• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    FRDK: Třeba si vybereš...:))
    Organizace Modrý kříž - poradna pro alkoholiky, osoby závislé na alkoholu - Alkoholik.cz
    http://www.alkoholik.cz/...ganizace_modry_kriz_poradna_pro_alkoholiky_osoby_zavisle_na_alkoholu.html
    Mapa pomoci - drogy-info.cz
    https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=&r=&d=&c=86
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    IF_: ta tabulka "alkohol pod kontrolou" by myslím nemálo lidí docela šokovala:).

    Nízkorizikovou konzumaci (čili 24g/den a minimálně 2 dny v týdnu bez) si v pohodě umím představit. Ale při "nárazovým" pití nepřekročit 40g, to si myslím, že je pro spoustu lidí (alespoň v mém okolí), nepřekonatelná laťka...
    FRDK
    FRDK --- ---
    Pytla nebudem tu rozvíjet debatu 'přirozený morální kodex versus berlička se svatozáří', mám v sobě litr vodky ;)
    Asi ty áčka zkusím, nemyslím si, že bych si nechal místo štamprle podsunout Ježíše, potřebuju pomoct, nicméně adiktolog nebo možná psycholog by mi byl milejší.
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    FRDK: No, asi jak kde, ale tady v Praze jsou AA pojate dost agnosticky. Nekomu nabozenstvi dost pomaha, od nekoho o nem neuslysis nikdy. Obecne ho treba ja nahrazuji smyslem zivota. Ruku na srdce, kdyz se nad tim clovek zamysli, nak cistokrevnych ateistu moc neni. Samozrejme se muze stat, ze narazis na nejakou silne poboznou skupinu, me se to ale nestalo a to uz jsem byl i v jinem meste. Ta moznost poslechnout si ostatni alkace je pro me nenahraditelna. I ten program neni potreba nejak radikalne resit. Vychazi z americkeho originalu kde na to jdou dost pobozne a jak to u amiku byva tak dost pohlave. Ja jsem si to prizpusobil svemu svetonazoru a rozlozil na cely zivot. Protoze jedine co je dulezite je nechlastat. Je skoda, ze si lide zaviraji cestu k AA jen proto, ze se tam objevuje slovo buh...
    FRDK
    FRDK --- ---
    Je to blbé, přestávám si věřit, budu potřebovat podporu. Pokud by někdo věděl o odbornících v Moravskoslezském kraji, prosím o radu. Bez Boha ideálně.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IF_: jo, me nerikas novinku. kazdopadne clanek na forbesu hovno vyresi. to je ukol pro narodniho protidrogovyho operatora a pro vladu.

    jenze co chtit v zemi, kde ti cpou flasky horem spodem. prosinec konci, mam zase narvanou policku vinama a koralkama od zakosu.
    IF_
    IF_ --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak mohli tam dat cloveka cviciciho treba jogu, ale to je spis vec editora:)

    Spis je skoda, ze takovych clanku je fakt malo (resp. tohle je snad prvni takovy, co ctu, ted je spis obdobi, kdy weby budou vydavat rady, jak se poprat s kocovinou apod.) a tak dal v Cr silne vladne stigma, ze pri kazde prilezitosti se aspon trochu napit je v poradku.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IF_: skvelej clanek. zvlast jak je doplnenej obrazky paricich devcat, sklenic alkoholu a naprosto plnyho baru lahvi...
    IF_
    IF_ --- ---
    Dobry clanek.

    Jak a proč byste měli začít přemýšlet nad nesnesitelnou lehkostí pití v Čechách
    https://www.forbes.cz/...-proc-byste-meli-zacit-premyslet-nad-nesnesitelnou-lehkosti-piti-v-cechach/
    FRDK
    FRDK --- ---
    Mno, chlastám jak duha. Štědroch opět s kockou nic moc.
    Už před pár týdny jsem došel k tomu, že nejpozději při prvním porušení novoročního předsevzetí vyhledám pomoc, pravděpodobně áčka, případně se poohlédnu po nějakém adiktologovi.
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    HRAFNAIN: Já jsem o lhaní nic neříkal...!? Bavili jsme se o tom, že se dá začít adiktologem a není třeba běžet hned k praktikovi nebo psychiatrovi. Ale to samozřejmě taky záleží na tom, kdo na tom jak je a s co si se závislostí ještě nese. Nic méně řada začátečníků dělá dost unáhlené kroky jeden dva dny po recidivě a myslí si, že čím víc to vyhlásí do okolí, tím lépe. Jenže chtít nepít je potřeba i po tom, co opadne kocovina a počáteční motivace způsobená strachem, že se to stane znova a řešit to systematicky...
    WARE
    WARE --- ---
    ANDR3_I: Třeba čajovna Siva se mi jevila jako příjemné prostředí.
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    WARE: a máš nějakou oblíbenou čajovnu?

    Přidáte se k nám? ;) Můžu třeba udělat anketu jaké by se Vám hodilo datum...
    WARE
    WARE --- ---
    MATHESIK: Muzeme se nejak domluvit, zajit tam nekdy, ja jsem driv chodil jinam, ale to je asi jedno. Ja bych chtel na novej rok prestat kourit, nechlastam uz pres dva roky, byla by to dobra motivace to vydrzet. No uvidime ☺
    MATHESIK
    MATHESIK --- ---
    WARE: Sakra, do to bych šel !
    WARE
    WARE --- ---
    MATHESIK: http://skboxing.cz
    já se už na to přemlouvám dlouho. I s tim ze bych si zlepsil fyzicku.
    WARE
    WARE --- ---
    ANDR3_I: Já osobně jsem spíš pro čajovnu. Dá se tam kouřit šíša ☺
    MATHESIK
    MATHESIK --- ---
    Ahoj, hledám nealko - abstinujici alko kámoše na nějakej pravidelnej sport v Praze, nejlíp okolí Dejvic nebo tak něco, kdybyste někdo o někom / něčem věděl, budu rád za zprávu ! Mějte se krásně, držte se a přeju veselý vánoce a klidnýho silvestra ! :)
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    WARE: to záleží jestli chcete jít přímo do hospody na mocktaily/nealko pivo nebo spíš nějakou čajovnu/restauraci :)
    WARE
    WARE --- ---
    ANDR3_I: Dobry napad, co navrhujes?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam