• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KBN: a byl jsi předtím každodenní piják/hladinkář?
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    KBN: jakože včera to bylo 30 dní, co jsi v kuse abstinoval a dneska už od rána leješ? nezlob se nějak to nechápu.
    KBN
    KBN --- ---
    Včera jsem byl po letech měsíc bez chlastu. Zajímavý pocit...
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    IF_: ty statistiky se mirne lisi dle metodiky, ale 14 mi prijde moc, vetsinou se to pohybuje kolem 10 az 11 a to uz tak 20-30 let vicemene stabilne
    TRUPEEK
    TRUPEEK --- ---
    HONZA09: Na čepu ne, je to libeňská hospoda s craftovými pivy, výčepák ale kupuje do lednice i pár nealko alternativ. Maisel Pale Ale, kyseláče a občas nějaká nealko IPA.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Ahoj. To mají někde na čepu? Tam kam chodím já, mají při nejlepším Birell v lahvi. Ale tak já jsem byl zvyklej chodit fakt do špinavejch špeluněk většinou. :)
    N_I
    N_I --- ---
    TRUPEEK: vida, ta moje nepozornost, ale opravdu podarene pitivo!
    TRUPEEK
    TRUPEEK --- ---
    N_I: Jo, uteklo to. Danovi nealko speciality jsou super zpestření, ta nealko IPA od Clocka je asi Krystus, měl jsem jí tam teď v sobotu, fakt dobrota :)
    N_I
    N_I --- ---
    TRUPEEK: Překvapuje mě jak to letí, vidíš, mě přijde že to je chvíle cos odložil sklenku. Dál ti moc fandím!

    Teď sem si dal jeden hlt černýho stoutu od balvího, měl sem dost chutě, ale nakonec dále vydržel do tří do rána u baru s Danečkem zase jen s nealko clock kryštofem a sem rád, že to umím i protáhnout, já myslel, že díky nepití sem to zapoměl zavírat díru :)
    TRUPEEK
    TRUPEEK --- ---
    Tak jsem včera dokončil rok bez alka. Za podpory ambulatní léčby u Apolináře (Bc. Liďák), štěstí na skvělého terapeuta. Musím říct, že mám radost. Můj život se v mnoha ohledech změnil a posunul k lepšímu. Nebyl jsem na tom ještě tak zle, abych měl velké problémy. Nicméně bylo to prakticky denní popíjení dlouhá léta a za mým rozhodnutím to ukončit byl pocit ztráty svobodného rozhodování, pozorování rozvoje závislosti a pár průserů.
    Ten rok mi hodně pomohl ve znovu nalezení sebejistoty, spokojenosti se sebou samým, uklidnění v osobním životě.
    Výrazné zdravotní/mentální benefity (normalizace činnosti jater, úbytek váhy, lepší spánek, menší únava, zlepšení paměti a schopnosti učit se nové věci).
    První půlrok to bylo o zbavení se závislosti a vůli. Druhý půlrok už o náhledu na můj dosavadní život s alkem ze sřízlivé a svobodné perspektivy, velmi poučné a užitečné.
    Současný stav, pokračuji v nepití.
    Moje motto, které teď používám: Můžu se napít, ale nechci.
    V tom je návrat té svobodné vůle. Nechci, tak nepiju.
    I když sem přispívám zřídka, tak i tato skupina mi byla podporou.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Hele a vy těmhle průzkumům fakt věříte? Já si nemůžu pomoc ale v posledním co jsem viděl (možná to bude mít co společnýho s tím co tu posíláte) bylo Rusko na 24. místě - !!! NA DVACÁTEM ČTVRTÉM MÍSTĚ !!!

    Nějak se přes to nemůžu přenést a fakt to IMHO nelze brát vážně.
    ALOPEX_LAGOPUS
    ALOPEX_LAGOPUS --- ---
    IF_: https://worldpopulationreview.com/country-rankings/alcohol-consumption-by-country
    je divný, že v ty interaktivní mapě nejsou k ČR údaje
    IF_
    IF_ --- ---
    Aktuální čísla

    Top alcohol consuming countries 🍻:

    Czechia 🇨🇿: 14.3
    Latvia 🇱🇻: 13.2
    Moldova 🇲🇩: 12.9
    Germany 🇩🇪: 12.8
    Lithuania 🇱🇹: 12.8
    Ireland 🇮🇪: 12.7
    Spain 🇪🇸: 12.7
    Bulgaria 🇧🇬: 12.5
    Uganda 🇺🇬: 12.5
    Luxembourg 🇱🇺: 12.4

    * Liters of pure alcohol per capita per year
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: V Bohnicích bys za tyhle tzv toxický řeči dostal za trest napsat elaborátek:)) Nicméně já na tohle moc nevěřím. Každopádně panáček už jaksi nevolá a jeho tehdejší volání mi dává v plynulosti dnů čím dál tim menší smysl, asi jako daň z nemovitosti....
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    JVCNC: sorry, tak som to nemyslel. 😁
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    TITUS_PETRONIUS: fakt dik, doted jsem na nej nemyslela, ted uz ho zhlavy nedostanu
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Poslední alkohol, co jsem pil, bylo šampaňský, když Pavel vyhrál volby. To už je přes dva měsíce a od tý doby jsem byl několikrát v hospodě třeba do dvou do tří do rána na Birellech. Takže jo. Nemám v plánu pít alkohol zrovna na rodinný návštěvě. :)
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    tak a máme tu velikonoce, dáme to bez panáka? ;-)
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    24# JSEM ALKOHOLIK? Typické chování závisláka - alkoholika, závislost, alkoholici na rovinu
    https://www.youtube.com/watch?v=nznK85yJbOs
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    ale pak nam za ty rozbity veci donesl svaty obrazky:)taky to byl jen clovek se svyma demonama
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam