• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BORDIGAPráce v továrnách - zkušenosti i naštvaný
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    TYFELEK: no právě :-) my naštěstí máme placený přesčasy normálně.. ale taky ty přesčasy vypadaj tak že si člověk odkroutí celou šichtu navíc
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    LAKSYMO: Ano, on to neni tak uplne vymysl. V zakoniku prace je to dano salamounsky :)
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    TYFELEK: počítám že u vás se využívá toho výmyslu "případný přesčas je už proplacen ve mzdě"?
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    U nas pruznou pracovni dobu mame, samozrejme jako THP. Prescasy nam firma nekontroluje a neproplaci pokud je jich mene nez 150 h/rok, pote musi prescasy schvalovat nadrizeny a pote je firma proplati.

    Jinak dobry privydelek, na technickych pozicich u nas byva i pohotovost.
    AMANES
    AMANES --- ---
    U nás operátoři na linkách jedou přesčasy, když nestíhaj výrobní plán. Přesčasy jim jsou pak propláceny samozřejmě s příplatkem. To samý pro kancelářsky, když je potřeba (a chce se mi), tak dám přesčas, pak musim vyplňovat overtime sheet, kterej mi podepisujou nadřízení po každym přesčasu. Tam musim vyplnit třeba i důvod přesčasu. Co mi vadí je, že nemáme pružnou pracovní dobu, ale nedávno tady koloval podpisový arch právě za její zavedení, tak uvidíme. V ostatních našich pobočkách ve světě to normálně funguje. Jak u vás?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    MUI: Takové pokusy jsem zažil. V jednom rakouském podniku, kde jsem pracoval dva roky celou dobu urputně vyvíjeli snahu přesunout výrobu do Rumunska. Nakonec od tohoto projektu upustili, neboť zmetkovitost výroby byla oproti čechům až o 60% vyšší.
    GLOKTA
    GLOKTA --- ---
    BORDIGA: V podstatě jo. Jsou i různý prémie za docházku a za nadprůměrnej výkon apod. ale jinak si ani sám nedokážu představit ve fabrice, jakym jinym způsobem by si člověk moh vydělávat navíc...
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    o přesčasech aktuálně probíhá debata i v klubu, kam spíš píšou lidi z kanceláří: [ KATIA @ Prace - jak zapadnout do (nejen noveho) kolektivu, mj. take klub mladych workholiku a support proti zmrdum v praci ]
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    u nás je přesčasová práce na člověka průměrně 200hodin. někteří mají i max co povoluje zákon. ale to je tím že firma podcenila stavy. tj lidi odcházej do důchodu a neni za ně náhrada. takže se musí brát přesčasy aby si lidi mohli vybrat dovolenou. já du ted akorát podepsat papír páč do konce roku mám nějakej 180h tj přes 150 a musim podepsat souhlas

    jinak u nás dse berou že jakejkoliv přesčas je nařízenej. jinak přímo nařídit může nadřízený max 4 hodiny
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    GLOKTA: takže přesčasy jako jediná šance, jak vydělat něco navíc?
    GLOKTA
    GLOKTA --- ---
    Dřív když bylo potřeba dohnat nějakou zakázku, tak požadovali, abysme dělali přesčas, ale teď už to neni tak žhavý, takže o víkendech se normálně výroba zastaví (dělá se údržba, prožože údržbáři dělaj stejně nepřetržitě) a je fakt, že si lidi na to stěžujou, nebo jako požadujou aby se ta víkendová výroba zase rozjela...
    GLOKTA
    GLOKTA --- ---
    U nás dělníkum (i nám) nadměrný přesčasy zakazujou, protože je chce dělat každej (víkendy, noční, svátky apod.) a firma nerada připlácí...
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    no tak to rozjedem.. co přesčasy? jak to máte u vás v továrně?
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    RENFRI: díky za konstruktivní přesměrování debaty, která je zajímavá, důležitá a má na diskusním serveru určitě své místo, ale v tomto klubu je skutečně OT. Opakuji, že tento klub je o zkušenostech s prací v továrnách - nic víc, nic míň
    DIGA
    DIGA --- ---
    obavam se, ze tenhle klub se prestava drzet "zadani", ktere nese v zahlavi. klubu, ktere funguji jako prostor, kam v horsim pripade nekdo vtrhne s ideologickymi mantrami a doufa, ze se lidi vyprovokuje k nekonecne (a neproduktivni) ideologicke potycce (to je strategie, kterou se tady pochlubil "hash"), nebo kde se v lepsim pripade diskutuje o teorii, je spousta.

    tenhle kub ma slouzit k vymene zkusenosti z tovaren atd. prosim, respektujme to, kupa veci, co se tady k tematu objevila, byla skutecne zajimava - nenechejme to kontaminovat vecmi (trebas i zajimavymi, ale ne k tematu), ktere maji sve misto jinde, at je to debata o primerenosti/neprimerenosti podminek na materske, sportu, vysledcich voleb ci cemkoli dalsim.
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    [ Debatní klub U Kulatého stolu ]
    Tady je to mrtvy uz 4 roky a je to debatni klub, tak snad to tam nebude OT, pojdme to tam doresit, protoze mam fakt hodne veci, co bych k tomu chtela jeste rict a tady je to fakt nebetycny off topic...
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    RENFRI: ne, byl jsem včera po 16tce tak jsem už trochu viděl mžitky. nevim kde bydlíš ale asi tam máte štěstí na školky. dobře pro tebe :-) tady to tak bohužel neni, je jich tu málo ./
    AMANES
    AMANES --- ---
    co to má společnýho s továrnou? )
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    Jinak zpet k tematu, taky pracuju v "tovarne". Mame asi 50% kmenovych zamestnancu a 50% agenturnici. Protoze jde o automobilovy prumysl mame dost vysoke pozadavky na kvalitu, ktera jde s agenturnimi zamestnanci spatne dosahnout (nizsi plat, zadne benefity, horsi system skoleni, nizsi motivace), presto si je firma drzi, takze se jim to musi opravdu hodne vyplacet. Ale v poslednich mesicich vidim i trend ze se primo z vyroby odsouvaji agenturni zamestnanci a jsou nahrazovani kmenovymi a tam kde nejsou takove naroky na kvalitu treba sklad jsou uz skoro jenom agenturnici.
    TYFELEK
    TYFELEK --- ---
    LAURA: Ja o zadne nutnosti nemluvim, je to luxus, ze matka muze byt 3 roky s ditetem doma, ale je to pro dobro vsech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam