• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    CUKI
    CUKI --- ---
    MMMN: Myslím že těch 30 dní tam někde je i teď, nicméně stavbou se to stává hned po příjezdu na místo, pokud to slouží jako stavba. Takže pokud nemáš územní rozhodnutí tak to tam nesmíš ani zaparkovat na noc. A pokud to územní rozhodnutí dostaneš, tak se zase jedná o pozemek kde by jsi mohl v klidu postavit chatku. Takže mariny u nás v dnešní době postrádají bohužel význam...
    Někde o té změně ještě neví, ale pomalu a jistě mariny začínaj mizet.

    Už se mi několikrát stalo že jsem koukal po pozemku a prodávající to nabízel i s marinou, která tam stála věky. Bohužel už se neznímil o tom, že dostal příkaz k odstranění černé stavby a proto pozemek prodává...

    Tady kolem Prahy je to dost problém, Někde na Kolínsku, Křivoklátsku nebo v Severních Čechách jsou třeba rádi za každou duši, takže to tolerují...
    MMMN
    MMMN --- ---
    Nevíte někdo, kde najít formulaci o hranici 30 dnů stání, po kterých se vozidlo začne považovat za výrobek plnící funkci stavby? Ve stavebním zákoně to za boha nemůžu najít ( http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-183 ).

    Našel jsem diskuzi na http://www.uur.cz/konzultacni-stredisko/diskuse/?ID=2499&tema=1332 , kde se tvrdí "přenosné stavby, zařízení a konstrukce nevyžadují územní rozhodnutí a to je nepřesáhne-li doba umístění na pozemku 30 dní v roce ( § 79 3) j).",
    jenže v tom paragrafu tohle vůbec není,
    a od 07/2008, ze kdy je ten diskuzní příspěvek,
    došlo k novelám.

    Nezmizelo náhodou těch 30 dní ze zákona úplně pryč?
    EMK
    EMK --- ---
    GHANTA: tak z vlastní zkušenosti vím, že vyvětrat ti pomůže asi tak na 20minut. Jak už jsem tady psal. Jsou to někdy boje. :D
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    a přitom stačí u peter otevřít ty horní dvířka
    CUKI
    CUKI --- ---
    GHANTA: To je právě ten problém pokud stáhneš přívod vzduchu na minimum (a to věřim že ty jotulky uměj dobře) se dostaneš na teplotu spalování při který ten oheň už nespaluje tak jak má a nejde o ekologické hoření. Dřívější kamna měli vždy dost netěsností, takže jen falešnej přívod vzduchu byl dostatečný na to aby to alespoň trochu hořelo.

    GHANTA: šamotky jsou samo lepší, ty po ruce nebyli, použil jsem to co bylo.

    Na druhou stranu voda má nejlepší tepelnou akumulaci...
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    Jasný, už tomu rozumim. Jakože vyrobim něco, co tu energii bude akumulovat (třeba si to ulehčim a obložim kamna šamotkma) zapálim oheň a půjdu ven běhat abych se zahřál.....
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    no do psí díry....a proč si místo udušení ohně radši to teplo nevyvětral, nebo nestáhnul přívod vzduchu. A nedělal jsi náhodou takhle z tej maringotky saunu???? ...plynovej přímotom lepší jak dřevo :D No to jsou mi rady za milion :D :D :D ekologické hoření dřeva....
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: no spíš vyřešit tu akumulaci pokud chceš topit dřevem. Zas tak dlouho jsem v marině nepobejval, ale pamatuju si že 2 hodiny po tom co se tam začalo topit, tam bylo k nevydržení, tak že jsem musel oheň udusit a za další 3-4 hodiny tam byla šílená klendra. Jednalo se ale o rádoby zateplenou marinu (6cm vaty, mezi profily, obyč okna). Pokud ji pravdu zaizoluješ vydrží to dýl. Nicméně jsem to dělal tak, že jsem na ty kamna položil obrovskej polní hrnec s vodou a obložil cihlama s okolí. Pak se to trochu zlepšilo. Vody tam bylo ale 120l a těch cihel podobně.

    V Nezateplený chatce jsem měl taky plynovej přímotop a to mi přišlo asi nejlepší na krátkodobý pobývání...
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: takže řikaš radši petry ? no netusil jsem, ze to ma takovy dopad na ekologii ... jo vyvrtat si tak termal.. :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: ale o ekologii se pak mluvit nedá. Pokud ty kamna vydrží hořet tak dlouho jak píšeš, je to co se zplodin týče horší než mega kamna, co by vytápěli celou vesnici.

    Ta atmosféra by u normálních kamen byla vždy v řádu desítek minut, protože tu energii nemáš kam akumulovat a minimální alespoň trochu ekologické hoření dřeva potřebuje výkon alespoň 2kW!

    Pokud chceš v marině topit dřevem kup (nebo lépe) vyrob něco co by tu energii akumulovalo. Voda je pro tebe asi problém, když ji používáš sezóně, ale můžeš použít nějaký betonový výměník. V létě by ti trochu pomohl i chladit...
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: no asi to bude komfortnější... ja to mam pres zimu vikendove a to zas ohen dodava takovou lepsi atmosferu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: není lepší v marině topit plynem? Pokud je dobře zaizolovaná, za rok protopíš cca 40-50Kg. Můžeš z toho i vařit...
    RODWY
    RODWY --- ---
    potkal jsem u Berounky

    TSOH
    TSOH --- ---
    EMK: tak jednoznačně doporučuje... (kamna Jotul)
    topí i briketama a popel vybira pry jednou za měsic.. u těch malejch co nemaji rošt..
    MUCHOMOORKA
    MUCHOMOORKA --- ---
    Ahoj, schanim maringotku. Turnov a okoli (nebo kdekoli, kdyz to bude s odvozem ;). Do 80 000,-. Cim vetsi, tim lepsi. Preferuji drevo.
    Diky za tipy! :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    HEJSEK23: jak to funguje? mam tam jen malyse z bazaru :) zatim jsem neresil ani expanzku. natahl jsem si jen kabel s vypinacem do mariny a poustim si vodu jak nocni lampicku.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    KOOTCHA: to zní dobře! :D ja aktualne privedl ze studny do mariny vodu a elektriku.
    ....mas ve studni vodní elektrárnu?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    GHANTA: no nevim jak ty tvoje, ale jinak to jotulky maj - http://jotul.com/cz/vyrobky/kamna/rada-f-260/jotul-f-263-s dvojitej plast
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam