• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: Upozorňuji právě na ty negativa, se kterými se musíš nějak poprat a nebo je ignorovat. akumulace nábytku sice taky funguje, ale kolik ho tam budeš mít? Navíc nejdůležitější je akumulovat do plochy. Šamotky kolem kamen ti v létě moc nepomůžou, ta letní absence akumulace tě bude asi trápit víc. V zimě zalezeš dovnitř a prostě budeš furt roztápět na novo.
    A malé levné bydlení je vcelku pochopitelné. Ale ne každá maringotka je k tomu vhodná. A všechny mají ten blbej nešvar, že jsou dost úzký. Kdybych chtěl maringotku předělat na trvalé bydlení, tak z ní použiji pravděpodobně jen podvozek a nebo ji zaizoluji z venku a rovnou tím vyřeším difuzi a přesah střechy.
    Ale dotaz na tebe. Co s tím plánuješ udělat až ti doslouží? Jak ji budeš recyklovat?

    TSOH: Cca o 20-33% lepší lambda než EPS (cca 0,023). Má taky mnohem větší difuzní odpor. V případě dřeva z venku by se jednalo o difuzně otevřenou k-ci. Bohužel u plechu to prostě nevyřešíš. A střecha je z plechu skoro vždy - a to vyřešit neumím :-(
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    D_B_M: jj povedlo se jim to celkem dobre


    CUKI: zajimalo by me,jak bys chtel izolovat maringotku ty, kdyz bys vzal v potaz,ze nemuzes ubirat moc mista zevnitr, abys mel kde bydlet a nemuzes pridavat moc zvenci,abys vubec nekam projel.

    co se tyce akumulacni hmoty, ta tam logicky na stenach zadna neni ,ale akumuluje i nabytek a veskery vybaveni,plus treba samotky kolem kamen atd

    je treba si uvedomit,ze se jedna o maringotku,tam se s kompromisem pocita,zase je 10x levnejsi nez dum.
    CUKI
    CUKI --- ---
    D_B_M: Co se týče izolace z vnitřní strany, tak je to jedna z mála fungujících možností, které se u maringotky dají vůbec použít, vzhledem k její vnitřní šířce a výšce. Má to ale nejedno ale.
    1) nedá se bezpečně použít u plechových variant. (obecně ty jsou na jakoukoliv rekonstrukci velmi nevhodné)
    2) čím a jak to zakryješ?
    3) Jak se pak taková maringotka bude dát recyklovat? Což je asi pro mě ten největší problém.
    4) to co použiješ v bodě 2 bude tvá prakticky jediná akumulační hmota.
    Upravoval jsem kdysi jeden takto upravený lodní kontejner a museli jsme to celé pokrýt SDK a vylít betonovou podlahu, aby se v tom dalo topit elektrickým přímotopem, pokud tam budou kamínka, tak ten šílenej efekt nestálých teplot u maringotky bude ještě mnohem horší, než když se nezaizoluje.

    Zatím jsem nepřišel na to jak tu pěnu rozumně použít :-(
    D_B_M
    D_B_M --- ---
    SUOTAM: to vypada rozhodne zatim nejlip ze vsech pokusu o foukanou izolaci do kary/maringotky, co jsem kdy videl..tesim se, az to uvidim nazivo..
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    izolace:




    strikala to firma http://www.inteizol.cz/ , poptaval jsem to u nekolika firem, tihle meli polovicni ceny a v porovnani s autem co si nechal u jiny firmy strikat znamej, je vysledek podstatne lepsi.

    m2 vysel i s dopravou a jejich centralou na 353 bez dph, tloustka 6cm
    CUKI
    CUKI --- ---
    PHRASE: Přes ty všechny nevýhody, co zde byly i nebyly řečeny. Hlavně přesah střechy, absence odvodu vody, titěrné okna (světlík beru spíš jako mínus) a mnou neoblíbené překližky,... přes to všechno to má něco do sebe. A tvar má nějaký smysl, protože je uzpůsobený těm válcovaným svitkům plechu... Za mě je v tom pokus o něco nového a nejen maringotka na 1000 a jeden způsob.

    Otázkou je co je tam v reálu k-ně? Přijde mi že se tam nemůže vejít rozumná izolace, což v kombinaci s těmi světlíky a střechou přes přesahů, je docela problém. A ty plachty jsou pěkné tak na oko fotografa, tohle nemůže ustát sebemenší poryv větru.
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    TSOH:
    1) Světlo - dva světlíky nahoře mi přijdou jako docela hodně světla, na takto malou stavbu
    2) Déšť - Netušíš, co je pod tím fasádním dřevem, i bych i čekal, že tam bude taky oplechování a dřevo s podfukem. Navíc je to očividně opalovaný a třeba i modřín = prakticky nesmrtelný a hydrofobní.

    Co dále? Mě na tom maximálně sere, že to není symetrickej bobek, ale to je holt otázka designu.
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    Tak ono to neni asi urceny pro trvaly bydleni, ty mouchy by se vychytaly :)
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    PHRASE:
    TSOH: souhlas s TSOHem ale je to teda krásný, mýmo oku to hodně lahodí
    TSOH
    TSOH --- ---
    PHRASE: Zajimavej tvar... škoda, že si neumí hrát s vodou... nemá to žádný okap (asi by to bylo rušivý nebo co :) ). Zrovna tak přesah střechy - takhle všechna voda pujde rovnou na dřevo... a malá okna/málo světla v interieru... jako na pohled pěkný, ale vidim tam hodně much (z hlediska praktičnosti)..
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    maringotka Černá fazole
    https://www.janosik.cz/homepage/5281id/maringotka-cerna-fazole/

    Maringotka +Cern8 fayole, autor: Krištof Kintera. Pěkný

    KCE
    KCE --- ---
    SMYSLOV: ja ve velkym beru z pematexu, mi prijde ze maj nejnizsi ceny
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    jinak jste tu řešiii šrouby tak já jich potřeboval na fasádu hodně
    a to terasovejch s předvrtem a nerezovejch
    tak se chci podělit kde maj dobrý ceny i materiál
    ...
    stará huť ulice neprašná
    na domě je nápis spojovací materiály
    a maj tam toho hodně na výběr
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: Spíš bych se zamyslel proč tam ty palubky s tou odvětrávanou mezerou vůbec budou. Z venku to má smysl, ale zevnitř, bych řešil hlavně tu difuzi. Osobně s plechem z venku nerad dělám, právě proto že na tu vnitřní parotěsnou vrstvu jsou kladeny dost vysoké nároky.
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    SUOTAM: V pohode. Delej jak zamyslis. Jenom Ti pisu svoje zkusenosti.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    FATALLUBA: kdybys to docet cely,tak vidis,ze pisu ze je to prvni odkaz na googlu,ne to co chci koupit.
    samozrejme nebudu kupovat krivy palubky a ze se to musi predvrtat ja taky snad jasny:)
    ad izolace zvenci, ziju rok v aute s izolaci 4 cm ,takze vim co cekat a vim ze to zas takovej problem neni,kdyz se dobre vyresi vetrani.obklad tam chcem hlavne z estetickyho hlediska,to ze to pomuze teplote uvnitr je jen vedlejsi efekt.
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    SUOTAM: Mam presne tyhle palubky na baraku a vrele bych Ti doporucil za ty penize koupit neco jineho.
    1) jejich kvalita je diskutabilni. Prkna krivy jak hokejky, tudiz prorez jako debil.
    2) na AB kvalitu pomerne dost defektni
    3) nutno stoprocentne predvrtar, nebo pouzit Rapitec nerez.srouby s predvrtanim

    Jako alt.obchod zkus palubky Koten z Jihlavy.
    Novinky » PALUBKY KOTEN JIHLAVA
    http://www.palubky-koten.net

    Pak si taky myslim, ze bez venkovni izolace budes mit v marine peklo. I kdyz to das na rost a vytvoris provetravanou mezeru, tak Ti to rozpaleny plech neochladi.

    Asi bych si nastudoval nejakou difuzne zavrenou skladbu a podle toho to udelal. At v tom nevyteces za velky penize a nejsi zklamany.

    https://www.knaufinsulation.cz/řešení/difúzně-uzavřená-obvodová-stěna-dřevostavby
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: Aha 2cm už nějakou f-ci maj, No já se právě setkávám s tím, že tam často ta mezera není, ale i tak bych místo mezery raději přidal izolaci.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    a mozna si to spatne pochopil, 5mm je mezi jednotlivejma palubkama , mezi oblozenim a plechem budou minimalne 2 cm.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    CUKI: nevim z ceho usuzujes,ze dreveny oblozeni,ktery zamezi tomu,aby se rozpalil plech o nicem.
    a ze musi bejt za folii mezera je jasny a mam to v planu,jinak bych ji tam nedaval zejo
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: 5mm je fakt o ničem. navíc pokud nezajistíš cirkulaci, tak bych s nějakým zlepšením nepočítal.

    SUOTAM: Od reflexní folie, kde není žádná mezera si taky nic moc neslibuj, koukej na měření nezávislé zkušebny a ne na to co říká katalog.
    Raději bych přidal tu stříkanou PU. Každej cm se počítá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam