlastu. Bacha. Ty stavy mas s nejvetsi pravdepodobnosti uplne z jinejch veci, ten chlast ti to pomaha jen ulehcit. Respektive te udrzuje v tom marastu a neschopnosti resit svoje problemy, ktery ti ty tryznive stavy prave delaj. Ale neznam te, mozna kecam.
    KBN
    KBN --- ---
    ANDR3_I: mluvíš moudře
    nicméně děkuji za rady i nerady - přečetl jsem veškerou diskuzi od mého posledního příspěvku....
    jen bych dodal, že bez toho chlastu mám tríznivé a nepříjemné stavy a v práci se těším až přijedu domů a konečně se můžu napít, aby to přestalo....
    takže jsem asi Vážně závislý
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    DAREBAK: To je fakt...já to nemyslel v rámci nějáke logiky, ale dle toho, že to léčit bohužel nelze...a je rozhodně důležité to dělat v první řadě pro sebe a ne pro to, aby mě bralo okolí, protože okolí které mě nebere takového jaký jsem stojí za vyliž prdel. Každej máme nějáký mouchy, tisíceré díky za to. Páč je to výzva a neustalý boj o lepší zítřek. Anabáze se vším všudy. I ten alkoholismus, když se ho podaří zkrotit je i přes svá negativa v konečném důsledku zkušenost k nezaplacení. Protože čím větší animálnost v sobě zkrotíš. O to víc jsi v životě jako takovém silnější.
    DAREBAK
    DAREBAK --- ---
    CLOWNZEPPA: dle teto logiky by byl klub zbytecnym, protoze ten, kdo ma jasno ma jasno. nicmene, muzu mit jasno, ale potrebuji videt podporu. nebo si to tady procist a na zaklade popsanych zkusenosti vyhodnotit, nakolik jsem silnym/ slabym, nechat se nakopnout nebo pohrbit. najit svou cestu, jak se alkoholu vyhnout. je dobre v teto fazi cist o lidech s nemalym odhodlanim, co podlehli svym demonum, ale zase jdou na vec, protoze to za ten kazdej den bez toho alkoholu stoji. kazdy ma to sve odhodlani docela silne, ale ta vule, to je prekerka. a co si budeme nalhavat, kdyz ti nekdo vrazi herdu do zad se slovy: "franto, fakt to delas dobre", tak to kazdeho frantu hecne. p.s.: i kdyby sem lidi chodili jen ze skodolibosti a rikali si, ze na tom jeste nejsou tak zle, tak ma smysl sem cokoli psat. jednou je ta skodolibost prejde a budou zoufale knucet jako my vsichni knucici. tedy snad ne, vsechno musi byt v rovnovaze, takze moralisty a rejpaly potrebujeme vyvazit ten zbytek ;-). nebylo to osobni.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Mno, ja jsem po necelych trech mesicich bez piti sel minulej patek na d'n'b party a zridil se tam jak dobytek. Celej vikend pak kocovina, od ty doby jedno pivo pri obede v hospode a lahev cervenyho s manzelkou napul doma u specialni vecere. Kdykoliv se podivam smerem do police se zasobama tvrdyho, tak zaslintam, ale drzim se. Zatim? Uvidime :) Na piti me serou hlavne finance a fakt ze kdyz dlouho nepiju, tak mam pocit ze mam ten svuj zivot tak nejak vic pod kontrolou...
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    Ja byla schopna propijet 5tisic denne i v delsim casovym horizontu! Naopak v posledni fazi kdy jsem se ocitla odstrihnuta od uctu a bez penez a mela to i jako duvod proc uz nikam nemuzu se nasel vzdycky nekdo "hodnej" kdo me na ten chlast vytahnul ven. Asi dva mesice zpatky jsem pred pritelem v klubu do sebe naklopila cizi drink a vubec mi to v tu chvili nebylo blby.. - zpetne to byla jedna z tech strizlivejch chvil kdy mi doslo ze tohle uz ja fakt nejsem, a ze nechci aby si me kazdej pamatoval jako tu vylitou holku co uz se pred pulnoci potaci a nemuze mluvit a nebo uz je v komatu (presne takhle si me totiz vsichni uz nekolik let pamatujou).
    Jinak k tomu mesici bez alkoholu jsem si dala i mesic bez facebooku a "telefonu pro pratele" a uz se me nikdo ani nikam nesnazi vytahnout. Za ten mesic jsem zrenovovala skrin, udelala si baristickej kurz a vcera po letech zase precetla knizku.. Nejvic ze vseho mi pomohla psychoterapie na kterou chodim od brezna, a taky pritel kteryho jsem potkala v dubnu na pohrbu a kterej me namotivoval udelat neco se stavem s kterym nejsem spokojena.

    Myslim ze kazdej kdo do tohohle klubu prisel hledat pomoc nebo informace je ve fazi kdy se svym soucasnym stavem neni spokojenej. Ja s nim nebyla spokojena leta a resila sem to zas a jenom alkoholem. A vim ze je strasne tezky si priznat selhani a ze to clovek sam nezvladne. Kazdopadne myslim ze nikdy neni pozde zkusit neco zmenit, vymanit se ze zazitejch stereotypu atd.
    Uchlastat se muzu vzdycky ;D
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    KBN: To, že se tvůj známý léčil a nevyléčil není žádný překvapení, protože tenhle cejch vyléčit bohužel nelze!!! Nicméně z tvého infodotazu jasně vyplívá, že víš, jak se to dá v tvém případě. Takže dost dobře nechápu jakou radu hledáš? Evidentně chápeš, že je snažší chodit po dvou než li po jedné a věř, že v dané problematice jsou peníze poslední na čem záleží, protože, kdo se chce nalejvat, vždy se naleje a ono, když už to překročí snesitelnou hranici. Jde o hodnotnější záležitosti než li peníze jako jsou např. důstojnost, zdraví atp.....
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    KBN: Klidně odmítej nikdo za tebe nedýchá tak se na každýho vys......
    KBN
    KBN --- ---
    KBN: zapomněl jsem dodat, že známý se léčil a nevyléčil. když se šel léčit, říkal sem si, že do jeho "skupiny" nezapadnu. teď se mu narodilo dítě a viděl jsem při oslavě, že mu léčebna nepomohla a já už do té "skupiny" zřejmě zapadám. prostě nedokážu odmítnout. někdy si dám i v práci.... z čehoš vůbec nemám dobrý pocit, ale když odmítnu, je zase zle..
    KBN
    KBN --- ---
    moc to tady nečtu a proto prosím o radu někoho zkušeného do pošty..
    můj problém zpočívá v tom, že už asi rok nebo dva prostě piju. dokuď to spočívalo jen na pivu v hospě s kamarády nebo na lahváčích doma, tak jsem tomu nebral zas až tak velkou váhu, ale teď když jdu na pivo do hospy, tak prostě někoho musím přemluvit na panáka, aby si se mnou dal a po příchodu domů pokračuji s tím lahváčem. horší je, že když do hospy nejdu, tak si dám lahváča doma a už nemám problém si půlku sám nalít (dříve jsem si tvrdé sám nedal). už mi to připadá celkem závažné, protože propiji měsíčně celkem dost tisíc (cca tak 2 až 3)
    DAREBAK
    DAREBAK --- ---
    THEMAKARESH: ale ja si nemyslim, ze by omlouvani svyho piti bylo spatne. je to forma sebereflexe, ktera muze nabrat jineho rozmeru - a take nemusi. kdyz vim, ze mam problem a pojmenovavam ho, tak je to prvni malinky krucek k jeho vyreseni. taky jsem tak zacinal s nepitim. omlouvani, zduvodnovani a nesmyslne zavazky. ale byl jsem nacat, nez jsem pochopil, ze neni jineho vychodiska, nez stop stav. ale k tomu se musis dopracovat. takze se vracim k zacatku: at si to omlouva. zacina boj.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    VOLEMIKI: jo to je právě to, jak začneš přemýšlet takhle tak si to svý vlastní pití začneš před svým vlastním pitím nějak omlouvat... a abych nebyl pokrytec dělám to samé, ale můžu být docela šťastný, že mi to pořád nějak prochází i když nevím proč. Asi to bude tím, že společnost je k chlastu docela tolerantní...
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    RIVA: Když už o tom takhle přemýšlýš tak už jsi v tom znova . Zeptej se sám sebe kolikrát jsi šel na jedno a bylo to jinak
    KEB
    KEB --- ---
    XINDL: Toho se bojím, co podělám, až to jednou neuhlídám. A ten okamžik by přišel zcela určitě...
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    RIVA: tak to už sem si sliboval nejmíň stokrát a přesto nakonec zase chlastám dál :-D
    RIVA
    RIVA --- ---
    Prevzato, ale rikal jsem si ze se to celkem dost hodi... :)

    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    XINDL: jo ale to se alkoholiku v 99% netyka prave proto ze maj problem s alkoholem.. Kontrolovany piti mam chut doporucit vsem svejm znamejm okolo ktery ten oroblem s alkoholem prave jeste nemaj ;)
    XINDL
    XINDL --- ---
    ANDR3_I: Kontrolovany piti neni uplna blbost, nicmene plati takovy pravidlo, ze cim vic clovek chlastal, tim ma mensi sanci udrzet kontrolovane piti. Ono hlavne nejvetsi riziko toho kontrolovanyho piti je fakt, ze to clovek muze klidne i mesice, roky zvladat, pak ale prijde ten zlom, kdy si zacne dovolovat vic a vic a uz se veze. Proto je lepsi s nim vubec nezacinat a jet proste plnou abstinenci
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    XINDL: Me terapeut rekl ze kontrolovany piti je blbost a driv nebo pozdeji si stejne prijdu na to, ze bud budu pit a vse bude stejne a nebo totalne prekopu svuj zivot a nebudu vubec.. Jak ja porad ve skrytu duse doufam ze nema pravdu a treba nekdy.. Akorat ze spis prichazim na to ze ji bohuzel ma :D cimz samozrejme nechci rikat ze treba nekdo jeste neprekrocil tu hranici a kontrolovane pit muze, ale ty moc nechodej do tehle klubu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam