• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    N_I: co přesně na tom Prosko dělal?
    N_I
    N_I --- ---
    by patrik proško

    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    ANNONKA: 500mnm . topit budeme drevem, zima ukaze,jak sme dobre zaizolovali
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    SUOTAM: díky! Kolik metrů nad mořem maringotka stojí? Si tak přemítám o počasí, topení a co s tím souvisí :-)
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    SUOTAM: tojeee kurevsky skvelej výhled! Závidím, fakt!
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    ERRTU: par fotek sem sem daval, udelam pak naky album z prestavby komplet
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    TSOH: 20m hluboka kopana studna
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    SUOTAM: interier by byl?
    TSOH
    TSOH --- ---
    SUOTAM: parádní místo… jak s vodou pro zajimavost? (musite si vozit, studánka...)
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    krkonose
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    SUOTAM: to je nádherné místo, je tam skoro tak krásný rozhled jak máme my z oken, skoro :-).... jenom na které pohoří se vpravo díváme? Není-li to tajné...
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    ted to tady zas muze tapetovat nekdo jinej:)
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    za tu namahu to stalo

    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: Takže ještě můžeš 29dní legálně kočovat... :-D
    Gratuluju!
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    tak presun vysel, 150 km za nama:)

    jinak kooperativa vystavila zelenou kartu na cislo podvozku (ctyrmistny) na mesic za 48 kc

    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    GASPODA: píšou: , s odtahem spalin přes zeď
    ...tak ta díra nebude navíc ;)
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    Dik vsem za postrehy, asi se teda priklonim zpet k plynu.. Sice dira ve zdi navic, ale bude to nejspis prijemnejsi.. Treba neco takovyho... https://www.mora.cz/plynove-topidlo-6150/
    CUKI
    CUKI --- ---
    FOSSIL666: Zamrznutí se mi stalo právě i zde. Naposled u auta C-max při ani ne -20°C. palivo se nedostalo potrubím přes filtry. Zimní směs tam byla. Starší auta bez filtrů s tím asi problém tolik nebude.


    Hledal jsem dost tu účinnost přeměny a nikde se nic moc neuvádí ani u wavek ani u nafťáků. Což mě dost mrzí. Docela rád bych to víc srovnal.
    U nafty jsem našel u jednoho výrobce jednotky vnitřní i vnější. Kde z těch uvedených údajů vycházelo že ty venkovní mají cca o 21-28% menší účinnost, než ty vnitřní od stejného výrobce. Ale jsou to jen odvozené čísla. Tedy relevantnost těchto údajů je dosti pochybná. Navíc jsou to spíše stavební topidla velkých výkonů.
    U těch malých si myslím že ty ztráty pokud bude to topení venku budou ještě větší. Ale je to jen můj odhad.
    Účinnost spalování (přenos medií do komínu) bude po "nastartování" asi hodně podobná. U obojího hoří plyn. Tedy rozdíly budou hlavně v konkrétní k-ci výrobku.

    Jak je to s ekonomií provozu si asi každý udělá obrázek sám. Největší rozdíl je v tom jestli ten plyn tankuješ do lahví na benzínce nebo kupuješ láhve.
    Láhev PB vs. čepovaná nafta je vesměs podobná cena.

    Jinak jestli bufíky umí i plyn to jsem vůbec netušil. Mě šlo spíše o to pálení nafty vs plyn.


    VEVERKA
    VEVERKA --- ---
    Na stejne bombe co topim i varim, takze 3 tydny topeni+vareni.
    VEVERKA
    VEVERKA --- ---
    V karavanu topim plynem, a je fakt, ze kdyz jde venkovni teplota k nule, bomba dlouho nevydrzi (max 3tydny). Nutno podotknout, ze ji izolovanou nemam. Teplo prijemny, za 15 minut od zatopeni pohoda. Topim na minimum a vetram, jinak se mi tu vsechno orosi a to je pruda. Nekdy topim i pres noc, vetsinou navstevam co nejsou zimeodolne. S karavanem popojizdim cca co mesic. V maringotce mame stary petry, vyhoda je ze na tom clovek i uvari, ovsem - bud je moc vedro, nebo zima. Musim furt myslet na pripraveny suchy drevo na zatop a obleceni si na noc hodit pod spacak. Ani jedno z bydleni neni zaizolovany. Jestli je to jen tak na pritopeni poranu, sla bych do plynu a zaizolovat venku bombu, nebo zainvestovat do zimni smesi do bomby, aby to v bombe nezamrzalo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam