• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    KCE: to jo, asi jo. mě se akorát fakt nelíbí i ten umakart i když je hezky barevnej
    KCE
    KCE --- ---
    JEZINKA: tak tohle neni maringotka na to vsechno vybombit, nacpat tam vatu nebo polis, zaplacat palubkama a udelat bydleni. je to retro kousek do sbirky k 'jinemu'vyuziti. a obrazek je hruza, ten bych vyhodil;)
    podle me je cena ok, casy se meni..
    JOHY
    JOHY --- ---
    JEZINKA: nemyslim, pokud je zachovalá a neshnilá, ak ta cena odpovídá.
    JOHY
    JOHY --- ---
    TSOH: takovýhle musely bejt vyráběný dřív ve většim měřítku, bratranec má 2 stejný, přesně takhle dělený. Jen ty okna jsou moderná, původní měly klasický stahování na kliku.
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    SMYSLOV: jako je to cool kousek, ale 90k? to je trochu mimo, s tím, že to ještě bude chtít investice a ten umakart vevnitř taky nic moc, ani ten kýčovej náboženskej obrázek, což je teda jen legrační detail. líbí se mi ty vestavěný skříně
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    TSOH: já už to viděl, ale se světlíkem... ale netuším nic
    TSOH
    TSOH --- ---
    SMYSLOV: Netuší někdo co je to za výrobu ? Vidim tohle prvně (i ten interier).. Třeba je to kusovka...
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    krasavice
    maringotka - Zlín - Bazoš.cz
    https://auto.bazos.cz/inzerat/105900044/maringotka.php
    TUKI
    TUKI --- ---
    Charmanter Bauwagen in Nordrhein-Westfalen - Enger | Gebrauchte Auto-Anhänger kaufen | eBay Kleinanzeigen
    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/charmanter-bauwagen/1142667773-276-1592
    VELADA
    VELADA --- ---
    film Svoboda od Tony Gatlif aneb cikáni v maringotkách
    http://www.tarak.cz/svoboda/
    JOHY
    JOHY --- ---
    CIRIL: sorry, ale tohle za kilo je fakt moc, když to v podstatě musíš sundat a předělat. a to plasdtový okno je vrchol nevkusu.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    ROLEX: kdyby to někoho zajímalo (mě to dlouho trvalo, než jsem něco podobnýho vygooglil)

    vyrábí to ostraváci v ruzných průměrech a účinnost je až překvapivě vysoká a odkloní to hodně silný vítr co často mění směr.

    Hlavice otočná | DE WITKY
    http://www.dewitky.cz/kominove-systemy/hlavice-otocna-2/
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    Mame vyvod z kamen nahoru, po cca metru koleno a stenou ven, nezaizolovanej. Jsme na vetrny hurce a kdyz to hodne fouklo, sel kour dovnitr. Vyresila to takova korouhvicka z hornbachu cca za 1200 korun, ktera se otaci s vetrem a nefouka dovnitr. Genialni vec na kratky kominy;)
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: Uprostred prostoru, jako pak vývod stropem ? Prijde mi nejpraktictejsi mit kamna u zdi (cca 35 cm od zdi) a kousek od dveri... Ale jasný, co clovek to ruzny uhel pohledu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Pokud si člověk vyhraje s vnitřním prostorem, tak ty kamna můžou být uprostřed a tedy řešení prostupu je mnohem snazší.
    TSOH
    TSOH --- ---
    ETERNITE: Víc kolen při vedení venkem ? máš kamna s bočním vývodem a nebo s horním ?
    pokud povedeš stěnou, tak jedno koleno (boční vývod ) a pokud střechou, tak také jedno koleno (boční vývod), u horního vývodu nemusíš použít žádné koleno (střecha) . Já mám vedení střechou (bylo již tak a mám použita 3 kolena), ale přijde mi lepší z důvodu zatékání řešit nahoře stěnou (a vedl bych vnitřkem).... Zaizolování komínu bych neřešil... Je to v pohodě i jen s trubkou venku...
    ETERNITE
    ETERNITE --- ---
    TLOUDEV: já právě účinnost kamen zvýšit nepotřebuji....
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ETERNITE: ved vnitrkem a dej si na komin 'dedka', zvysis ucinnost
    ETERNITE
    ETERNITE --- ---
    Vedete komín uvnitř nebo vně maringotky? Při vedení vně vidím nevýhodu víc kolen-horší tah a zaizolování komínu. Vední vnitřkem zas méně místa a narušení střechy, větší vedro....Zajímají mě vaše zkušenosti....díky!
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    TUMADZR: content not found. pod cim to hledat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam