• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    IF_: jj zrovna jsem si říkal, kolik lidí bude po karanténě zralejch na odmašťovnu :/
    IF_
    IF_ --- ---
    Zatímco Slováci se překvapivě drží, Češi roztáčejí kola alkoholismu naplno.

    Nouzový stav zvedl prodej alkoholu o třetinu - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...i/koronavirus/clanek/nouzovy-stav-zvedl-prodej-alkoholu-o-tretinu-40319498
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    A tyhlety jakozevtipny obrazky "CR = chlast"...

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LA_PIOVRA: :))

    Slevy v čase koronaviru. Ubylo akcí na konzervy, přibylo na alkohol - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...slevy-v-case-koronaviru-ubylo-akci-na-konzervy-pribylo-na-alkohol-40318498
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    CR v kostce:

    Hamáček odmítl spekulace o tom, že by se v případě otevření restaurací měl zakazovat prodej alkoholu. „Už jsem někde řekl, že národ je už tak dost zkoušený. A ještě abychom mu k tomu zakázali alkohol? To ne.“
    WTK
    WTK --- ---
    me treba soucasna situace spis utvrzuje v tom ze pit nechci, nez abych z toho zas zacal.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    KEB: ne, víceméně se mi to líbí, že jsou oficiálně zavřený.. myslel jsem to spíš ze srandy.. byl jsem tam dvakrát.. a doma si dám tak dva plechy a jsem spokojen, nebo nic. Spíš mě fascinují ty vyprodejovy ceny skoro na všechen chlast u nás v hypermarketu - místo toho, aby to napalili nahoru
    KEB
    KEB --- ---
    SDN33: to si stěžuješ nebo se chlubíš?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    ZABAKOVA: našel jsem si hospody,co jsou otevřený
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    RURYRY: mě
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    Za mně dobrý, doma mi "nechutná".
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    u me odpadla chut jit v patek "na jedno" aka do rana
    WTK
    WTK --- ---
    ZABAKOVA: je mi to uplne jedno:)
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    Cejtite se lip, kdyz jsou hospody zavreny,nebo to na vas nema vliv?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DUSIN: "...chtel jsem zas zazit ten klid..."

    Na tomhle je nejhorší, že ty chvíle klidu jsou pak vykoupený dvojnásobným pocitem neklidu za střízliva...a furt se to zhoršuje:/
    LOGO
    LOGO --- ---
    DUSIN: vyser se i na hulení. To zas bere energii a uvrhává do letargie. Vím o čem mluvím. Sport je záchrana.
    HLEN
    HLEN --- ---
    ANDR3_I:
    DUSIN: me v té fázi, kdy, jsem byl rozhodnutí nepit, ale nevěděl co se zbytkem života, strašně pomohla terapie. Určitě na začátek skupina (kde si člověk uvědomí, že není jedinej) a individuální terapie tak 2 až 4 měsíčně.
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    Neumím udělat anketu a nevím, jestli už tady něco podobného neproběhlo, ale zajímalo by mě, kolik lidí tady vyhledalo různé formy pomoci (léčení, AA, psycholog), případně kolikrát, na jak dlouho, a pokud ne, tak proč ne. Já jsem abstinenci zvolila kvůli tomu, že oba moji rodiče byli alkoholici a přestat pít bylo jednoduché, protože jsem sama s alkoholem problémy neměla, nicméně k psychologovi jsem dlouho chodila a myslím, že to je nedocenitelná podpora. Proč se to snažíte zvládnout sami?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    DUSIN: tak ja to tedy taky vyklopim.
    Co umrela v listopadu babicka tak jsem taky zacla pit. V praci to gradovalo a ja uz to psychicky (uzkostny stavy, deprese, dokonce se mi vratili panicky ataky) ani fyzicky nezvladala, a co babicka umrela tak jsem to proste potrebovala splachnout. Nepila jsem kazdej den, ale jednou za 14 dnu sem prochlastala vikend. Navic mi doslo ze kdyz zustanu v praci v ktery jsem nestastna tak se asi brzo uchlastam. Ted jsem druhej mesic doma bez prace, snazim se dat fyzicky (4. antibiotika, nalez na plicich) i psychicky dohromady (to jde hur, navic s dvoumesicni ilozaci). Strasne mi chybi ta spolecnost, jit ven mezi lidi a bavit se (jako introvert se sociofobii mi alkohol pomaha byt velice spolecenska a sebevedoma). Taky jsem si naivne myslela jak to mam pod kontrolou, ale nemam no ;)

    Ale i tak nas vsechny strasne obdivuju ze to zkousime porad znova a znova a nevzdavame to.
    LOGO
    LOGO --- ---
    DUSIN: začni třeba sportovat, cvičit... Když má člověk volnej čas, vymýšlí blbosti. Já před lety tak trochu (celkem dost) fetoval, ale ukončil jsem to. A pomohl mi sport. Neboť když pak každej druhej den po práci jdeš na trénink, ty dny mezitím jseš ko a odpočíváš, tak už bůhví jak mnoho času, chuti a sil na chlast/fet není.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam