• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    GASPODA: Lepsi dat webasto nebo jakejkoliv jinej bufik vykonejsi a poustet ho na mensi vykon, nez slabsi a drtit ho na vysokej vykon...
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    Je nejakej duvod proc nepouzit k vytapeni zateplene 7m mariny Webasto AirTop 2000STC Diesel 12V ?
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    CUKI: za tatrou :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOPRETKA:
    KCHARI:
    A jak se to převáží? Je to nejen těžké ale i dost vysoké...
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    KOPRETKA: sem teda našel všechno jen kolem 200k. Pro šotouše dobrý, ale představa kuchat ten koženkovej a papundeklovej vnitřek vagonů. Ble

    TENDER ARENA
    https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0000988/zakazka/309114
    Železniční historický poštovní vůz typu F (Postaa) 50 54 00 20 229-5 - OKdražby.cz
    https://www.okdrazby.cz/.../35602-zeleznicni-historicky-postovni-vuz-typu-f-postaa-50-54-00-20-229-5
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    Ted jsem četla, že takový vagon jde koupit kolem stovky.
    Bydlet v bytě ji omrzelo a tak se rozhodla zrekonstruovat starý vagón na originální bydlení - BydlímeÚtulně.cz
    https://bydlimeutulne.cz/...zelo-a-tak-se-rozhodla-zrekonstruovat-stary-vagon-na-originalni-bydleni/
    FREEK303
    FREEK303 --- ---
    CUKI: I would like the first one!
    CUKI
    CUKI --- ---
    FREEK303:
    900 high and 1200 wide
    or 1200 high and 900 wide?
    The second one is pretty common size, you can ask in some "stavebni bazar". almost all are new.
    for example: https://www.stbharfa.cz/index.php?page=category&cat=9#1
    FREEK303
    FREEK303 --- ---
    Hello. Some one has a tip for wooden windows. I would like double windows size 900 high and 1200 wide. Some one has a tip for cheap? Cheers!
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    ETERNITE: dneska sem volal do kooperativy a prej podvozek pojistej, staci jim cislo na ramu (v mym pripade ctyrmistny) . pokud ale nebudu mit nekde potvrzeny,ze se jedna o vin, tak to bude bez pripadnyho plneni.
    takze opravdu jen papir. traktoristovi by to ale mohlo stacit
    CUKI
    CUKI --- ---
    FATALLUBA: Já mám naopak jenom podložený zkušenosti. Teorii nechávám pro jiné? Pokud se ti něco nezdá dost konkrétní, tak to bude tím že tvá otázka se na to neptá. Mé reference jsou hotové stavby a rekonstrukce které jsem dělal komplet od projektu po klíč ve kterých se bydlí. Nepotřebuji nic dalšího. Kdo chce může si ty stavby jejím průběhu prohlédnout na živo. :-)
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    CUKI: Faktem je, že jsi takovej brouk pytlík místních technických auditek a ke každý věci píšeš strašný elaboráty, aniž by z Tebe padali nějaký konkrétní rady podložený zkušenostmi.
    Spíš takový obecný plky načtený z googlu a nakoukaný na youtube.
    Celkem by mě zajímaly Tvoje reference.
    Jestli by bylo vůbec možný se bavit jako rovnej s rovným o materiálech, technologiích ap.
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    KOOTCHA: Jako chata nebo nouzovka pro jednoho dobrý :)

    Předpokládám že následující otázka bude trochu odcesty, ale náhodou nepočítal tepelnej stitek? Docela by mě zajímalo, jestli se v tom dá přežít v zimě, bez non-stop primotopu.
    FIYAH
    FIYAH --- ---
    KOOTCHA: Za mě dík za foto, aspoň mě to nakoplo k tomu (mám v marině strop rovnej) že dát tam i jen jakoby obloukový trámy, aby byl strop klenbovej má dobrej estetickej efekt!
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    tak se chlapi kurva nehadejte. zvidavy invalidove jsou vsude...
    prosimte proc se hadas janulko, ja uz jsem z toho uplne unavenej
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: Popravdě mě vadí(nebaví mě), jak mé slova automaticky strašně neguješ a vydedukuješ si z nich něco, co jsem nikdy nenapsal, nebo myslel úplně jinak. Například s tou přežitou k-cí. Tam jsem psal jen o tom že maringotka jako taková, má různé k-ní prvky a rozměry poplatné tomu co bylo potřeba v době kdy vznikala. Držet se křečovitě všech původních ideí, je prostě za mě trochu mrháním možnostmi. Nic víc. Většina lidí (alespoň kolem mě) ty maringotky dneska už používá prostě jinak a tak se držet některých věcí je prostě v mých očích škoda. Tahle konkrétně má u mě třeba palec nahoru za větší šířku, topení elektrikou a pod.
    Pokud se ti nechce na dotazy ke k-ci odpovídat, nikdo tě nenutí. Chápu, že se chceš třeba jen pochlubit a respektuji to. Ale jinak je zvykem, že se v takovémto diskuzním fóru právě přesně o tomto diskutuje. Proto jsem se zeptal, protože mě to zajímalo.
    Já své k-ce zde: [ Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč) ]
    mnohokrát popisoval a nemám problém s tím se o detaily podělit. Ostatně i pár desítek lidí z Nyxu některou z těch staveb viděli na živo. Několik z nich něco podobného na základě těchto informací už něco takového pro sebe postavilo a nebo staví.
    Video jsem viděl, ale na tom je pouze postavená základní k-ce. Jestli jen toto trvá pět hodin, tak na tom není co vysvětlovat. Jakákoliv jiná dřevěná k-ce se dá udělat za podobný čas. Z toho obrázku s cenou, jsem měl za to že to umí složené převézt a za pět hodin na místě to dát do kupy komplet. Proto jsem se tomu podivoval. Hrubá k-ce totiž tolik netrvá, ten zbytek je horší. Bez dalších informací ale nebylo vidět do jaké fáze je to myšleno.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    CUKI: Já bych děsně rád viděl nějakej tvůj výrobek. Pořád máš spoustu připomínek a dotazů, ale já ti to zodpovídat nebudu. Je to nějakej obchodní artikl. Kluk si to vymyslel a nevim proč bych ti měl takový věci vyslepičit. Skoro bych řekl, že jestli to nechceš koupit, tak jsou ty dotazy celkem ne úplně na místě. Minule ses tu šponoval jak je to přežitá konstrukce a zbytečná práce a taky se mi nechtělo ti vysvětlovat, že to má na panely a odvezeš to na párkrát za osobákem. 5 hodin je s rezervou. Dělali jsme to poprvý (máš tady někde dole video) a bylo to tak za 3 hodiny. Případný další dotazy můžeš směřovat na Honzu. Máš tam na něj maila.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: Že, ty se tak vždycky čertíš :-)
    Jinak ta cena mi přijde v celku ok. Trh si žádá, trh má...
    Ten převoz v rozloženém stavu je podle mě dobré know-how, které s části kompenzuje absenci izolace.
    I když po pravdě, za těch 5h to smontovat musí bejt fakt fofr. Jak vypadá ta ona koupelna a záchod? Jak maj řešení povrchy tam?
    Jedna věc je smontovat k-ci, ale druhá je ji vymyslet tak aby se daly dobře napojit voda, elektřina, odpady. Za to u mě palec nahoru.
    FEEX
    FEEX --- ---
    KOOTCHA: tak, když to srovnám s tou před rekonstrukci níže za 290 :) Tak dobry
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    CUKI: Ty máš vždycky tak jasno, že žasnu. Ale přít se s tebou nemá smysl.

    HEJSEK23: Je to randál. Já bych to za to nekoupil, ale náklady taky nejsou úplně malý a kupce měl hned dva ještě než to dokončil.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam