• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    nevim jestli bylo.... ale pekna maringotka a obsahly blog

    Rekonstrukce maringotky pro trvalé bydlení | Na Farách
    http://nafarach.cz/rekonstrukce-maringotky-pro-trvale-bydleni/
    JOHY
    JOHY --- ---
    ETERNITE: normální cena
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    Zkus zavolat sem,že máš číslo od Matouše.
    +420730802701
    Jestli bude levnější ale nevim
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    KOOTCHA: Už je pryč.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Žádná velká paráda. Přeci jen to byla nouzovka než to dostavim, ale kdyby někdo sháněl marinu, tady je moje k prodeji. Případný podrobnější info třeba pošta.
    Maringotka Orličan - Česká Lípa
    https://auto.bazos.cz/...an.php?fbclid=IwAR3svR5EbL7NRT1b6VhmnxKWY8JORMZglnJqwM_2CB9OKSqr3Ovh0s3iO8Q
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    KOOTCHA: Já mám patro, zhruba v půlce maríny. Jsou tam věci, ale dá se tam i vyhodit matrace a natáhnout se: v tý kládě se to rozhodně hodí.
    KCE
    KCE --- ---
    MEZIPOLEMALESEM: asi tak, napis v cem konkretne je prolem?
    TSOH
    TSOH --- ---
    MEZIPOLEMALESEM: Si to tady pročti... Ale myslim, že se nadá vše od jednoho překupníka házet do jednoho pytle. Může přeprodat maringotku v dobrém stavu a může špatnou jen vyšperkovat (natřít a hodit např. lino)... taky zaleží, co máš za typ... Si ji pozorně prohlédni a uvidíš...
    MEZIPOLEMALESEM
    MEZIPOLEMALESEM --- ---
    ahoj maringotkáři! hledám někoho, kdo má osobní (případně zná osobně někoho) zkušenost s maringotkou od p. Navrátila. jsem tu v komunitě nově, našla jsem tady pár upozornění typu "pozor" a "nebrat", bohužel v mém případě je na prevenci už pozdě, takže mi pomůžete tím, že se se mnou podělíte o vaši konkr. zkušenost a způsob řešení... díky moc
    NYA
    NYA --- ---
    Jak jsem tu zastávala ty přírodní materiály, tak tady je web, kde prodávají ekologické přírodní barvy. Nejsou toxické a jsou na bázi mléka nebo jílu

    Mlékovky - Barvy pro život. Přírodní, ekologické a zdravé barvy do interiéru i exteriéru na dřevo, zdi i textil.
    https://www.mlekovky.cz
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    Sháním nějaký vyřazený starý banner. Čím větší a světlejší, tím lépe. Nevím kde a koho se ptát, tak kdybystě někdo měl nebo věděl.. dík
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: Jasný... tak nežiju tam celoročně... asi to bude trochu úsměvné, ale z okolních chat ve staré osadě jsem na tom asi nejlíp (co do izolace)... Jezdim tam i v zimě a topim no... Hudba budoucnosti je druhá ruina co tam mam a budu ji chtít udělat časem novou a tam dám izolace víc... (a hlavně se poučim z chyb co jsem nasekal na první boudě... :) )
    5 let bez topení ? smekám klobouk... tedy pokud se nejednalo o Karibik.. :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: Co natáhnout pod spací kout nějakou samotíž do prostoru vysypaného pískem? Stačila by třeba 10-20cm vrstva. Přes večer nahřeješ a skrze matraci budeš dostávat postupně teplo.

    TSOH: Jo od vnější, špatně jsem četl. Ale při -20°C tam mít kolem deseti pod nulou není žádná lahoda. Jako žil jsem pět let v plechové boudě bez jakéhokoliv topení. Dá se to. Ale žádná slast to není. Raději bych oželel vnitřní prostor na úkor rozumné izolaci.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: Tak jasný, že je to orientační údaj... Na druhou stranu, pokud je tu někdo třeba s 15 cm izolece, tak bych byl zvědav na podobné info...
    Jinak jestli v zimě nebo dnes, tak je to docela podobný, co jsem tak vypozoroval... (při -5°C je to cca +8°C, při +5°C je to cca + 18°C..)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    K čemuž bych přidal vlastní poznatek, že je rozhodně strategický si udělat vyvýšený spaní. Respektive úplně ideálně s proměnlivou vejškou, aby se v létě dala naopak snížit. Mám pod postelí úložák a zvedl jsem jí cca do poloviny výšky mariny a když se tam natáhnu, je tam relativně teplo i když na zemi už je kláda. Ale tak to je asi jasný :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: To je dost na h... údaj pokud, nebudeme znát alespoň venkovní teplotu, akumulaci toho prostoru a další zdroje. :-D
    Je rozdíl jestli to počítáš dneska a nebo v zimě...
    Druhá věc je že to roztopíš na třicet a máš tam poleno, které ti ještě pěknějch pár hodin bude hořet, tedy je možné že za další 3h tam bude ještě víc. Pokud dobře přiškrtíš kamna, tak se interval ještě prodlouží na úkor ekologickému způsobu spalování.
    No a poslední věc je 6e když v takové marině roztopíš na 30°C tak rozdíl mezi podlahou a stropem bude klidně 15°C, tedy když si stoupneš tak je to na infarkt ale od nohou se dá nastydnout :-D
    TSOH
    TSOH --- ---
    Jen pro info > jak se tu řeší ty izolace... mám 5 cm vatu a když zatopim (vyhicuju to na cca 30°C) a přijdu po 12 hodinách, tak mám uvnitř proti venkovní teplotě rozdíl 10 až 13°C (a to tam mám ještě tepelné mosty...).
    CUKI
    CUKI --- ---
    EXX: To si právě nemyslím. Jako kapky se nebudou dotkat dřeva, to ano, ale to je tak jediné čeho tím dosáhneš. O dostatečné provětrávané mezeře mluvit nelze. Doporučuji zkouknout články o tomto tématu na TZB-INFO je to tam docela pěkně popsané. Je to už starší téma rozdělené do několika navazujících článků z dob kdy ten server nebyla jedna velká PR sra.ka, ale psali tam lidé, kteří o tom něco věděli.
    CUKI
    CUKI --- ---
    EXX: To provětrávanou mezeru 1cm jsi vypočítal jak? Odvodil jsi to pouze od velikosti kapky? Hmm :-D
    NYA
    NYA --- ---
    Já se tedy po zhlédnutí The Plastic Ocean snažím používat výrobky z materiálů, ktere se prakticky nerozkládají, co možná nejméně. Izolace, která tu bude dlouho po tom, co já už dávno bydlet (možná i žít) nebudu, pro mě není lepší, než ta, co se bez problémů rozloží. I kdyby měla lepší izolační vlastnosti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam