• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAHUTA: jasný kdyby fungoval přirozený selský rozum tak tu nemusíme mít to stádo úředníku a politiků a policistů a rozumbradu na hradu i s jeho ovečkou. Nemuseli by být daně a všichni by byli spokojený, jenže protože to tak prostě vesměs nefunguje, tak nás korigují tito lidé... :-D
    A přesně tak jak píšeš. Jsi v kraji kde není drahý pozemek, tak nikoho moc nezajímá co tam stavíš. Protože ta druhá stránka věci, která přichází s tou první pozitivní je ta druhá negativní. A to je že se někomu náramně hodí určovat kde bude to a to, protože tím určuje jakou to bude mít cenu, že A na tom se dá docela pěkně zarobit.. To je ještě efektivnější než znát ty správný čísla na zítřejší sportku :-D
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    CUKI: diky za info. fakt je že u nas na vsi-bílokarpatské samoty se to asi řešit nikdy nebude. Vyměny oken střechh a přístavby nikdo samozřejmě nehlásí a kde uz je stavební pozemek a už tu nic nestojí,tak se nahlasí nějaká ohlaška-rekonstrukce. tady nato všichni ser... ale zase se staví postaru,aby to do oka nebylo. kdo by sem z uředniku do kopců belhal žejo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAHUTA: uniká ti to, že ne na každý pozemek tu marinu můžeš postavit! Pokud je územní plán v obci, tak se musíš řídit tím na co je pozemek využitelný (a pokud se to sním neschoduje tak to tam prostě bejt nesmí) To že si územní plán dělají někteří sami pro sebe tento fakt pomíjím, ale je to tak.

    Takže pokud umístíš marinu na pole, louku nebo les, musí to plnit podmínky dané lokality, tedy například pro zemědělské využití (včelín, seník, stáje pro dobytek,...)

    Představ si že by si vedle tebe na louce v klidné lokalitě, někdo postavil třeba 400 maringotek, kde by ubytoval 1600 dělníků...

    Takže až budeš hledat pozemek na marinu, je potřeba hledat třeba v těch co jsou určeny buď k zástavbě, nebo k rekreaci (tedy určenou jako obytné-proto že tam chceš bydlet). Specifická situace je když je to zahrada v obci, tam se to dá trochu obejít.

    A u sebe (u RD) na zahradě stát marina už může pokud bude mít do 25m2, tak to můžeš brát jako vedlejší stavbu.

    To je ostatně druhá možnost koupit levný pozemek pro marinu (ideálně s dalšíma lidma) koupit pozemek kde už stojí jakákoli zřícenina budovy k bydlení a na to pozemku si těch marin postav kolik chceš
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    CUKI: tak pokud mam svuj pozemek,tak si tam mužu snad zaparkovat auto,autobus,housetruck nebo marinu. A nebo mě něco uniká? Doma mam taky marinu na pozemku a vše ok.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ono to šlo i před 1.1. 2013:

    Rozhodnutí č: 2394
    Stavební zákon: výrobek plnící funkci stavby
    Pojmu „výrobek plnící funkci stavby“ je nutno rozumět tak, že se jedná o výrobek, který plní takovou funkci, jakou obvykle plní stavby ve smyslu § 2 odst. 3 stavebního zákona z roku 2006. Nejpodstatnějším charakteristickým znakem výrobku plnícího funkci stavby ve smyslu stavebního zákona je to, že se jedná o výrobek umístěný na určitém konkrétním místě trvale nebo dlouhodobě. Takovým výrobkem může být např. i silniční vozidlo.
    (Podle rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 08.12.2010, čj. 10 Ca 280/2008 - 78)

    ale teď se to nemusí už řešit soudně, proto je to bohužel, čím dál častější.

    Zrovna nedávno jsem se setkal s odtraněním 8mi maringotek z louky. Zůstaly (vrátili se tam) 2 co měli platný papíry a stěhujou se na pár měsíců pryč, ale je to s nima taky nahnutý.

    U maringotek vidím problém v tom, že i když se to dá teoreticky uhrát na sedmdesátosmičku, na louce třeba seník, tak tím že je to zároveň i vozidlo by to člověk musel prokazovat ustavičně. Zatím co pevnou stavbu spadající do sedmdesátosmičky prokáže jednou a pak jen kdyby dělal nějakou rekonstrukci, protože se sice změní užívání stavby, ale zároveň neprobíhá žádná stavební úprava, takže není povinnost nic nikde nahlašovat.

    jediný problém je, že z pohledu katastrálního zákona spadá povinnost zapisovat i stavby na které není potřeba ani ohlášení, ale bez kolaudace to nezapíšete. Na druhou stranu, stavby se zapisují až po dokončení a nic mě nebrání v tom stavět do konce života. Alespoň já jsem na ten důvod zatím nenarazil.

    Takže "obojživelnictví" maringotek je de facto jejich slabina, ač to bylo donedávna opačně...
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: a nebo jak jsi psal > [ CUKI @ lide z maringotek ]
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: realita je realita když má někdo moc, může si postavit v CHKO třeba druhou labskou boudu, ale s těma marinama se to má tak, že ten zákon (tato část novely od 1.1. 2013) byl napsán právě pro to aby měl úředník nástroj na lidi co šikovně obchází zákon. Naštěstí novela udělala zase jiné možnosti jak to obejít.
    Na pozemku vedeném jako zahrada můžeš postavit "skleník" a nikdo neříká že to nemůže být více prosklená marina. Nicméně na to že to nemá základy a kdoví co ještě bych se už nevymlouval...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAHUTA: no dost o tom pochybuji, že by mu jí tam někdo povolil, pravděpodobně nešlo o pozemek na kterém může stát jak srub tak marina... Obojí je stavba.
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    vhodny pro marinu
    Lesní pozemek, 3485m, Lažiště, u Šumavy - Sbazar.cz
    http://www.sbazar.cz/radovan.moser/detail/17136285-lesni-pozemek-3485m-laziste-u-sumavy
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    KOOTCHA: taky vim u nas na na zbohatlickym kraji prahy o nekolika marinach ktery tam sou uz roky a nevypada to ze by se stehovali pryc
    TSOH
    TSOH --- ---
    KOOTCHA: ja ji mam asi 8 let a mistni jsou spis radi (doufam:))... minule jsem se vracel z kola a starsi chlapek sel z lesa domu a rikal ,, dobrej den, tak sem se musel zhoupnout na te nove velke houpačce v lese,, :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Já si myslim, že je zas Cuki chytrej jak rádium akorát, ale realita je taková, že mi stojí marina 3 roky na pozemku a nikdo ani necekl a ženský z úřadu tam dokonce byly a v okolí je takovejch případů nespočet...
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    TSOH: co vim tak vše je na něčí udání. To tady čtu a nestačim se divit co vše se dnes řeší,dokonce i marinu si nemužeš legal postavit na svuj pozemek jo? Tak to už diktatura nebo co. U nas v Karpatech to nikdo neřeší a mariny nikomu nevadí,ještě aby když tu nikdo nema stav. povolení ani na novou střechu nebo rozmnožení stavby na dvojnasobek :)
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: tak to nestraš... obsilka z uradu je predpokladam na zaklade nejakeho udani ne ? nebo to obchazi z vlastni iniciativy ?
    no pokud neco takoveho obdrzim tak se prestehuju a louku necham zarust...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MMMN: Myslím že těch 30 dní tam někde je i teď, nicméně stavbou se to stává hned po příjezdu na místo, pokud to slouží jako stavba. Takže pokud nemáš územní rozhodnutí tak to tam nesmíš ani zaparkovat na noc. A pokud to územní rozhodnutí dostaneš, tak se zase jedná o pozemek kde by jsi mohl v klidu postavit chatku. Takže mariny u nás v dnešní době postrádají bohužel význam...
    Někde o té změně ještě neví, ale pomalu a jistě mariny začínaj mizet.

    Už se mi několikrát stalo že jsem koukal po pozemku a prodávající to nabízel i s marinou, která tam stála věky. Bohužel už se neznímil o tom, že dostal příkaz k odstranění černé stavby a proto pozemek prodává...

    Tady kolem Prahy je to dost problém, Někde na Kolínsku, Křivoklátsku nebo v Severních Čechách jsou třeba rádi za každou duši, takže to tolerují...
    MMMN
    MMMN --- ---
    Nevíte někdo, kde najít formulaci o hranici 30 dnů stání, po kterých se vozidlo začne považovat za výrobek plnící funkci stavby? Ve stavebním zákoně to za boha nemůžu najít ( http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-183 ).

    Našel jsem diskuzi na http://www.uur.cz/konzultacni-stredisko/diskuse/?ID=2499&tema=1332 , kde se tvrdí "přenosné stavby, zařízení a konstrukce nevyžadují územní rozhodnutí a to je nepřesáhne-li doba umístění na pozemku 30 dní v roce ( § 79 3) j).",
    jenže v tom paragrafu tohle vůbec není,
    a od 07/2008, ze kdy je ten diskuzní příspěvek,
    došlo k novelám.

    Nezmizelo náhodou těch 30 dní ze zákona úplně pryč?
    EMK
    EMK --- ---
    GHANTA: tak z vlastní zkušenosti vím, že vyvětrat ti pomůže asi tak na 20minut. Jak už jsem tady psal. Jsou to někdy boje. :D
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    a přitom stačí u peter otevřít ty horní dvířka
    CUKI
    CUKI --- ---
    GHANTA: To je právě ten problém pokud stáhneš přívod vzduchu na minimum (a to věřim že ty jotulky uměj dobře) se dostaneš na teplotu spalování při který ten oheň už nespaluje tak jak má a nejde o ekologické hoření. Dřívější kamna měli vždy dost netěsností, takže jen falešnej přívod vzduchu byl dostatečný na to aby to alespoň trochu hořelo.

    GHANTA: šamotky jsou samo lepší, ty po ruce nebyli, použil jsem to co bylo.

    Na druhou stranu voda má nejlepší tepelnou akumulaci...
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    Jasný, už tomu rozumim. Jakože vyrobim něco, co tu energii bude akumulovat (třeba si to ulehčim a obložim kamna šamotkma) zapálim oheň a půjdu ven běhat abych se zahřál.....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam