• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    PEEP
    PEEP --- ---
    uz po nekolikate tady nekdo zminuje prohnily komin - mame ten nejlevnejsi z tenkeho plechu (vyvedeny bokem) a po roce pouzivani po korozi ci rozpadani ani pamatky - tak mi to nejde do hlavy - mate na kominu strisku? v cem je rozdil?
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    tydle jo, ale ty lehounky plechacky papirovy nebejvaj, proto rychle odchazej, a musi se to nechat vypalit ta barva, prvni zahrati zmekne tak moc na to nemakat...
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    MASOO
    MASOO --- ---
    KRALIK: (nekonecnej typickej smrad) mam jeste v zive pameti;)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    kralik:ono je taky dobry to natrit zaruvzdornou barvou, pak to tolik nekoroduje
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    ZATAMOKO: jedno ti reknu jiste: je to voser a nese to mnohe problemy..
    ja mam kopnutou diru do steny, v tom narvanou samotovou trubku o vnejsim prumeru 21 cm, v tom dalsi (mensi) samotovou trubku. zatesneny je to provazcem, co se cpe do dvirek kamen (neni nejlevnejsi), rval jsem ho tam pod tlakem a zaspuntoval kamnarskym tmelem. mezi vnitrni samotovou trubkou a vlastnim kourovodem mam stejnej provazec, ale trubka se tam, i pres zatmeleni, trochu hejbe. no a ted kde je ten nejvetsi problem: v horizontalnim kourovodu se ti budou drzet zkondenzovany spaliny, proste voda, dehet, smrduty sracky. a pak ti to tece dovnitr = PROBLEM (nekonecnej typickej smrad). ted jsem to vyresil tak, ze mam tu horizontalni cast kourovodu metr dlouho, lehce se svazuje ven a v kolenu je par der, at sajrajt muze odtejkat. napadlo me tam dat misto kolena dil ve tvaru T (dole s vickem), ale nebyl k dostani a nechtel jsem cekat. kvuli vode pak pocitej s hodne rychlou degradaci plechu. tenky plechovy odesly za min nez pul roku. ted jsem koupil lepsi, 1,5 mm tlusty, a cekem, jak to bude vypadat po zime.

    priste (a ze na to dojde) bych asi udelal jsen vetsi diru ve stene, to vycpat vatou a zevnitr a zvenku dat plech s dirou presne na kourovod + zatesnit tmelem. komin si pak venku dobre ukotvit, at ti to pri vetru kejvanim nevyzvejka tmel. gud lak
    QYDO
    QYDO --- ---
    ZATAMOKO: dvě roury v sobě a mezi nima izolace z vaty.. v kamnářství ti prodaj specielni, ale ta klasická minerální by měla mít odolnost třeba 1200st tusim?? takze z toho to taky pujde
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Zdravim, jak řešíte průchod roury od kamen dřevěným pláštěm?
    Napadlo mě udělat otvor o něco větší a vystlat to kamennou vatou.
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    FEEX: to netvrdim ze ne, ale obcas si tu par lidi mysli ze sezene za pade marinu co muze na silnici, tak jsem je chtel uvest v realitu.
    FEEX
    FEEX --- ---
    WASHO23: to je uz lepsi koupit http://auto.bazos.cz/inzerat/41374201/PRODAM-OBYTNY-SPECIAL-LIAZ-110-MARINGOTKA.php znacky das do depozitu a vzdy muzes posouvat po svoji ose
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    jak tady občas někdo shání maringotku s STK - tak tady je takovej holej základ za 110k
    Nákladní přívěs PV18 - Semily, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/41469176/Nakladni-prives-PV18.php
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QNEDLEEQ: ok. v pohode, ja se jen ptam, prave z toho duvodu, ze spousta tech reklamnich papiru ma do papiru dost daleko, a ja bych se stejne nejvic bal barev pouzitych k obarveni a tisku.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QNEDLEEQ: ok, co s tou vylisovanou vodou delas. chovas se k ni nejak eko nebo ji proste vylejes nekam kytkam?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QNEDLEEQ: blbe se zeptam, ale opravdu odpadni papir vseho druhu? nektery reklamni letaky a nebo krabicky od cigaret sami o sobe dost blbe hori a napusteny budou asi taky nejakejma chemkama....
    MASOO
    MASOO --- ---
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    PEEP: já teda chápu že berete "velkoměstský ceny" ,ale i tak se mi to zdá hrozně přestřelený . Za 500tis u nás seženeš obyvatelney barák a za 200tis. luxusní chatičku , novou ...hrozně se dá ušetřit na materiálu/ne ne-kvalitou ,ale původem a pak známý řemeslníci ...
    PEEP
    PEEP --- ---
    DARUMA: tak zalezi na velikosti domku a terasy, dalsi vec je izolace, pocet oken, ve velikosti toho co mas na obrazku kolem mariny dole by se to dalo zmaknout za 200k. Coz je cena velke renovovane "mega mariny" jako ma [ HANZULE @ lide z maringotek ]
    Dalsi vec je jak trebas s materialem - jestli pouzivas novy, nebo jedes ze zbytku, ze staveb ci bouracek, takhle dokazes srazit naklady dost podstatne...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    PEEP: Jo? Za kolik si myslíš, že je možné pořídit dřevěný domek s terasou k celoročnímu obývání? Já jsem to zhruba počítal a díval se na ceny a vždy mi to vyšlo kolem 500k.
    PEEP
    PEEP --- ---
    MAESTRO_007: taky mam neco podobneho v planu - ale tohle uz je trochu moc, navic to jaksi postrada tu funkci mobility, ktera je hlavni plus maringotky. Chtel bych nejakou terasu, ktera by byla lehce odmontovatelna - ci sklapeci na stenu mariny pro pripad transportu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam