• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: tak zadej konkrétní k-ci


    LINROOT: Jsem to chtěl napsat taky, bylo to první co mě napadlo, ale nakonec jsem si řekl že to nedoporučím. Protože kočka dělá ještě větší bordel :-) ...vlastní zkušenost

    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: mezi izolaci a krytinou bude cca 4cm mista, to by mohlo stacit?
    LINROOT
    LINROOT --- ---
    KOOTCHA: Kočka :-D
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Já mám jeden netradiční dotaz mimochodem.

    Letos mi mnohem víc běhaj po střeše ptáci. Jen ráno a jen po rozednění. Je to sice vtipný a romantický, ale po pár dnech buzení v 5 už mě to docela začíná srát :) Nechci si tam ale dávat nějaký hnusný strašáky, nebo cdčka nebo co se to dává. Nevíte proč tam choděj? Na vysráženou vodu? nějakej tip na efektivní obranu? :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    A ráno mě to aspoň vyžene z pelechu :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Hele nemám zatepleno vůbec, mám tmavou plechovou střechu a jako ano, je tam přes den na chcípnutí, ale to tam stejně nejsem a večer to vyvětrám celkem rychle. Bydlim tam druhej rok. Jenže bydlim u lesa na vesnici na kopci, takže je ten vzduch večer fakt zpravidla příjemnej. Bydlet někde v betonový zástavbě, kde se nehne vzduch, taky bych asi o tý bílý uvažoval. Ale v týhle konstelaci mi to přijde nevkusný.
    JOHY
    JOHY --- ---
    Pokud to jde, je ideální mít marínu pod stromem...sice se musí častějc umejt střecha, ale to by se mělo dělat tak jako tak.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DARJEEL: Při dobře rozmyšlené skladbě střechy to problém ale není. Stačí vše udělat správně. Jde o to jak se k tomu kdo postaví. Když jsem bydlel v Anglii měli jsme souseda, kde mi jeho stříbrná střecha dělala prasátka do okna a nebyl jsem z toho zrovna nadšen.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    CUKI: nevim no, resit vzhled vs. potit se cely leto, tak nejak mi vychazi jednoznacne, cemu bych dal prednost...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: světlejší je lepší, znatelný je to markantně. Pokud bude ale provětrávaná a pod ní ta vata, tak to takovej problém nebude.
    a jak píše KOOTCHA mít bílou nebo stříbrnou střechu u nás bude vypadat dost divně.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    CoolDry | COOLDRY 5 litrů | COOLDRY
    http://www.webareal.cz/cooldry/COOLDRY-5-litru-d2.htm
    sice drahý, ale prej dost funkční
    a prej i v hornbachu maj nějakou stříbrnou odraznou. je to dobrý i na zimu.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    na druhou stranu je to trochu jak pest na oko. kdyz teda nemas marinu v primorskym mestecku :)
    NYA
    NYA --- ---
    ZATAMOKO: Ja mela prvni leto pozink natrenej tmave cervenou a marina se ohrala rychle uz dopoledne. Pak jsem dala jednu vrstvu bile a rozdil byl velkej, cele dopoledne byla teplota ok a celkove pres den taky lepsi.
    Tak na zaklade sve zkusenosti mohu doporucit natrit, ale bilou:)
    KCE
    KCE --- ---
    já bych dal pozink a ten este natrel ;) ale spis na bilo, podle mě to rozdíl dělá značnej
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KRALIK: on už to je lak přímo od výrobce, je to BlachProfil T18 ECO, tak bychom ani nic nenatirali :)
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    ZATAMOKO: skoro bych rekl, ze s 15 cm vaty je to fuk. ja mel cistej pozink + 5 cm vaty a odpoledne uz bylo vevnitr k nevydrzeni. no a ten pozink samo casem trochu lisku chytne. takze bych to spis natrel. vydrzi to dyl.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Mám další konstrukční dotaz .)

    Nemůžeme se shodnou na barvě střešní krytiny. Bude to trapézový plech a možnosti jsou čistej pozink nebo RAL8017 (čokoládově hnědá = tmavá).

    Je to velkej rozdíl co se rozpálení na Slunci týče?
    Izolace bude 150mm vaty.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAHUTA: přesně tak
    Bude tam uvedeno co to je a jaké to má využití, přípustné využití a vyjímečné využití.
    Jelikož není nikde napsáno, kdo tu vyjímku uděluje, můžeš použít i to.
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    CUKI: UP? jako Uzemní plán?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAHUTA: Na tom trvalém travním porostu je důležité co je napsánu v UP.
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    TSOH:
    CUKI:
    jako stavebního pozemku mam mraky-600m, zastaveno jen 55m. Problem je že se s marinou na stavební nedostanu. Dobre místo je na pozemku psanem jako Trvalý travní porost-cca 1ha - na kterém jsou z 90% 40-ti lete stromy,křoví i jungle a vzrostlé nálety. Samozřejmšě se mužu ptat na uřadech,ale nechci zbytečně poutat pozornost nějakou hloupou otázkou. Napadlo mne to uhrát na včelín+prostor na zahradní nářadí apd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam