• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: Pro zemědělské stroje je to malinko jinak, ale na to musíš mít stejně papír.
    Našel jsem to kdysi na nějakém truck foru kde řešili extralarge včetně paragrafů. Kamarád chtěl ode mě postavit na stávající podvozek nějakou co největší dřevostavbu, tak jsem to taky řešil. A ta pokuta toho kolegy je cca deset let zpátky. Jo a jestli jsem to pochopil, tak to přečnívání o 400mm se musí vejít právě do tohoto rozměru! Tedy střecha je problém.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    HANZULE: to presne planujeme. Je to nastavení délky ok, co se stability týče?
    Mám připravené nápravy, takže můžeme nápravy dát jak chceme.

    CUKI: jsi si tím majákem u 2,55-3,00 jistý?
    Jsem to hledal a našel jsem, že do 3,00m stačí označit "šátkem" a povolení není potřeba.
    Taky jde o přesah přes návěs, kde jsou jasně daná pravidla, myslím, že něco jako 400mm na každou stranu je na označení a pokud je to víc, tak už je to na ohlášen a povolení.
    Je ale možné, že to byla nějaká starší informace, neb jsem to našel na nějakém "traktor fóru"
    JOHY
    JOHY --- ---
    HANZULE: na mě je to moc pohádkovo - hobití, ale pěknej kus řemeslný práce!
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    CUKI: Jelo to jen jednou z vesnice do vesnice cca 8km za traktorem normalne za bilyho dne bez zadnych povolenich, ale jak rikas na dalsi vzdalenost by to chtelo resit jak jsi psal ty.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HANZULE: Jak s tím jezdíš na silnici? Tam je limit 2,55m!Jinak musíš s majákem, požádat o povolení a nad 3,2m je potřeba i minimálně jedno doprovodné vozidlo! Nebo se to dá vyřešit nějak jinak?
    Bejvalej kolega takto vezl na návěsu nějakou ocelovou k-ci asi 3m širokou asi 30km po okreskách a chytli ho floydi a měl to jako obecný ohrožení a byl rád, že vyvázl jen s tučnou pokutou.
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    CUKI: dekuji
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    ZATAMOKO: Na dylku jsem protahl podvozek asi o 1,6m takze celkova delka je skoro 10m a na sirku to ma vevnitr 2,8 a z venku 3,35 + 0,3 presah strechy na kazdou stranu. po silnici to jelo v pohode, ale pak najezd na louku byl adrenalinek neb jak je to siroke a ma to uzky rozvor tak se to dost naklanelo na strany.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HANZULE: Klaním se, před dokonalostí. Nádherná řemeslná práce, co se jen tak nevidí!
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    HANZULE: krásná práce! :)
    Jaký má rozměr?

    My máme podvozek 2,4x8m a přemýšlím, že bych ji přifouk na 3x8,5
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    PHRASE: rekneme ze to byla praxe predtim nez jsem sel na rekvalifikac a zacal se tim zivit :+)
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    HANZULE: to bych spíš tipla, že jsi byl truhlář i před tím :)
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    FEEX: klidne, od te doby co jsem to postavil tak se ze me stal truhlar, takze objednavas? :+) Jo a tenhle kousek budu tak za 3 roky prodavat
    FEEX
    FEEX --- ---
    HANZULE: super, nechceš je dělat na objednávku?
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    HANZULE: nemáš někde i fotky interiéru?
    fakt moc krásná práce, akorát teda mně se moc nelíbí ten styl oken zvenku, ale proti gustu... :D
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    ZATAMOKO: 4 nebo 5cm teď netuším co sem koupili, mezera mezi vnitrni a vnější stěnou je 4,5cm.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BALOSH: kolik cm jsi daval?
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Tak sem dneska nahodil izolaci (lněnou) celkem paráda... když sem začal v 10h tak bylo v maringotce 27 když sem měl půlku hotovou ve 14h tak bylo uvnitř už jen 23. Sem opravdu nadšenej.... ještě střecha a bude tam skvěle
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: tohle byla celkem adhoc akce, tak moc fotek nemám, ale něco k tomu dám dohromady vč. popisu.
    Původní plán byl jednoosej 2x3m a nakonec z toho je 6x2.5 :))
    Použili jsem "koňák", který jsme nastavili na každé straně o 125cm.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO:Nechceš hodit někam pár fotek a informací o stavbě toho podvozku? Myslím že by to bylo hodně přínosný...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam