• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    TWORBO: Jako že i když je zdroj tepla uvnitř, tak je to absolutně nezávislé na vzduchu uvnitř. Bere vzduch venku a pouští ho zase ven. Což třeba u malých topenišť na PP moc není. U nafty která bude umístěna venku zase dovnitř jde jen ten ohřátej vzduch, ale samotný zdroj tepla topí pánu bohu do oken.

    GASPODA: Jako fakt? Nafta je sama o sobě méně výhřevná.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    CUKI: jak to myslis že "wafky hori venku a ne uvnitr"?
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    CUKI: jestli to spali 2deci nafty nebo 200g plynu za hodinu mi neprijde uplne zasadni ekologickej rozdil. nebo? tu ucinnost vlivem prostredi zkusim nekde zjistit
    CUKI
    CUKI --- ---
    FEEX: Asi jsem se špatně vyjádřil. Neznám účinnost bufíků. Ale už jen to že to jede zbytečně na naftu zase irituje mě. To je ekologie! A i kdyby ta jednotka přeměňovala naftu na teplo se 100%ní účinností (o čemž dosti pochybuju) tak už jen to že ta jednotka bude venku, bude šíleně ztrácet na té původní účinnosti. Jedna věc je to mít v autě, kde to je uvnitř a navíc na to i jezdíš. A druhá věc je tím topit někde kde to jde jinde.
    "U plynu me v zaizolovanym nakladaku v mrazu někdy dojde 10kg třeba za 4-5 dni." to to asi moc zaizolovaný nemáš, no.
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    FEEX: taky mi to u kravanovejch plynovejch kamen vychazelo, ze 10kg muze byt zhruba za tyden v lufte. a to nechces. jasny, ze tam je spousta faktoru a neda se to moc zobecnovat. bufik me prisel velikosti, moznosti integrace a i spotrebou docela fajn. porizovaci cena vyssi, ale to uplne neresim. ze bude provoz neprijemnej bych si z tech tabulek nepomyslel. jsem rad za kazdej nazor, dik, jeste to zvazim..
    FEEX
    FEEX --- ---
    CUKI: lol,“ vůbec nevím jak to vypadá, ale určitě bude plyn lepší“
    Tyhle debaty miluju. Musím teda uznat cuki ,ze mě taky tvůj způsob komunikace irituje, ani ti nedokážu vysvětlit.

    Moderní bufik je samozřejmě Efektní.
    Nicméně taky bych volil pevný paliva.
    U plynu me v zaizolovanym nakladaku v mrazu někdy dojde 10kg třeba za 4-5 dni.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GASPODA: No jak vypadá to naftové topení netuším. Ale tady budeš mít tu jednotku uvnitř, což je dost důležité, protože to teplo jde dovnitř a né ven. Účinnost i cena bude podle mě někde jinde. Ale nemám žádné srovnání s naftovým topením. Dost bych stál za nějaký data.
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    SUOTAM: mame maly deti, na tom malym prostoru jsem se kamnum na tuhy chtel radsi vyhnout.. ze je z bufiku neprijemny teplo me fakt ale nenapadlo...

    CUKI: podivam se na to..

    moje predstava s bufikem byla, ze by vse bylo pod marinou v kufru a dovnitr by prisla jen trubka s teplym vzduchem, coz se mi zdalo dost elegantni...
    CUKI
    CUKI --- ---
    GASPODA: Pořiď si normální wafky, určitě budou bezpečnější. Otrava nehrozí, protože to hoří venku ne vevnitř. Pokud budeš pojedeš jen na čistej propan tak ta bomba může bejt venku.
    V dobře zaizolované 25m2 stavbě ti stačí 50l na rok. Naftu musíš taky vozit...
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    GASPODA: pocitej s stim,ze z bufiku leze dost neprijemny teplo, vyysousi to vzduch a huci.. v aute to mam a kdyz to jde,topim necim jinym.pokud se vejdou, doporucoval bych kamna na tuha paliva
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    FOSSIL666: Webasto ano, myslis treba Eberspacher Airtronic D2? To bude asi to, co jsem hledal...

    CUKI: Nemam prakticky zkusenosti, proto se ptam. Efektivnejsi mi prave prijde bufik, pokud nemas plynovou pripojku.. U plynu jsem zacinal hledat, ale na tu 10kg bombu to zas tak dlouho netopis. Musis resit vymeny, je tam urcity riziko otravy, montaz je taky naroznejsi. Vyhrava u me bufik. Je to jen rekreacni marina, takze jen narazovy provoz..
    CUKI
    CUKI --- ---
    GASPODA: a není lepší ekologičtější a efektivnější vytápět plynem?
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    GASPODA: Lepsi dat webasto nebo jakejkoliv jinej bufik vykonejsi a poustet ho na mensi vykon, nez slabsi a drtit ho na vysokej vykon...
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    Je nejakej duvod proc nepouzit k vytapeni zateplene 7m mariny Webasto AirTop 2000STC Diesel 12V ?
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    CUKI: za tatrou :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOPRETKA:
    KCHARI:
    A jak se to převáží? Je to nejen těžké ale i dost vysoké...
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    KOPRETKA: sem teda našel všechno jen kolem 200k. Pro šotouše dobrý, ale představa kuchat ten koženkovej a papundeklovej vnitřek vagonů. Ble

    TENDER ARENA
    https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0000988/zakazka/309114
    Železniční historický poštovní vůz typu F (Postaa) 50 54 00 20 229-5 - OKdražby.cz
    https://www.okdrazby.cz/.../35602-zeleznicni-historicky-postovni-vuz-typu-f-postaa-50-54-00-20-229-5
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    Ted jsem četla, že takový vagon jde koupit kolem stovky.
    Bydlet v bytě ji omrzelo a tak se rozhodla zrekonstruovat starý vagón na originální bydlení - BydlímeÚtulně.cz
    https://bydlimeutulne.cz/...zelo-a-tak-se-rozhodla-zrekonstruovat-stary-vagon-na-originalni-bydleni/
    FREEK303
    FREEK303 --- ---
    CUKI: I would like the first one!
    CUKI
    CUKI --- ---
    FREEK303:
    900 high and 1200 wide
    or 1200 high and 900 wide?
    The second one is pretty common size, you can ask in some "stavebni bazar". almost all are new.
    for example: https://www.stbharfa.cz/index.php?page=category&cat=9#1
    FREEK303
    FREEK303 --- ---
    Hello. Some one has a tip for wooden windows. I would like double windows size 900 high and 1200 wide. Some one has a tip for cheap? Cheers!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam