• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BORDIGAPráce v továrnách - zkušenosti i naštvaný
    O postindustriální společnosti se toho zatím hodně namluvilo, ale ještě nikdo ji neviděl. Průmysl ve skutečnosti tvoří páteř (nejen) české ekonomiky a vypadá to, že ani v budoucnu tomu nebude jinak. Práce v továrnách má sice už jinou tvář než v bývalých "kolbenkách", ale rozhodně nezmizela. Podíl zaměstnanců v českém průmyslu je nejvyšší v EU. Respektujte prosím téma klubu: má sloužit především výměně zkušeností z továren - kavárenský debaty o tom, jestli operátoři makaj na linkách, protože jsou líný a nechtěj se stěhovat za prací, sem nepatří.
    rozbalit záhlaví
    GLOKTA
    GLOKTA --- ---
    BORDIGA: V podstatě jo. Jsou i různý prémie za docházku a za nadprůměrnej výkon apod. ale jinak si ani sám nedokážu představit ve fabrice, jakym jinym způsobem by si člověk moh vydělávat navíc...
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    GLOKTA: takže přesčasy jako jediná šance, jak vydělat něco navíc?
    GLOKTA
    GLOKTA --- ---
    Dřív když bylo potřeba dohnat nějakou zakázku, tak požadovali, abysme dělali přesčas, ale teď už to neni tak žhavý, takže o víkendech se normálně výroba zastaví (dělá se údržba, prožože údržbáři dělaj stejně nepřetržitě) a je fakt, že si lidi na to stěžujou, nebo jako požadujou aby se ta víkendová výroba zase rozjela...
    GLOKTA
    GLOKTA --- ---
    U nás dělníkum (i nám) nadměrný přesčasy zakazujou, protože je chce dělat každej (víkendy, noční, svátky apod.) a firma nerada připlácí...
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    no tak to rozjedem.. co přesčasy? jak to máte u vás v továrně?
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    RENFRI: díky za konstruktivní přesměrování debaty, která je zajímavá, důležitá a má na diskusním serveru určitě své místo, ale v tomto klubu je skutečně OT. Opakuji, že tento klub je o zkušenostech s prací v továrnách - nic víc, nic míň
    DIGA
    DIGA --- ---
    obavam se, ze tenhle klub se prestava drzet "zadani", ktere nese v zahlavi. klubu, ktere funguji jako prostor, kam v horsim pripade nekdo vtrhne s ideologickymi mantrami a doufa, ze se lidi vyprovokuje k nekonecne (a neproduktivni) ideologicke potycce (to je strategie, kterou se tady pochlubil "hash"), nebo kde se v lepsim pripade diskutuje o teorii, je spousta.

    tenhle kub ma slouzit k vymene zkusenosti z tovaren atd. prosim, respektujme to, kupa veci, co se tady k tematu objevila, byla skutecne zajimava - nenechejme to kontaminovat vecmi (trebas i zajimavymi, ale ne k tematu), ktere maji sve misto jinde, at je to debata o primerenosti/neprimerenosti podminek na materske, sportu, vysledcich voleb ci cemkoli dalsim.
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    [ Debatní klub U Kulatého stolu ]
    Tady je to mrtvy uz 4 roky a je to debatni klub, tak snad to tam nebude OT, pojdme to tam doresit, protoze mam fakt hodne veci, co bych k tomu chtela jeste rict a tady je to fakt nebetycny off topic...
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    RENFRI: ne, byl jsem včera po 16tce tak jsem už trochu viděl mžitky. nevim kde bydlíš ale asi tam máte štěstí na školky. dobře pro tebe :-) tady to tak bohužel neni, je jich tu málo ./
    AMANES
    AMANES --- ---
    co to má společnýho s továrnou? )
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    Jinak zpet k tematu, taky pracuju v "tovarne". Mame asi 50% kmenovych zamestnancu a 50% agenturnici. Protoze jde o automobilovy prumysl mame dost vysoke pozadavky na kvalitu, ktera jde s agenturnimi zamestnanci spatne dosahnout (nizsi plat, zadne benefity, horsi system skoleni, nizsi motivace), presto si je firma drzi, takze se jim to musi opravdu hodne vyplacet. Ale v poslednich mesicich vidim i trend ze se primo z vyroby odsouvaji agenturni zamestnanci a jsou nahrazovani kmenovymi a tam kde nejsou takove naroky na kvalitu treba sklad jsou uz skoro jenom agenturnici.
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    LAURA: Ja o zadne nutnosti nemluvim, je to luxus, ze matka muze byt 3 roky s ditetem doma, ale je to pro dobro vsech.
    LAURA
    LAURA --- ---
    TYFELEK: Tak to uzavřeme. Tvrdils, že ti ve dvou letech dítě nevezmou do státní školky a tím argumentoval pro NUTNOST být s dítětem doma 4 roky. Když tí říkám, že dvouletý dítě vezmou do státních jeslí, tak se ti to nehodí a vytahuješ psychology. lol. (aneb kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody v praxi).
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    LAURA: Za sociku meli rodice obecne vice casu na vychovu deti nez dnes, ale to neni nic proti nicemu, doba je proste jina. Dnes je spousta rodicu, ktere maji narocne zamestnani a proste na vychovu nemaji cas a tak hledaji jak dite nekam co nejdriv "ulejt" at uz jesle, soukr. skolky nebo hlidani, ale kazdy detsky psycholog ti potvrdi, ze do 3-4 let by dite melo byt hlavne s mamou. Ja se neopiram o tvoji situaci, neznam a ani mne nezajima. Dale skolka nejsou jesle, skolka primarne slouzi jako ustav pro vychovu, kdezto jesle je jenom hlidarna malejch deti, ktere maji byt s mamou.
    LAURA
    LAURA --- ---
    TYFELEK: znova opakuju, o mojí osobní situaci nic nevíš, takže se jí přestaň ohánět. Já jsem reagovala na tvůj "argument", že do žádné státní školky ti dítě nevezmou ve dvou letech. Nicméně vezmou ti ho do státních jeslí - tzn. your argument is invalid. A popravdě chceší tímhle jako říct, že v momentě, kdy dítě jde do školky, skoly, tak najednou dítě ztratí pojem o tom, kdo je jeho máma? Já co si pamatuju, jsem za socíku normálně do jeslí chodila, pak do školky, pak do školy a kdo je moje máma vím moc dobře. Pokud máš představu, že plnohodnotnej rodič je s dítětem do 4 let doma, tak si to zařiď. Nevím ale, proč by to měl zařizovat stát (z kapes ostatních).
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    LAURA: Zadne argumenty nedosly, ale davat deti do jestli o necem svedci. Jesle beru do uvahy pouze v pripade pokud se matka o dite nemuze starat o cem tady rec nebyla. Nevim proc ma celej svet deti, ale vim ze az ja budu mit deti budu delat vse pro to abych se o ne dokazal postarat. Ono te to prejde, az soupnes svoje dite v roce do jestli pak nejlepe od dvou let do soukrome skolky od 7 do 7 a v peti letech nebude vedet kdo je jeho mama.
    LAURA
    LAURA --- ---
    TYFELEK: aha když chyběj argumenty, tak nastoupěj osobní útoky. Moc hezký. Do mojíí osobní situace ti v každým případě nic není... A to ti teda nevim, proč má teda celej svět děti, když v naprostý většině zemí ti nikdo roky neplatí, abys byl s dětma doma.
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    LAURA: A proc mit, ktere hned soupnu do jestli? Dalsi matka roku?
    LAURA
    LAURA --- ---
    TYFELEK: co o státních jeslích, slyšels už někdy?
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    RENFRI: Pokud nepocitam soukrome skolky tak do zadne ti dite nevezmou ve dvou letech. Prednost maji deti predskolniho veku ze zakona a pak se dobira zbytek a ve vetsine pripadu jeste po znamostech. Ano dostavas prispevek od statu ktery si sama platis v socialnim pojisteni a dalsich dani, uz to chapes?
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    TYFELEK: Dalsi gramaticky expert, hm :-) Mne ji vezmou v jejich dvou letech, proc? Takze dalsi, co si mysli, ze byt 4 roky doma a dostavat za to nekolikatisicovy prispevek od statu je v poradku? Pak to tu nema vypadat tak, jak to tu vypada...
    A omlouvam se, mela jsem odolat, vazne uz konec na tohle tema.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam