• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    PEEP
    PEEP --- ---
    BENDA23: skladba zvenku: deska, paroPROPUSTNA folie, izolace, paroTESNA zabrana,obklad.
    zvenku potrebujes aby to mohlo odparovat pripadnou vlhkost z izolace, ktera se ti tam dostane(diry v parotesce kvuli uchyceni obkladu, nedoreseny detail ...). takhle by sis tu vlhkost uzavrel v izolaci a ta by nasakla vodou a prestala fungovat.
    zamysli se, jestli se ti opravdu vyplati izolovat marinu zespod, samotny ram mariny je obrovsky tepelny most a pokud neodizolujes ten, tak ti to bude promrzat.
    BENDA23
    BENDA23 --- ---
    FEEX: Přesně to sem psal: parotěsku dám na vnější stranu izolace
    PEEP: Takže jako z obou stran izolace dát parotěsku? Viděl jsem to, když se stavěli příčky v jedný kancl budově - vatu, co tam dávali, ze všech stran obalovali fólií...
    PEEP
    PEEP --- ---
    BENDA23: na obnazenou drevenou kostrukci bych dal paropropustnou zabranu - nebude ti to profukovat a nemusis tolik dbat na zatesneni desek tmelem. Parozabrana prijde na vnitrni stranu izolace, aby se vlhkost nedostala dovnitr do izolacni vrstvy, kde by kondenzovala.
    FEEX
    FEEX --- ---
    BENDA23: když je vidět skrz achces dávat nasakavou vatu, nebylo by lepší ještě dát fólií mezi izolaci a vnější plášť?
    BENDA23
    BENDA23 --- ---
    Ahoj, budu zateplovat marínu, viděl jsem toho už spoustu. Ale přesto: Nějaký tipy?

    Představa: zespodu se pokusím narvat polystyrén, stěny a strop = min. vata, parotěsku dám na vnější stranu izolace (Pravda, viděl jsem i bez parotěsky). Vnitřní obložení = tenká překližka. Nechci zmenšovat už tak malej vnitřní prostor, proto dám jen 5cm, což je hloubka trámků. Jasně, je to málo.

    Marína je z vnějšku obložená takovejma těma svislejma palubkama tenkejma. Občas je mezitim vidět skrz. Čim to mám zatmelit, nebo vyplnit. Myslim si, že běžnej tmel určitě vypraská.

    A samozřejmě venkovní obložení napustim nějakým přípravkem proti hmyzu a tak.

    Foto s postupem prací sem poté dodám, aby to pomohlo i ostatním.

    Díky.
    TSOH
    TSOH --- ---
    BUSSMAN: nemáš nějaké nové fotky te Tve nadhery ? zatim asi nejhezci co jsem zde videl...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    KOOTCHA:styl wole? -jasně!
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    HEJSEK23: To je teda styl, tyvole :)
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    R6ANDREW: to miluju....

    pro pobaveni jedna varianta jak si ohrat poranu caj
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    HEJSEK23: dohodou neasi
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    NE7RA: za kolik?
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Když tu koukám na ty konstrukce a izolace.
    Jaká je ideální skladba u maringotky, aby to mělo smysl s ohledem na konstrukční a tepelně-izolační vlastnosti?
    CUKI
    CUKI --- ---
    PISTA1: Já z toho potřeboval udělat kruh a nic jinýho jsem na stavbě neměl :-)
    Kytarová struna jaká :-)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    CUKI: měděnej drát je špatná volba, dobře funguje kytarová struna. Zdroj sem použil ze starýho PC a proud sem reguloval žárovkou z auta ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    JINDRICH: pěkná práce. A co to bylo za odporovej drát? Byl napojen na přímo nebo přes trafo? Případně jaký? Já řezal přes 24V trafo měděnym drátem výřezy na odpadní a jiné potrubí a u větších průřezů už i tak byl problém s výkonem ...:-(
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    QYDO: mam.. :)
    CUKI: jo, nakonec to tak dopadlo (levnej material, holt casto obnasi praci navic), nadelil jsem tech 12cm na podelné krajíce 4cm, 4,5 cm - rezacka 1 - horizontalni:

    Pak jsem z desek spravnych tloustek pokracoval vykrajováním obdelniků do nosné konstrukce (prvni vrstva) ci jednoduzsich pasu do druhe vrstvy - rezacka 2 - uhlova:

    Jeste mi chybela rezacka vertikalni, ale nejak naprasaka sem ty vertikalni rezi napunkoval tou uhlovou rezackou...
    QYDO
    QYDO --- ---
    CUKI: taky jsem na nej na dilne cumel jak puk... nemas jindro vyfocenej ten svuj rezaci vehement? to by stalo za postnuti sem :))
    CUKI
    CUKI --- ---
    JINDRICH: To jsi jako ten EPS řezal podélně, jako chleba? Tak to smekám...
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    DOKKTOR: jiste - pásy asi ok. ale prostory v nosnem rostu do ktereho sem izolaci daval mely promenlive rozmery obdelniku 48*45 +-7 cm, az druha vrstva je v pasech.
    CUKI: Prave, nakonec sem neodolal. 12 cm ne, to by ubralo prilis prostoru uvnitr. izolace ma tyto parametry: 4 cm prvni vrstva, 4,5 cm druha vrstva. celkove tedy 8,5 cm izolace, dale bude paroteska, mezera a oblozeni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam