• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    Taky už máte pocit,že spíš než zábavá je to sebedestrukce a víc než relax je to faux pass,podělte se o své zkušenosti,jak zapásíte,prohráváte a vyhrávete s falešným přítelem Alkoholem... Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti.Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat... http://psychologie.cz/az-do-dna/
    rozbalit záhlaví
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    ANDR3_I: No blokuje to "opiátovej" účinek alkoholu, takže z toho teoreticky nemáš takovej pocit euforie a tolik Tě to nebaví, takže teoreticky máš spíš tendenci pít jenom na chuť, nicméně nějaká část alkoholu stejně účinku a stejně jako třeba Campral se to dá "přepít". Takže může to pomoct ke kontrolovanému pití, ale jak už je člověk za určitou hranicí, myslim že to stejně nepomůže. To že to blokuje endorfinový receptory pak může mít i jiný vedlejší účinky, ale to uvidíš, jak Ti sedne. Za mě se každopádně za tenhle lék dost doplácelo, je to tak stále?
    KBN
    KBN --- ---
    ANDR3_I: jednu místo tří?? takže spíše zvyšuje ne...?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KBN: z toho co mi rikal tak to ma snizovat ucinky alkoholu, tj. nevypiju 3 lahve sampanskyho ale jenom jednu :D
    neucinkuje to na kazdeho, zajimalo by me jestli se tu s tim nejdo jiz setkal?
    KBN
    KBN --- ---
    ANDR3_I: co mají dělat/jak účinkují ?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    Ja mam zatim 6 tydnu bez.
    Dneska jsem byla u psychiatra, byl strasne super. Napsal mi SELINCRO tablety, mate s tim nekdo zkusenost?
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    KBN: 14 unora mam rok vyroci strizlivosti, tak ze si ho vychutnam...:)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KBN: já se snažím dát co nejsušší rok:)

    Tyhle hromadný akce mi nikdy neseděly (stejně jako hromadný huráoslavy typu Silvestr)
    KBN
    KBN --- ---
    Dává někdo suchý únor ??
    KEB
    KEB --- ---
    NAMATHUR: congrat
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    Tak s přáním všeho dobrého oznamuji, že včera čtyři roky od poslední kocoviny.
    A víte co?
    Já na to úplně zapomněl.
    IF_
    IF_ --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak ono pokud se nechce léčit sama a nepřipouští si problém (což je evidentní z jejích vyjádření), tak ji stejně nepřinutíš.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //ja si jenom odlozim, jak se resi alkoholismus v jinych ceskych rodinach. popravde receno, nedivim se, ze patrasova s timhle pristupem leje

    Slováček o opilecké nehodě Dády: Má to popletené, když má tu nemoc! | Blesk.cz
    https://www.blesk.cz/...585756/slovacek-o-opilecke-nehode-dady-ma-to-popletene-kdyz-ma-tu-nemoc.html
    ...
    Vaše žena řídila a bourala se 2,5 promile alkoholu v těle. To už značí problém…
    „Já o jejím problému mluvím už několik let, deset nebo patnáct. Všichni vidí jenom to, že já jsem ten nejhorší, že se na ni vykašlu. Ale žít s člověkem, který pije, je peklo.“

    Dáda vše vysvětlovala tím, že to byl zbytkový alkohol, že den předtím pila u dcery. Ta však návštěvu popřela.
    „Ona to má už popletené. Ona si to v ten moment neuvědomí, když má tu nemoc… Já to, co bych mohl říkat, raději říkat ani nechci…“
    ...
    Ve čtvrtek jste byl ve vile, mluvil jste s Dádou o léčení?
    „Nemluvili jsme spolu vůbec, natož o léčení. Zatím sháním informace, kde je auto, aby nebylo na nějakém parkovišti, kde se třeba platí tisíc korun na den a tak...“

    A kdy to s ní budete řešit?
    „Večer odjíždím na Slovensko a pak mám nějaké koncerty a pak jedu do Rakouska na lyže a vracím se osmého ledna. Uvidím ji tedy až pak, to už snad bude vhodná doba…“
    KEB
    KEB --- ---
    DRSH: přesně tak

    FRDK: společenská stigmatizace je pyčovina na ntou. kamoš co byl na léčení v kroměříži a už je x let suchej jak údolí smrti, tak kamkoliv kam dojde a kde se chlastá, řekne nepiju su po léčení. Nikdy neměl problém, všichni to bez nejmenšího problému akceptovali a je v pohodě odpadlo zvaní na kotle atd atd.

    Kolikrát se ho je zeptali ak dlouho je suchej a když řekl kolik, tak jen řekli že je dobrej :)
    DRSH
    DRSH --- ---
    FRDK: tak kromě toho ze te 100% odstřihnou od chlastu (coz je samo o sobe alfou omegou cele záležitosti ) máš hlavně možnost vidět a poznat skutečně "skarede" případy. Chlapa pusti a ráno ho máš zpátky s krvavou hlavou protoze se urve v první vinotece, ktera je hned u zastávky u léčebny atd. Nebo ti dají možnost pokecu z lidma kteří si odmastovnou několikrát prošli a zatím se drží...
    FRDK
    FRDK --- ---
    DRSH: To už tady bylo.
    Když to bude nezbytné a všechny ostatní možnosti selžou, udělám to. Už jsem se k tomu jednou rozhodl. Rodina mě tenkrát požádala, abych to ještě jednou zkusil bez léčebny. Chápu to, kromě sebe bych 'společensky' stigmatizoval i je. Normálnější je každý večer v hospodě urazit pár piv, než mít za sebou odmašťovnu. A ne nebylo to od rodiny sobecké, mám jejich plnou podporu.
    No a ono to šlo. Jenže jsem podcenil situaci a měl jsem asi ty áčka nebo něco podobného řešit už tenkrát. Svým způsobem mi určitě pomohlo občas něco napsat i sem a taky si přečíst, tak si říkám, že mimo virtuální prostředí f2f s dalšími bratry ve zbrani by to mohlo fungovat ještě lépe.
    Další věc - setkal jsem se už s pár názory, že v tom léčení se, krom toho, že je člověk fyzicky odstřihnut od přístupu k pití, po terapeutické stránce s člověkem až zas tolik nedělá. Já tu vůli a chuť mám, už jsem si to dokázal (bohužel dočasně, jak momentálně vidno), zkusím nejdřív jen ten pokec.
    DRSH
    DRSH --- ---
    FRDK: kámoš ze dne na den sebral a nechal se zapsat v Kroměříži. To nemáš daleko...
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    FRDK: Třeba si vybereš...:))
    Organizace Modrý kříž - poradna pro alkoholiky, osoby závislé na alkoholu - Alkoholik.cz
    http://www.alkoholik.cz/...ganizace_modry_kriz_poradna_pro_alkoholiky_osoby_zavisle_na_alkoholu.html
    Mapa pomoci - drogy-info.cz
    https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=&r=&d=&c=86
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    IF_: ta tabulka "alkohol pod kontrolou" by myslím nemálo lidí docela šokovala:).

    Nízkorizikovou konzumaci (čili 24g/den a minimálně 2 dny v týdnu bez) si v pohodě umím představit. Ale při "nárazovým" pití nepřekročit 40g, to si myslím, že je pro spoustu lidí (alespoň v mém okolí), nepřekonatelná laťka...
    FRDK
    FRDK --- ---
    Pytla nebudem tu rozvíjet debatu 'přirozený morální kodex versus berlička se svatozáří', mám v sobě litr vodky ;)
    Asi ty áčka zkusím, nemyslím si, že bych si nechal místo štamprle podsunout Ježíše, potřebuju pomoct, nicméně adiktolog nebo možná psycholog by mi byl milejší.
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    FRDK: No, asi jak kde, ale tady v Praze jsou AA pojate dost agnosticky. Nekomu nabozenstvi dost pomaha, od nekoho o nem neuslysis nikdy. Obecne ho treba ja nahrazuji smyslem zivota. Ruku na srdce, kdyz se nad tim clovek zamysli, nak cistokrevnych ateistu moc neni. Samozrejme se muze stat, ze narazis na nejakou silne poboznou skupinu, me se to ale nestalo a to uz jsem byl i v jinem meste. Ta moznost poslechnout si ostatni alkace je pro me nenahraditelna. I ten program neni potreba nejak radikalne resit. Vychazi z americkeho originalu kde na to jdou dost pobozne a jak to u amiku byva tak dost pohlave. Ja jsem si to prizpusobil svemu svetonazoru a rozlozil na cely zivot. Protoze jedine co je dulezite je nechlastat. Je skoda, ze si lide zaviraji cestu k AA jen proto, ze se tam objevuje slovo buh...
    FRDK
    FRDK --- ---
    Je to blbé, přestávám si věřit, budu potřebovat podporu. Pokud by někdo věděl o odbornících v Moravskoslezském kraji, prosím o radu. Bez Boha ideálně.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IF_: jo, me nerikas novinku. kazdopadne clanek na forbesu hovno vyresi. to je ukol pro narodniho protidrogovyho operatora a pro vladu.

    jenze co chtit v zemi, kde ti cpou flasky horem spodem. prosinec konci, mam zase narvanou policku vinama a koralkama od zakosu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam