• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    KCE: Pokud něco potřebuješ ASAP, tak to složitý je dost. S plynem nedělám, protože je to až ta poslední možnost co bych použil. Tím, že to je offgrid stavba je to možnost asi jedninná rozumná.
    Jak jsem psal věcí je kolem toho na prodej hromada, ale buď metrického nebo na ten BP (W nebo hadicová koncovka).
    Navíc ta hadicová koncovka je podle norem nepoužitelná, protože ta se nesmí používat pro trvale zapojené spotřebiče, které nejsou pod stálou kontrolou...

    GOMERA: wavky jsou G1/2 (respektve 3/8) pravej závit. ty kadice co se daj zapojít na tu hadicovou koncovku, maj ty závity právě levotočivý, takže no way...

    Mě jde o to vím jak to udělat více způsoby, jen mě překvapuje že není nějaký běžně skladem dostupný řešení, které by prošlo revizí, přitom 99% spotřebiču se na na PB ze ZP snadno přetryskovat.
    GOMERA
    GOMERA --- ---
    CUKI: Hele, asi si to zbytecne komplikujes. Proste kup redukcak s hladkym koncem a na to nasad urizlou hadici co ma na druhym konci pozadovany zavit pro tvuj spotrebic (wavky, sporak). To je cely. Nebo co maj ty tvoje wavky za vstup?
    KCE
    KCE --- ---
    CUKI: rekni rsz at ti tam zavola
    ja spis cumim, jak je to pro nektery lidi slozity:) presto ze bydlim v aute tak mam takovejhle veci hromady, vetsinou vsechno vykutim z toho co 'dum' dal:)
    CUKI
    CUKI --- ---
    FEEX: ok vyzkouším v pondělí. Já zatím vždy narazil že buď měli vše na klasiku ZP a nebo zase na propan. Ale ať jsem vymyslel jakýkoliv řešení tak vždy 1 věc chyběla :-(.
    Teď jsem našel nějakej obchod se svářečskejma věcma a tam je redukce levopravej závit a dokonce možná i levopravá hadice 1/4 což je přesně to co hledám. Jen je to eshop a dostupnost těchto komponent na tel dotaz...
    FEEX
    FEEX --- ---
    CUKI: no a obešel jsi naky ty plynarsky potřeby? Já na to vždy koupil.vsechno v těch co jsou v italský,nebo vedlejší ulici, teď si nevzpomínám, možná to byl jikotherm..
    CUKI
    CUKI --- ---
    GOMERA: To vím, ale kde to rozumě seženu, mašel jsem to po kouskách v nekolika e-shopech s neznámou dostupností, ja to potřebuju ideálně někde z kamené prodejny v Praze a okolí.

    Ta hadice potřebuje koncovky tak jako tak a ty koncevky na levotočivej a pravotočivej závit 1/4 je dost umorný schánět. včera jsem proběhal půlku prahy a nic :-(
    GOMERA
    GOMERA --- ---
    ...a na druhy konec te oranzove hadice uz nasadis co je treba k tem wavkam nebo sporaku.
    GOMERA
    GOMERA --- ---
    CUKI: za to patri tak jak tak hadice - bud je hladka koncovka a na to hadice stazena stahovacim krouzkem, nebo zavit a origo hadice se zavitem. oboji je podle normy mozne...
    CUKI
    CUKI --- ---
    Tady by to mohl někdo vědět, jak rozumě připojit plynový spotřebič na ZP po přetryskování na PB?
    Na zemní plyn ve vše v pravém metrickém závitu ale 10KG PB bomba má levej W, za to dám regulátor tlaku (30mbar) a ten bude buď s koncovkou na oranžovou hadici nebo sic 1/4 závitem, ale zase levotočivým. Redikce z tohoto lefotočivého na jakejkoli běžnej pravej je mi záhadou :-(
    Neví někdo o něčem? Jde mi konkrétně o wavky, ale sporák bude stejnej problém...
    VELADA
    VELADA --- ---
    MARINGOTKA VYBĚR 25 KUSU.DELKY 4 AŽ 10 M.RUZNE DRUHY - Brno, prodám
    https://auto.bazos.cz/inzerat/68986235/MARINGOTKA-DREVENA-DELKA-8-MZATEPLENA.php
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Souhlas, já k tomu ještě pochybuju o tom výkonu. Podle mně je reálnej konstatní výkon pár wattů doslova... A když si člověk pořádně chce ohřát, tak to tím vzduchem neuchladíš.
    _PU
    _PU --- ---
    Prodám maringotku 4 až 10 metru - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/fink.roman/detail/19218731-prodam-maringotku-4-az-10-metru
    máte někdo zkušenosti s tímhle pánem z prostějova?
    CUKI
    CUKI --- ---
    8Z4S: ...to je výhra dostat ze zdroje cca 1% energie v podobě EE za 25k Kč a to bůh ví kolik stojej normálně...
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    Kamna Indigírka na výrobu elektřiny ( Nová ) - Praha 10, prodám
    https://dum.bazos.cz/inzerat/68747017/Kamna-Indigirka-na-vyrobu-elektriny--Nova-.php
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    FEEX: o estetice tu, ale nepadlo nic... já bych taky měl nejradši starou dřevěnou se světlíkem :)
    FEEX
    FEEX --- ---
    SMYSLOV: zas drevena je pekna! :))
    NYA
    NYA --- ---
    prodávám maringotku. s cenou jsem ochotná jít na 55, pokud bude pro fajn člověka

    [ OFFERINGNABÍZÍM: prodám obytnou maringotku / Liběchov / 60000 CZK ]
    MASOO
    MASOO --- ---
    STYSSKY: dekuju
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    JOHY: jako promiň my bydlíme v plechovém orličanu a teda já zase nechtěl dřevěnou...
    protože kdybych jí někde otevřel asi bych se rozplakal nebo upracoval... a zatím v plechárně cejtím samé výhody... jen léto je trošku teplejší ale věřim že v dřevěný je to jakbysmet
    MASOO
    MASOO --- ---
    sem lina hledat, hrozne, pardon - na kolik cca vyjde termo folie na okno?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam